VoIp SIP volani – Nokia N95 – Betamax site

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

VoIp SIP volani – Nokia N95 – Betamax site

Příspěvekod carlos.b » 02 kvě 2008 15:00

Co se dovite z tematu:

1. VoIP a SIP
2. Poskytovatele a site Betamaxu sprava uctu – Jak volat levne nebo zadarmo do zahranici nebo domu do Ceske republiky.
3. Nastaveni Nokia N95 – uskutecneni hovoru pres internet s nebo bez dalsiho programu v mobilu

To 1. VoIP a SIP
Nebudu tu rozepisovat co je VoIP a SIP. Urcite se tu najdou nejake clanky a pokud ne, muzete se informovat na ceske Wiky treba tady

Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/VoIP

o SIP tady

Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/SIP

Co je ale dulezite, ze protokol sip muzete u urcitych poskytovatelu a zarizeni jednoduse pouzivat pro telefonovani pres internet, dnes dokonce I posilani SMS. Mnohdy bez pouziti dalsich programu ci pocitacu.

To. 2. Poskytovatele a site Betamaxu
Na trhu se objevuje mnoho poskytovatelu VoIP sluzeb, ja se rozhodl pro jednoho z nich a to FreeCall patrici do siti Betamaxu. O FreeCall programu je tu uz mnoho informaci. Nenasel jsem tu info o jedne z jeho vyhod, volani pres SIP protokol.
Oc se jedna? Jak si ukazeme dale, da se pres tento protokol volat(nutnost pripojeni k internetu) do zahranici nebo ze zahranici domu za pouziti napriklad N95 ci jineho specialniho zarizeni. Jak si nastavit N95 vysvetlim nize.
Prehled siti Betamaxu najdete spolecne s cenikem na teto adrese

Kód: Vybrat vše

http://backsla.sh/betamax

dejte pozor, protoze cenik neni casto aktualizovan ja pouzivam stranku na orientaci mezi sluzbami.Dale uz zjistuji vsechny potrebne informace o “presnych” cenach a nastavenich primo ze stranky urciteho z nich.
Po zaregistrovani a vetsinou zaplaceni prvniho kreditu(pro placeni lze pouzit Kreditni kartu, PayPal ucet a jine) muzete prejit k nataveni telefonu nebo si stahnout program pro Windows a pouzivat jej podobne jako Skype. Pro spravu svych uctu a vypisu hovoru pouzijte apl. Na teto adrese:

Kód: Vybrat vše

http://www.cesaretto.it/CallManager/?page_id=12

Kde mate krasny prehled, kolik Vam zbyva na uctu a kolik jste zaplatili za urcity hovor atd. Pokud by jste chteli vyuzit SIP volani doma, existuji na trhu VoIp telefony podporujici protokol SIP nektere z nich dokonce vice poskytovatelu najednou.


To. 3 Nastaveni Nokie N95
Jsou dve moznosti jak vyuzit SIP volani v N95:

A: Stahnete a nainstalujte si program Fring do Vasi N95(Fring podporuje vice telefonu, ale ja jsem testoval jen na N95). Program ma v sobe uz zabudovane nastaveni pro SIP volani, staci jen pouzit spravny server spolecne s jmenem a heslem. V nabidce se pote objevi moznost volani pomoci SIP.

B: Update a nastaveni N95.
Pro zpristupneni nabidky “Internet Call” primo z adresare jsem musel udelat nejake zmeny v nastaveni mobilu. Jelikoz jsem zakoupil N95 u Orange UK, ktera automaticky prehrava firmware na svuj a tim take jak necekane blokuje nastaveni Internet Call musite zmenit product code a update Vas firmware. Jak na to najdete na strance
ZDA ZMENA PRODUCT CODE OVLIVNUJE ZARUKU? NEVIM PROTO DELEJTE VSE NA VLASTNI NEBEZPECI!

Kód: Vybrat vše

http://forum.nokian95.eu/viewtopic.php?t=10

Pokud tuto volbu v nabidce uz mate preskocte update rovnou k nastaveni.

Po prehrani product code pokracujte k update firmware na nejnovejsi pomoci Nokia update apl. (POZOR VYMAZE VSE V TELEFONU).

Po uspesnem update pokracujte nastaveni (vse je pro klienta FreeCall u jinych se meni servery. Na jake musite najit na web strankach) v telefonu do“…\Settings\Connection\SIP settings\” tam vytvorit novy profil
Profile name: nezev profilu
Service profile: IETF
Default access point: nazev wifi doma nebo v praci
Public user name: sip:jmenoUctu@voiparound.com
Use compression: No
Registration: When needed (uzitecne nebude se Vam nutit Internet Call)
Use security: No
Proxy server: nenastavoval jsem nic
Registrar server: Registrat server address: sip:sip.voiparound.com
Realm: voiparound.com
User name: uzivatelskeJmeno
Password: heslo k uctu
Transport type: UDP
Port: 5060


Pak uz jen ulozit. Jeste jsem si naklonoval profil a zmenil v nem jen Default access point na ten co pouzivam v praci, abych porad nemusel menit nastaveni. Je to pohodlnejsi. Takhle si muzete udelat vice profilu na vice klientu a wifi siti.
Dale hned pod nastavenim SIP Setting je Internet tel. v nem si vytvorite take profil, kde u nastaveni Sip profiles zaskrtnete vsechny sip jmena, ktera jste si vytvorili.

Jak to pak funguje? … uplne jednoduse: jste-li v dosahu wifi site(uvedene aspon v jednom profilu) otevrete si adresar a z volby vyberete Internet Call telefon se Vas jen zepta na potvrzeni registrace serveru a pak uz zacne vytacet.
Jak poznate zda jste prihlaseni k serveru? Na displeji, kde se zobrazuje prichozi zprava ci budik se zobrazi mince(kolecko mozna je to zemekoule) s telefonkem. Davejte si pozor na to az ukoncite hovor a budete chtit uskutecnit jiny, aby jste nahodou nevolali pres internet. Doporucuji tedy vypnout wifi a tim se vyvarovat nezadoucich hovoru. Muj prvni hovor trval jen par sec, abych si overil ze opravdu volam pres net koukl jsem do vypisu v telefonu.

Vitam vsechny pripominky a upresnujici informace. Napriklad to jak se polozky nazyvaji v ceskem mobilu, protoze prekladat to, by bylo asi matouci.

Reklama
drozkar
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: VoIp SIP volani – Nokia N95 – Betamax site

Příspěvekod drozkar » 27 zář 2008 05:09

Ahoj, a tobe to takhle opravdu funguje ???? Me se telefon sice spoji , na druhem pristroji hovor prijmu, ale neslysim nic, ani v jednom ...

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: VoIp SIP volani – Nokia N95 – Betamax site

Příspěvekod carlos.b » 27 zář 2008 10:13

Ano funguje mi to dobre. Sice jsem zaznamenal problem s pripojenim a registraci na server ale jen v praci tak ze si myslim ze to bude nastavenim firewall.
U jake firmy jsi se zaregistroval FreeCall nebo jine?
Jinak kvalita se mi zda lepsi nez u Skype ale je to jen muj pocit. Babicka se vzdycky pta jeli nahodou nejsem z5 doma v cesku :))

drozkar
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: VoIp SIP volani – Nokia N95 – Betamax site

Příspěvekod drozkar » 29 zář 2008 19:09

mam ucet u voipdiscount a jak pisu, spoji to hovor, ten probiha, ale zvuk nerni ani v jednom pristroji

carlos.b
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: srpen 06
Bydliště: UK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: VoIp SIP volani – Nokia N95 – Betamax site

Příspěvekod carlos.b » 01 říj 2008 08:40

To me mrzi ze ti to nefunguje pokusim se neco pohledat na netu.
Jen se chci ujistit. Koupil jsis min credit? Dival jsem se na jejich stranky a maji stejne pravidlo jako u FreeCall a to ze free volani ti bude poskytnuto jen kdyz si zakoupis credit ke kteremu dostanes freedays. Jinak dole u toho ceniku je mini pismem napsana poznamka a upozorneni.
Cituji:
Max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days and per unique IP address. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply. With your FREE DAYS you can call for free to all the destinations listed as free! when you have no FREE DAYS left the normal rates apply. You can get extra Freedays by buying credit
v rychlosti prelozeno: poskytnou ti 300 min volneho volani za tyden ktery se meri po 7 dni na kazdou IP adresu.Nevypotrebovane min se nebudou prevadet do dalsiho tydne ... jakmile nemas free days uctuje se ti to jako za normalni cenu a dostat extra free days musis koupit dalsi credit.

Pokud jsi vsechno splnil bude problem mozna v telefonu nastaveni nebo tak.. napis mi jesli mas ten credit. Bohuzel jesli uzivas internet bez pevne adresy nezjistis jesli nahodou tvuj "soused" uz neprotelefonoval tvych 300min pak uz jen nezbyva jen cekat na dalsi tyden.

drozkar
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: VoIp SIP volani – Nokia N95 – Betamax site

Příspěvekod drozkar » 01 říj 2008 18:33

Kredit samozrejme mam, pres fring me i telofonovat jde (pres SIP voipdiscount) .
Pres hw sip mi to i hovor spoji, ale neslysime se ...
Uz sem testoval i retecall, i tam mam kredit, ale tam se mi nepodari ani spojit se siti...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • VOIP Fayn - levnější alternativy
    od MK_Vs » 25 bře 2024 11:10 » v Komunikace na internetu
    5
    2938
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    26 bře 2024 14:02
  • Záhada internetové sítě Příloha(y)
    od Foidza » 03 říj 2023 15:22 » v Internet a internetové prohlížeče
    7
    4181
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 07:57
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2997
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    1234
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Otevřené porty na IPv6, ale nedostupné z veřejné sítě. Proč? Příloha(y)
    od jxdm » 26 srp 2023 09:51 » v Sítě - hardware
    6
    1789
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 10:36

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti