Přidělání aux vstupu do kazeťáku

...

Moderátoři: Marfy, Mods_senior, Mods_junior, HW spec team

cervcek
Level 5
Level 5
Pohlaví: Muž

Přidělání aux vstupu do kazeťáku

Příspěvekod cervcek » 18 pro 2018 13:10

Ahoj,
Rád bych zrecykloval patnáctiletý tape přehrávač a použil ho jako přenosné reproduktory.
Zařízení má přehrávač na kazety, CD (už delší dobu nečte disky) a FM tuner.
Po rozebrání jsem zjistil, že čtecí hlava na kazety je stereo. Připojená je tedy přes 3 kabely (levý, pravý, zem). Napadlo mě, jestli tento signál můžu nahradit AUX vstupem.
Můj předpoklad vychází z toho, že převodní kazety (neznám jejich přesnou konstrukci, jen princip) předávají signál z AUX na magnetickou hlavu, která je v těsné blízkosti čtecí hlavy přehrávače.
Můžu tedy tento mezistupeň eliminovat tím, že připojím vstup místo původí hlavy, nebo se druh signálu liší a ty převodní kazety signál nějak modifikují?

Předem děkuji za objasnění.

Občas jsem trošku natvrdlý, takže se mou mějte, prosím, trošku trpělivost.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

Reklama
ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12
Elite Level 12

Re: Přidělání aux vstupu do kazeťáku

Příspěvekod ITCrowd » 18 pro 2018 13:34

Výstup z čtecí hlavy je v řádu milivoltů, tedy citlivost jako u mikrofonního vstupu.
Osobně bych, pokud lze, jako AUX vstup vytáhl vstupy z koncového zesilovače, popřípadě jeho předzesilovače.
Co se týče převodní kazety, moc nechápu o čem mluvíš, pokud o tomhle: https://www.czc.cz/hama-auto-adapter-cd ... gILrPD_BwE tak princip je víc než patrný - v kazetě je umístěna záznamová hlava, která vytváří magnetické pole, které čtecí hlava čte.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

cervcek
Level 5
Level 5

Příspěvekod cervcek » 18 pro 2018 13:43

Ano, takovou redukci jsem myslel. Signál, který jde ze čtecí hlavy do rádia je tedy stejný, jako ten, který jde z AUX výstupu např. mobilu, jen je mnohonásobně slabší? Nestačil by dát do cesty odpor? V elektro bych se ohodnotil úrovní samouk-začátečník, proto mě napadlo toto, jako nejjednodušší.
Pokud bych vytáhl vstup přímo ze zesilovacího čipu, tak se připravím o možnost používat rádio, ne?

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12
Elite Level 12

Příspěvekod ITCrowd » 18 pro 2018 14:03

Odpor, případně dělič by mohl stačit. Ovšem počítej s tím, že do čtecí hlavy by v tomto případě šel signál (pokud bys ji neodpojil) a mohl bys ji zničit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

cervcek
Level 5
Level 5

Příspěvekod cervcek » 18 pro 2018 14:14

CD i kazetovou mechaniku odpojím úplně, takže v tom problém nebude. Z původních funkcí chci zachovat jen FM tuner (ten je v základní desce připájen napevno). Napětí na výstupu z mobilu mám změřit voltmetrem a z toho počítat hodnotu odporu, nebo se dá někde dohledat, kolik má být průměrně na výstupu?

ITCrowd
Tvůrce článků
Elite Level 12
Elite Level 12

Příspěvekod ITCrowd » 18 pro 2018 14:16

Když odpojíš CD mechaniku, tak připoj aux místo audia z CD mechaniky. Tam jsou úrovně stejné.

cervcek
Level 5
Level 5

Příspěvekod cervcek » 18 pro 2018 14:20

Jenže tam nedokážu lokalizovat výstup signálu. Je tam jeden vícežílový kabel pro ovládání motorů a pak druhý, ten je plochý, asi 8 žílový a vede přímo do laseru. Zbytek té elektroniky bude někde na desce.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 38 vteřinách:
Navíc se bojím, že tam bude schovaná spousta senzorů typu "točí se motor?", které bych musel nějak překlemovat.

Dodatečně přidáno po 23 minutách 23 vteřinách:
Ok, takže jsem to nakonec našel. Zkusím tedy nejprve nahradit ten výstup CD přehrávače. Moc děkuju za rady. Téma ještě nechám otevřené, kdybych na něco narazil.

Zpět na “Vše ostatní (hw)”