Herní myš+klávesnice Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Herní myš+klávesnice  Vyřešeno

Příspěvekod MoA285 » 03 lis 2020 18:49

Dobrý den/ahoj,

chtěl bych poprosit o radu s výběrem herní klávesnice a myši. Nemám moc přehled o značkách nebo jejich spolehlivosti.
Zatím jsem se zakoukal do klávesnice: https://www.czc.cz/xtrfy-k4-rgb-cerna/268831/produkt a myš: Cooler master MM720.
Problém je v tom, že o značce XTRFY nemám žádné informace.
Myš jsem viděl v recenzi z Ameriky, takže si ani nejsem jistý, kdy by se mohla objevit u našich prodejců a ze zahraničí ji objednávat nechci. V tom případě bych vzal https://www.czc.cz/xtrfy-m4-rgb-cerna/267422/produkt.
Rozdíl je taky v tom, že myš od Cooler masteru má psáno o 50mil. kliknutí víc, což mě o to víc nutí pochybovat o značce XTRFY, takže si radši nechám poradit. Hrát s tím budu jenom WoWko, takže asi není potřeba ani ta rychlost odezvy 1000 Hz.
.. a bylo by bezva, kdyby to nebyla TKL klávesnice, ale není to podmínkou. Pracuju z domova a s čísly, takže bych musel dokoupit bokem i numerickou, což už není takový problém a na stole by mimo „úřední hodiny" bylo víc místa.
Rozpočet je dohromady okolo 5-ti tis.
Za myš jsem nikdy víc než tři stovky nedal a s klávesnicí jsem nešel nad 500, tak bych se teď rád trochu rozšoupnul a hodil k tomu třeba i bungee na myš.

Díky za rady a tipy.

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod Fox_25 » 03 lis 2020 19:19

A k čemu herní myš s klávesnicí pouze na wow?

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod MoA285 » 03 lis 2020 21:01

Jo, jo

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 555
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod negror » 03 lis 2020 22:10

SPC Gear Magna GK 540 + Razer Deathadder Elite udělá lepší službu za míň peněz.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod Karrex » 03 lis 2020 22:46

Já bych si na wowko nikdy nevzal klávesnici bez opěrky (navíc obě v tématu mi přijdou dost vysoké u zápěstí). Kámošovi jsem to zkoušel rozmluvit, ale měl slevu na jednu určitou a po jeho začátcích ve hraní už má problémy s karpálem na levé ruce a to po docela hodně krátké době.
Naposledy upravil(a) Karrex dne 04 lis 2020 10:26, celkem upraveno 1 x.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod MoA285 » 04 lis 2020 00:06

Ta klávesnice se mi taky nezdá, ale myš je super.

Uživatelský avatar
Baset
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod Baset » 04 lis 2020 09:41

já mám myš Roccat Leader a spokojenost až teda na přepínání profilů v jejich ovladačích ...

a pokud teď pořídím ten novej počítač tak v novým roce bych chtěl koupit klávesnici Roccat Vulcan 122 AIMO a na hraní k tomu Razer Tartarus ... ale ještě nevím kterou verzi jestli Pro nebo V2 :-)

XartiQ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod XartiQ » 04 lis 2020 11:27

Stejnou myš XTRFY mám (jen bílou) a je to nejlepší myš, jakou jsem kdy zkusil a že jich bylo. Měl jsem: Zowie Fk1, EC2 i 1, Deathadder, Logitech G Pro, G603, stellseries Rival, Roccaty starší (už ani nevím jména) a další. Jde hlavně o to, jak myš držíš a jak velkou máš ruku. Já mám ruku velkou a držím jí palm gripem a na tento úchop jsem nikdy lepší myš nedržel. Je lehounká, má super sensor a kabel o kterém pomalu nevíš. Pak má trošku hrbol, aby dobře padla do dlaně. Ale lepší je to určitě vyzkoušet, protože každému sedí něco jiného.

Uživatelský avatar
Hikorust
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 258
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod Hikorust » 04 lis 2020 13:23

Pokud je to hlavně k wow, tak bych doporučil jednu z těchto myší:

Corsair Scimitar
Logitech G600
Razer Naga
Logitech G502 (pokud ti nevadí menší množství tlačítek/bindů)

Myši jsem měl v ruce všechny. Pocitově mi nejvíce vyhovovala G502 a Corsairka. U té jasne zvítězilo množství tlačítek (numpad na boku) Bývají na ni akce a pak vychází kolem 1600kč.

Osobně si myslím, že k wowku je myš základ a je daleko důležitější, jak klávesnice. Roky jsem hrál s obyčejnými klavesnicemi. Nakonec jsem pořídil mechaniku, ale i tak si stojím za tim, že bych hlavní finance věnoval Myši, což u tebe nebude problém, pokud máš rozpočet do 5k. Myš kolem 2k +- a zbytek klávesnice.

Klávesnici mohu doporučit HyperX Alloy Elite. Taky se dá sehnat v akci.

Jo a stojí to za to :)
CoolerMaster H500M + 5xNoctua A15, i9 9900k + Noctua NH-D15, RTX 3080 Asus ROG Strix OC, Asus Z390 ROG Maximus XI Hero, Patriot Viper RGB 4133 - 16GB, Corsair HX1200, Samsung 980 PRO 2tb, PM863 - 960GBx4, Toshiba EP2-KB960 - 960GB

LG C1 48 - 120Hz, Corsair Scimitar PRO, HyperX Alloy Elite, Oculus Rift S

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod Karrex » 04 lis 2020 14:18

Myš? Jen pokud klikáš na spelly.
Naopak u většiny bindů na klávesnici chceš co nejrychlejší reakci na stisk. Myš používám jen na kameru+chůzi...
Měl jsem možnost porovnat Corsair K95 s MX Speed silver a oproti mé K70 s MX Red jsem to ve WoW poznal, ale měl jsem K70 za lepší cenu.
Ke koupi Corsairky mě donutila opravdu příjemná opěrka, jak sklon, tak materiál, který se vůbec nešpiní a neničí.

Jinak 502ku taky doporučím, hraji s ní už pár let a pořád ok. Mám na ni 12 bindů, což není úplně málo.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Hikorust
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 258
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod Hikorust » 04 lis 2020 15:14

Ono to asi záleží na každým. Za těch 12 let, co hraju, tak jsem opravdu kvalitnější klávesnice začal řešit posledních 5 let +- a nepřijde mi, že bych motal lepší dps nebo měl lepší control v aréně. Co jsem ale hodně poznal, tak je větší množství bindů, který máš na myši. Je to pohodlný a praktický. Stejně rukou pohodlně nedosáhnu kolem klávesnice moc daleko a ty tlačítka na myši + ctrl/shift jsou fakt luxusní na všechny možný macra a kombinace na focus target atd. Navíc, WoWko není jen PvP/PvE, ale už jen blbý klikání mounta a různý prepoty atd. Samozřejmě, kvalitní klávesnice je super a jenom to přidá k tomu zážitku z hraní ale pro mne je myš dealbreaker ve WoW :)
CoolerMaster H500M + 5xNoctua A15, i9 9900k + Noctua NH-D15, RTX 3080 Asus ROG Strix OC, Asus Z390 ROG Maximus XI Hero, Patriot Viper RGB 4133 - 16GB, Corsair HX1200, Samsung 980 PRO 2tb, PM863 - 960GBx4, Toshiba EP2-KB960 - 960GB

LG C1 48 - 120Hz, Corsair Scimitar PRO, HyperX Alloy Elite, Oculus Rift S

MoA285
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: listopad 19
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Herní myš+klávesnice

Příspěvekod MoA285 » 04 lis 2020 17:59

Baset píše:já mám myš Roccat Leader a spokojenost až teda na přepínání profilů v jejich ovladačích ...

a pokud teď pořídím ten novej počítač tak v novým roce bych chtěl koupit klávesnici Roccat Vulcan 122 AIMO a na hraní k tomu Razer Tartarus ... ale ještě nevím kterou verzi jestli Pro nebo V2 :-)


Tartarus mi taky proběhnul hlavou a toho „Rocca" dám taky do zvážení. V tom bílém provedení by mohl udělat pěknou diskotéku. :D

Dodatečně přidáno po 54 vteřinách:
XartiQ píše:Stejnou myš XTRFY mám (jen bílou) a je to nejlepší myš, jakou jsem kdy zkusil a že jich bylo. Měl jsem: Zowie Fk1, EC2 i 1, Deathadder, Logitech G Pro, G603, stellseries Rival, Roccaty starší (už ani nevím jména) a další. Jde hlavně o to, jak myš držíš a jak velkou máš ruku. Já mám ruku velkou a držím jí palm gripem a na tento úchop jsem nikdy lepší myš nedržel. Je lehounká, má super sensor a kabel o kterém pomalu nevíš. Pak má trošku hrbol, aby dobře padla do dlaně. Ale lepší je to určitě vyzkoušet, protože každému sedí něco jiného.

Slyšel jsem, že XTRFY má ten pohodlnej grip, proto na ní koukám. :-)

Dodatečně přidáno po 2 minutách 25 vteřinách:
Hikorust píše:Pokud je to hlavně k wow, tak bych doporučil jednu z těchto myší:

Corsair Scimitar
Logitech G600
Razer Naga
Logitech G502 (pokud ti nevadí menší množství tlačítek/bindů)

Myši jsem měl v ruce všechny. Pocitově mi nejvíce vyhovovala G502 a Corsairka. U té jasne zvítězilo množství tlačítek (numpad na boku) Bývají na ni akce a pak vychází kolem 1600kč.

Osobně si myslím, že k wowku je myš základ a je daleko důležitější, jak klávesnice. Roky jsem hrál s obyčejnými klavesnicemi. Nakonec jsem pořídil mechaniku, ale i tak si stojím za tim, že bych hlavní finance věnoval Myši, což u tebe nebude problém, pokud máš rozpočet do 5k. Myš kolem 2k +- a zbytek klávesnice.

Klávesnici mohu doporučit HyperX Alloy Elite. Taky se dá sehnat v akci.

Jo a stojí to za to :)


Corsairka mi přijde jako dost solidní volba. Značka má dobrou reputaci.
S HyperX Alloy Elite jsi mě nepotěšil. Měl jsem jí v košíku, když teď měla Alza black friday a nakonec jsem se rozhodl, že si ještě nechám poradit, takže má zase cenu jak ****. :lol:

Dodatečně přidáno po 3 minutách 18 vteřinách:
Karrex píše:Myš? Jen pokud klikáš na spelly.
Naopak u většiny bindů na klávesnici chceš co nejrychlejší reakci na stisk. Myš používám jen na kameru+chůzi...
Měl jsem možnost porovnat Corsair K95 s MX Speed silver a oproti mé K70 s MX Red jsem to ve WoW poznal, ale měl jsem K70 za lepší cenu.
Ke koupi Corsairky mě donutila opravdu příjemná opěrka, jak sklon, tak materiál, který se vůbec nešpiní a neničí.

Jinak 502ku taky doporučím, hraji s ní už pár let a pořád ok. Mám na ni 12 bindů, což není úplně málo.


Clicker nejsem.
tzn. další bod pro Corsairku. :thumbup:

Dodatečně přidáno po 5 minutách 32 vteřinách:
Hikorust píše:Ono to asi záleží na každým. Za těch 12 let, co hraju, tak jsem opravdu kvalitnější klávesnice začal řešit posledních 5 let +- a nepřijde mi, že bych motal lepší dps nebo měl lepší control v aréně. Co jsem ale hodně poznal, tak je větší množství bindů, který máš na myši. Je to pohodlný a praktický. Stejně rukou pohodlně nedosáhnu kolem klávesnice moc daleko a ty tlačítka na myši + ctrl/shift jsou fakt luxusní na všechny možný macra a kombinace na focus target atd. Navíc, WoWko není jen PvP/PvE, ale už jen blbý klikání mounta a různý prepoty atd. Samozřejmě, kvalitní klávesnice je super a jenom to přidá k tomu zážitku z hraní ale pro mne je myš dealbreaker ve WoW :)

Binduju spíš klávesnici. Myš jsem měl nejvíc s šesti tlačítky a leccos bylo pohodlnější, takže to určitě taky zahrnu do výběru. :bigups:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Klávesnice a myš
    od Torrman » 26 lis 2023 09:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    825
    od Torrman Zobrazit poslední příspěvek
    26 lis 2023 19:36
  • Klavesnice a Myš
    od Derik » 30 říj 2023 18:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1198
    od Derik Zobrazit poslední příspěvek
    30 říj 2023 18:00
  • Výběr klávesnice
    od Mladkov204 » 07 úno 2024 16:16 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    494
    od Mladkov204 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 16:16
  • Zaseklá Klávesnice
    od Lebedil » 14 úno 2024 21:23 » v Problémy s hardwarem
    5
    681
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 22:06
  • Reboot a nefungující klávesnice
    od Sabii » 14 led 2024 12:13 » v Problémy s hardwarem
    7
    927
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 19:47

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů