Výběr grafické karty

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Master2016
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod Master2016 » 11 črc 2020 15:43

Ok díky a máte nějaký tutoriál jak vyměnit zdroj? Díky

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod xbs » 11 črc 2020 15:48

k tomu postačí návod u zdroje, případně si dobře zapamatuj/poznamenej co odkud odpojuješ a to pak správně zapoj u novýho zdroje... plus přídavný napájení grafárny pokud si doteď neměl...

Master2016
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod Master2016 » 11 črc 2020 15:54

A stačil by tento zdroj? https://pc.bazos.cz/inzerat/122382997/zdroj-460-w.php
Jinak díky ty jsi mi poradil nejvíce.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod xbs » 11 črc 2020 16:02

výkonově jo, ale zdroj z druhej ruky bych nekupoval, o to víc nevalnej kvality...

Master2016
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod Master2016 » 11 črc 2020 16:26

Ok díky

Dodatečně přidáno po 1 hodině 37 minutách 9 vteřinách:
A přesněji jaký model? Protože koukám a jejich spousta a nevím jaký. Vím že 1060 6gb ale nevím přesně jaký.

Dodatečně přidáno po 9 hodinách 25 minutách 32 vteřinách:
??

Uživatelský avatar
socirel
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3334
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod socirel » 12 črc 2020 09:50

ideální by byl MSI GAMING X, ale jinak něco, co má alespon 2 větráky

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod peta501 » 12 črc 2020 10:13

petr22 píše:3 GB verzi rozhodne NEBRAT - ta pamet dojde prakticky v kazde hre.

To ze 3 GB VRAM udajne staci se dozvis prakticky jen od majitelu te karty, kteri potrebuji presvedcit sebe,
ze nebyla chyba ji kupovat. Samozrejmne ze ta pamet je limitujici - ano - hra si s tim ze ma k dispozici
jen 3 GB VRAM "nejak" poradi a dokud nepadnou fps pod hratelnou uroven, tak te majkitel te karty bude
presvedcovat ze tam zadny limit neni i kdyz VRAM je vyuzita neustale na 99%, takze je jasne, ze nestaci.

Pouzitou Geforce 1060 6GB koupis v pohode pod 3000 Kc, nema zadny smysl uvazovat o 3 GB verzi
kterou Nvidia nemela nikdy vydat.

Prakticky zadna nova hra nepocita s tim, ze by bylo k dispozici mene nez 4 GB VRAM a bezne vyuziti
VRAM u 6 GB verze je vysoko nad 4 GB, takze je jasne, ze tech 3 GB zkratka malo byt musi.

Geforce 1050 Ti nebrat samozrejmne taky, ta ma sice 4 GB VRAM, ale vykon GPU je hodne slaby,
to by musela byt za 1500 Kc na bazaru (za 2 tisice se da koupit 3GB Geforce 1060). Zkratka je
treba za tu kartu dat ty 3 tisice v pripade pouzite 1060 6 GB.


achjo to je porad dokolecka...
Pokud si clovek predem urcil co bude hrat a hral ve fullHD nenarazis ve vetsine pripadu na problem ani s 3gb verzi, ja tu kartu kupoval bazarovou a cilene o dost levneji nez novou 6GB verzi a muzu ti rict ze kdybych cejtil ze me v necem omezuje muzu ji kdykoliv poslat dal do sveta a koupit neco jinyho. (coz jsem udelal az ted po 3 letech a poridil bazorovou GTX1070 - a to spis jen z duvodu ceny za kterou jsem ji mel). Takze sem rozhodne nemel duvod tu presvedcovat sam sebe, ta pamet je limitovana v titulech ktery jsem nikdy nehral.
Ano 6GB VRAM je lepsich nez 3GB VRAM, ale stejne ta karta dojede davno na vykon cipu v novejch hrach nez na nedostatek VRAM. A v bazarovejch kartach je lepsi sahnout po 6gb, nicmene ani 3GB verze rozhodne neni tak nepouzitelna jak se tu snazis tvrdit. ;)
Ve vetsine her byl rozdil vuci 6gb verzi doslova o par (5, max. 10 fps), ano jsou tu 3-4 pripady kdy ta karta na nedostatek pameti vylozene trpi ale to jsou tituly ktery jsem nehrala vedel jsme o tom, tohle tvoje zatvrzely hejtovani mi prijde dost mimo.
viz. https://diit.cz/clanek/geforce-gtx-1060-3gb-nebo-6gb - pokud vim co hraju a nijak me to neomezuje, nevidim v ni problem
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod Michael850 » 12 črc 2020 11:12

No pokud ti nevadí stuttering, kdy kvůli nedostatku paměti ti začne lítat odezva na dvojnásobek a místo 20 ms máš třeba 40+, tak je to samozřejmě v pořádku, mi by to vadilo třeba hodně, protože pak máš lagy, i když máš vysoký framerate, ale problém je, že jejich přechody jsou pak strašně pomalé a jde to prostě poznat při tom hraní.
Ve spoustě her nestačí pořádně už ani 6GB, takže je zbytečné se pokoušet někoho přesvědčovat, že 3GB stačí - zákonitě nemůžou, to je prostě proti přírodě, když s 8GB VRAM mám využití 7GB - tolik textur fakt nijak na pouhé 3GB už nenacpeš a musí se plno dat házet na RAM, což pak můžeš mít třeba přenos 3x pomalejší to z ní pak zas tahat.
A oblíbený argument, že na takové nastavení s vysokým využitím tolika paměti nebude stačit výkon toho slabého čipu, to samozřejmě není pravda, protože pokud dáš textury na ultra, tak se zvedají především nároky na velikost paměti, tímto tedy tato výmluva padá, pokud ti klesne znatelně výkon, není to chybou slabého čipu, ale naopak většinou nedostatečnou velikostí paměti, kdy se to už na ni prostě nevleze.
Pak se lidi diví, proč mají zaplněno při hraní her na RAM třeba 10GB, no proč asi, když mají grafiku s takovou pidiaturní VRAM, tak místo aby si vše ukládá do své vlastní, tak se to musí cpát někam, kde to správně nemá co dělat, protože na tam té už došlo místo a využití je 100%. No a pokud máš RAM pouze 8GB, tak pak jsi už v pasti úplně. To bylo tehda řečí, jaký je 8GB overkill od Nvidia fan boyů, kdy už R9 390 měla 8GB a GTX 970 co proti ní tehda stála jen se 4GB (nebo dokonce spíš jen s 3,5GB, zbylých 500 MB je napojeno na nějakou uzounkou sběrnici, takže tato část má o poznání nižší propustnost, takže už při využití 3,5GB+ se to už pomalu začíná projevovat ta nízká rychlost), že to stejně nikdy nevyužije a ono ejhle, nároky her se zas trochu změnily a těch 8GB už je vlastně takový ideál a hry na ní můžou vypadat díky "overkill" paměti pořád celkem k světu, protože se nemusí používat nějaké podivné mázlé textury jen kvůli malé paměti jako u GTX 970, aby to bylo hratelné. Já bych tu paměť tak nepodceňoval, 3GB je už opravdu zoufale málo, GTX 1060 je asi zhruba stejně výkonná jako GTX 970, ale už tak malá paměť u GTX 970 je v případě GTX 1060 ještě nižší a je už znatelně nedostačující.
Přílohy
geforce_rtx_2060_microstuttering_02.png
geforce_rtx_2060_microstuttering_01.png
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Master2016
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 140
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod Master2016 » 12 črc 2020 12:25

Ok díky že jste se tu rozepsali a díky za rady asi si vemu tu 1060 6gb protože už vidím jak bych s tou 3gb verzí za 2 roky atd. Nestačil takže si výběru 6gb ram. Nechci to na nějaké ultra hraní stačí mi to na občas CS go +- 250+ FPS a Fortnite 150fps low, jo ano hraju fortnite ale nevím co vidíte na jiných hrách ale to je jedno každej má něco. A občas bych i něco zkusil tak díky za rady a za trpělivost.

cadworker
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod cadworker » 12 črc 2020 13:42

1060 6GB určitě ano. Trochu se zapomíná, že ta 3GB má i ořezaný chip, což ji v dnešní době dále sráží. Jinak na Aukru jsem viděl 1650 Super za 3700,- kup teď.

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod peta501 » 12 črc 2020 18:55

Michael850 píše:No pokud ti nevadí stuttering, kdy kvůli nedostatku paměti ti začne lítat odezva na dvojnásobek a místo 20 ms máš třeba 40+, tak je to samozřejmě v pořádku, mi by to vadilo třeba hodně, protože pak máš lagy, i když máš vysoký framerate, ale problém je, že jejich přechody jsou pak strašně pomalé a jde to prostě poznat při tom hraní.
Ve spoustě her nestačí pořádně už ani 6GB, takže je zbytečné se pokoušet někoho přesvědčovat, že 3GB stačí - zákonitě nemůžou, to je prostě proti přírodě, když s 8GB VRAM mám využití 7GB - tolik textur fakt nijak na pouhé 3GB už nenacpeš a musí se plno dat házet na RAM, což pak můžeš mít třeba přenos 3x pomalejší to z ní pak zas tahat.
A oblíbený argument, že na takové nastavení s vysokým využitím tolika paměti nebude stačit výkon toho slabého čipu, to samozřejmě není pravda, protože pokud dáš textury na ultra, tak se zvedají především nároky na velikost paměti, tímto tedy tato výmluva padá, pokud ti klesne znatelně výkon, není to chybou slabého čipu, ale naopak většinou nedostatečnou velikostí paměti, kdy se to už na ni prostě nevleze.
Pak se lidi diví, proč mají zaplněno při hraní her na RAM třeba 10GB, no proč asi, když mají grafiku s takovou pidiaturní VRAM, tak místo aby si vše ukládá do své vlastní, tak se to musí cpát někam, kde to správně nemá co dělat, protože na tam té už došlo místo a využití je 100%. No a pokud máš RAM pouze 8GB, tak pak jsi už v pasti úplně. To bylo tehda řečí, jaký je 8GB overkill od Nvidia fan boyů, kdy už R9 390 měla 8GB a GTX 970 co proti ní tehda stála jen se 4GB (nebo dokonce spíš jen s 3,5GB, zbylých 500 MB je napojeno na nějakou uzounkou sběrnici, takže tato část má o poznání nižší propustnost, takže už při využití 3,5GB+ se to už pomalu začíná projevovat ta nízká rychlost), že to stejně nikdy nevyužije a ono ejhle, nároky her se zas trochu změnily a těch 8GB už je vlastně takový ideál a hry na ní můžou vypadat díky "overkill" paměti pořád celkem k světu, protože se nemusí používat nějaké podivné mázlé textury jen kvůli malé paměti jako u GTX 970, aby to bylo hratelné. Já bych tu paměť tak nepodceňoval, 3GB je už opravdu zoufale málo, GTX 1060 je asi zhruba stejně výkonná jako GTX 970, ale už tak malá paměť u GTX 970 je v případě GTX 1060 ještě nižší a je už znatelně nedostačující.


Kdyby tu sel facepalm tak ho sem normalne dam... kde presne je tu shuttering? protoze ja tam nevidim nikde takovej rozdil jak ty tvrdis. (mimochodem doporucuju sledovat i FPS)
https://www.youtube.com/watch?v=mG1hpzdt12A
Kdy ti dojede vykon karty na VRAM misto vykonu cipu je jen pripad TR a par dalsich pripadech kdy si to muzes dohledat (TR, The divison a pokud si spravne pamatuju pripad vysokyho rozliseni Dirtu) resilo se to tu Xkrat a i lidi s RX570/580 4GB ti tu psali ze na fullHD to dostacuje vic nez dost... :roll: A to ze jsem to tri roky provozoval bez jedinyho problemu a nutnosti to menit vypovida o svym.
Celkovej rozdil v recenzich overall je do 12% ve vykonu, ve 4 (slovy ctyrech hrach) te to opravdu limituje ale ve vetsine pripadu ti na fullHD ta karta poslouzi uplne s prehledem. To ze tu nejaka banda lidi, ktery jsou psychicky nemocny a delaj z ty karty nepouzitelnej strep bohuzel neni jeji problem - zahrajes si na tom uplne stejne nebo minimalne dost podobne jako na klasicky GTX1060. (ve vetsine pripadu, a znova 3 roky zkusenosti kdy jsem mezi 3GB a 6GB verzi na identicky sestave s i5 nemel ani jeden z tebou zminenejch problemu a nepozoroval jsem ani zadnej markantni rozdil, na normalni hrani v 60+ FPS to bohate stacilo tech X let zpatky).
- Ano opravdu v nekolika pripadech dojede na velikost VRAM
- Ano ma orezanej cip a ano celkove je to horsi volba nez 6gb verze za stejny penize
- Ne shuttering az na vyjimky tam opravdu neni bezna vec, ne az na vyjimky mas FPS do 10% rozdilu od klasicky 6GB verze
- Ano 3GB verze je porad vykonnejsi nez 1050Ti s 4GB VRAM, Ano je vykonnejsi i nez RX570 s 4GB VRAM (kde se znova potvrzuje to co sem tu psal, driv nez VRAM te na tehlech kartach bude stejne za rok limitovat rychlost cipu), stejne tak jako do dneska nepouzivas 4870 akorat misto 1GB VRAM nema 6GB VRAM.
- Pokud se ale sezene za solidni penize (blizko 1050Ti), jde porad o dobrou volbu
- ne na fullHD neni ideal 8GB VRAM, sam to na karte mam a ve vetsine pripadu jsem hluboko pod. (to ze se nektery vyvojari roztahujou ve velikosti textur je vec druha, neznamena to automaticky ale ze se neumi omezit na karty s mensi pameti)
- to ze ma 2060tka problemy s tim co tu postujes je vec celkove znama po forech

Takze ano, na velikosti VRAM samozrejme castecne zalezi a hodi se. Pokud jses ale aspon castecne myslici jedinec, bude ti jasny ze FHD je pro 3GB verzi limit a nema smysl ji pouzivat na jakykoliv vyssi rozliseni, pokud nebudu hrat na 4K nebo QHD budu stejne dost pravdepodobne do ty doby upgradovat kartu.
Ale tohle leceni komplexu a popisovany toho proc si na 3GB VRAM ROZHODNE nezahrajes je spis nejakej druh nemoci.
Na starsi tituly a vetsinu aktualnich titulu je to porad uplne v pohode karta a jako kartu s vizi do budoucnosti by si to poridil jen blazen. (Ano je vykonove lehce pod 6GB verzi, ano je cenove pod 6GB verzi, ano je vykonnejsi nez RX570 nebo 1050Ti s o 1GB vetsi VRAM za cenove podobny penize, ano zahraje si na tom uplne bez problemu i normalni tituly).
To ze je tu 6GB verzi s dnesnima bazarovejma cenama lepsi volba jsem tu samozrejme zminil. A to ze jsem tu kartu poridil o 2,5k levnejsi nez 6GB variantu mi v podstate usetrilo na 60% jety GTX1070 o tech par let pozdeji, takze pokud si clovek promysli jak a na co kartu vyuzije muze (resp mohlo par let zpatky :lol: ) usetrit i nejaky penize bez toho aniz by ho to vyrazne limitovalo.
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

cadworker
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 286
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr grafické karty

Příspěvekod cadworker » 12 črc 2020 21:16

Jeminkote, to vážně takhle někdo řeší?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nacenění grafické karty
    od VasekB » 23 zář 2023 18:27 » v P: Hardware
    0
    1983
    od VasekB Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 18:27
  • Upgrade grafické karty
    od Baset » 02 srp 2023 17:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1343
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 12:09
  • Upgrade graficke karty pro můj pc
    od Martin86 » 15 říj 2023 20:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1076
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 08:23
  • Napájení grafické karty Příloha(y)
    od glajdowicz » 23 pro 2023 18:19 » v Problémy s hardwarem
    7
    558
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 21:48
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1480
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů