Ikony možností napájení na ploše.

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Deo
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: prosinec 09
Bydliště: Česká Republika
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod Deo » 10 kvě 2019 14:01

Ahoj vespolek.

Neví někdo jak a jestli je možné vytáhnout nějak samotné možnosti napájení, resp. jednotlivé volby na plochu?

Používám na notebooku dva režimy a pravidelně je přepínám, tak bych ocenil zjednodušení.

A kdyby byl někdo znalej, může mi prosím někdo objasnit jaký je rozdíl mezi režimy u Intel platform and thermal framework settings - 35W 1.6ghz nebo 45W 2.5ghz. Nepozoruji žádné ani číselné změny na chodu PC, stejně tak nic při hraní her atd. ať už mám jeden či druhý režim.

Díky.
Kdo chce psa jíst, hůlky si najde.

Reklama
Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2437
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod Zivan » 10 kvě 2019 14:38

Jaky OS?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
Deo
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: prosinec 09
Bydliště: Česká Republika
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod Deo » 10 kvě 2019 14:46

Windows 10 Home
Kdo chce psa jíst, hůlky si najde.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod X » 21 kvě 2019 03:47

Na Windows 7:

Ovládací panely > pravé myšítko na Možnosti napájení > Vytvořit zástupce



U Windows 10 nevím, protože takový šmejd odmítám používat.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod flowem » 21 kvě 2019 13:53

X: Pro info, u W10 to jde taky tak - díky za nápad.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod dom324 » 21 kvě 2019 14:42

Ten rozdíl tam nejspíš nepozoruješ proto, protože chladič není schopný uchladit ani 35W natož 45W - v obou režimech se procesor tak i tak podtaktuje.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod X » 21 kvě 2019 18:25

Na to jsem přišel jak neustále šťourám do systému (abych si různé věci vylepšil), mít co nejvíce odkazů / zástupců / složek u ruky urychluje práci, když jsou inteligentně uspořádáni a tříděni v různých chytrých panelech. Takže nejdříve vyhodím zástupce na plochu a pak šoupnu kam potřebuji.

Stále používám manažer zástupcůDrag Strip, ale u Windows 7 jsem s překvapením zjistil, že vylepšený hlavní panel (obsahuje tlačítko Start) je kupodivu docela použitelný, aspoň pro nejdůležitější zástupce (programy), co používám nejčastěji a je více u ruky - hlavní panel Windows mám dole za hranou obrazovky (skrývající se).

Nedávno jsem si hlavní panel vylepšil dalším malým softwárkem, který si asi 15 dní můžete zkoušet, já nelitoval dát málo přes 100 Kč a začlenit si ho natvrdo do používání, jsem s ním maximálně spokojený (funguje i na Windows 10, ale právě kvůli Windows 10 nefunguje se všemi funkcemi co nabízí pro Windows 7, viz specifikace na webu). Jedná se o seskupovač ikon, vhodný pro nacpání více ikon na hlavní panel a jejich seskupení a třídění do skupin ...

Sehnal jsem si i plnou verzi:True Launch Bar- který nabízí mnohonásobně více funkcí a vychytávek, spolu s různými vzhledy (skiny), ale více mě právě uspokojuje jednodušší prográmek co popisuji:

1UP Industries - Bins>>> http://www.1upindustries.com/bins/ - mimochodem autor (1UP Industries) má na svědomí i další zajímavý software:Fences(seskupování ikon na ploše) *ObjectDock

Program je přizpůsobitelný (nastavení), ještě by šel o trochu vylepšit, návrhy jsem poslal autorovi, ale ten není příliš komunikativní, tak se nechám překvapit, zda moje vylepšení zařadí v budoucnu do programu. Větší aktualizace jsou u tohoto programu znovu zpoplatněni, takže si instalujte nejvyšší verzi!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Ikony na ploše + dynamická plocha (videopozadí)!

Příspěvekod X » 23 kvě 2019 02:11

Pokud ještě někoho zaujala má prázdná plocha (bez ikon) ve Windows 7 (tak není to úplně pravda, jednu animovanou multifunkční ikonu k multifunkční tiskárně / kopírce / skeneru - jsem si (zatím?) na ploše ponechal), protože víte že zejména koše se nejde jednoduše zbavit, tak před pár měsíci jsem konečně objevil na Windows 7 postup. Nechtěl jsem použít beztak nefunkční trik z Windows XP, či si rovnou sestřelit celé Windows. Ostatní (systémové) ikony lze z plochy Windows 7 jednoduše odstranit, například pravým myšítkem a volbou smazat. Tedy kromě Aktovky, pokud někdo používá. Smazáním Aktovky se o ni připravíte, lepší postup je přesunout ji, například do složky: Windows a z ní (Aktovky) se odkazovat zástupcem ...
Obrázek

Obrázek

Ale jak jsem psal, před pár měsíci jsem narazil na funkční postup jak odstranit Koš z plochy Windows 7 (/ 8.1 / 10) >>> https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... ecycle-bin

Takže stačí (Windows 7) na Hlavním panelu kliknout na ikonu: Start a do políčka: Prohledat programy a soubory - napsat: koš na ploše - a stisknout klávesu: Enter. Objeví se dialogové okno s možností: Nastavení ikon na ploše. Tam jednoduše zrušíme zatržítko: Koš. A je hotovo! Jsem prostě příznivcem prázdné plochy Windows (samozřejmě používám spousty ikon - asi kolem 500 - ale v chytrých manažerech, kteří toho umí mnohem víc než plocha),vždyť v jednoduchosti je krása a geniální věci jsou prosté ...
Obrázek

Nemusíte se ale spokojovat s pouhou statickou plochou, můžete mít ve Windows 7dynamickou plochu - videopozadí! MS totiž kdysi zapracoval a zprovoznil tuto fičuru, lidé byli nadšený, později vše ale upadlo v zapomnění a MS tuto funkci nechal pouze jako upozadenou featuru jen s možností si ji doinstalovat.
>>> Windows 7 DreamScene Activator 1.1 (free, 672 KB) >>>https://www.google.cz/search?source=hp&ei=-9XlXOf9KIXIaO-akMAN&q=Windows+7+DreamScene+Activator+1.1&oq=Windows+7+DreamScene+Activator+1.1&gs_l=psy-ab.12..0i19l2j0i22i30i19l8.20956.20956..23319...0.0..0.86.264.4......0....2j1..gws-wiz.....0.LdrR67lCNeQ

Po spuštění utility a zapnutí musíte sestřelit (restartovat) Explorer, tedy ve Správci úloh najít proces explorer.exe a ukončit ho. Poté sám znovu naběhne, kdyby náhodou váhal (nebudete mít Hlavní panel), zapnete Průzkumník či Počítač, on přece jen naskočí. Funkci můžete používat například pomocí videopřehrávače VLC Playeru, typ videa jakýkoli. Protože moc videopozadí neexistuje, můžete použít jakékoli video, klip, film, úryvek, stažené video z YouTube atp. Ve VLC Playeru zapnete v nastavení umožnit používat: přehrávat video na ploše / na pozadí a od té doby se tak budou přehrávat veškerá videa ve VLC Playeru, pokud vám to později nebude vyhovovat, stačí to vypnout v nastavení VLC Playeru ...

Pokud někoho zajímají podobné triky a fičurky, v budoucnu je najde - a nejen je - především na mém webu (nejspíš v budoucí sekci software): lexixon.eu. Samozřejmě nesmíte mít na videopozadí ořezávátko, mě to ale na i-7 6700K nebere ani 1% výkonu!
Obrázek

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod flowem » 23 kvě 2019 10:59

Je to celkem pěkný, pro člověka, co si rád dělá věci podle sebe. Ale mám otázku. Není pro tebe obtížný potom cokoliv dělat na jiným PC? Ono je to sice hrozný pro všechny, ale v tomhle případě to musí být fakt brutus. :-D
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ikony možností napájení na ploše.

Příspěvekod X » 23 kvě 2019 20:39

Tak já jsem celkem šikovný (co se týče PC, elektroniky, tedy spíše softwarové stránky), určité nepohodlí pociťuji, ale pracovat jinde mohu, naštěstí to nemusím dělat často. Horší to mají lidi, co zabloudí ke mně, a to i profíci z IT firmy ;) Nejen že mám naprosto tiché PC (sám jsem se na začátku musel 14 dní štípat jestli nespím, než jsem si zvykl), ale kouknou na obrazovku a praví: "Na ploše žádné ikony" :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nezobrazují se ikony na ploše Příloha(y)
    od liborsm » 04 úno 2024 14:48 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    1752
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 15:04
  • Wi-Fi router pro dům s možností funkcí Mesh
    od P1X3L » 05 bře 2024 20:12 » v Sítě - hardware
    30
    2414
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 18:48
  • Propagace služeb - jaké jsou nejlepší možnosti?
    od HelFix » 09 pro 2023 13:16 » v Komunikace na internetu
    1
    1925
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 22:15
  • Soundbar - napájení Příloha(y)
    od qayplmxc » 31 srp 2023 12:07 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1298
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 12:20
  • Napájení grafické karty Příloha(y)
    od glajdowicz » 23 pro 2023 18:19 » v Problémy s hardwarem
    7
    550
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 21:48

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů