Jakou vybrat venkovní kameru?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod HappyMental » 14 lis 2020 21:56

Je asi jedno kterou vezmeš. Nevěděl jsem, že chceš brát z aliexpresu tak jsem jen napsal ze zvědavosti "dahua" do vyhledávače na ali a toto je první kterou mi to našlo s podobnými parametry. Budou na tom dost podobně a je na tobě, kterou vezmeš, rozdíl je asi snad jen v provedení že jedna je dome a druhá bullet. Ona každá kamera půjde vidět když se po nich bude člověk v okolí rozhlížet, jen dome má výhodu/nevýhodu, že na dálku nikdo nevidí, kam je kamera natočená. Zda si jí někdo na těch 20 nebo 30m všimne je věc druhá.
I use Arch BTW

Reklama
Baader
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Baader » 14 lis 2020 22:04

Je tam jeste rozdil 4mpx vs. 6mpx.

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod HappyMental » 14 lis 2020 22:35

To je pak taky otázka, jakou kvalitou se bude záznam ukládat a kolik je požadováno aby se ho na kartu vlezlo. Na fullHD stačí i 2MP kamera.
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Peťa » 14 lis 2020 22:49

OK, myslím, že 4Mpix budou také stačit.
Mohl bych ještě požádat o doporučení konkrétního Poe injektoru pro napájení? Má být na 12V a 802.3af.
Nacházím jen na vyšší napětí, nebo je u nich napsáno, že jsou pasivní a nepodporují 802.3af.

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod HappyMental » 15 lis 2020 00:01

Ono to není myšleno jako 12V a zároveň 802.3af PoE. Kamera se dá napájet buď přímo z 12V adaptérem do zásuvky, nebo pomocí PoE 802.3af, tedy 48V. Ne oboje zároveň. Na kameře ti tedy v případě použití PoE zůstane napájecí konektor nevyužitý. Může být třeba: https://www.czc.cz/ubiquiti-u-poe-af-gi ... 03/produkt nebo switch: https://www.czc.cz/tp-link-tl-sf1005lp- ... 70/produkt kdyby mělo být třeba kamer víc.
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Peťa » 15 lis 2020 09:50

Díky. Já právě myslel, že to Poe je 12V :D
Tak teď už mám vybrané snad vše, tak to objednám, pohraju si s tím a dám vědět, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Peťa » 24 lis 2020 19:03

Ahoj,

kamera dnes dorazila. Sice musím ještě počkat na držáky, ale už mám i PoE adaptér a kabely, takže bych ji rád v následujících dnech otestoval.
V návodu je pasáž, kde to vypadá, jako bych měl povolit šroubky od otáčecího mechanismu kamery a zkusit, jestli s ní jde volně pohybovat ve všech směrech. Je to skutečně tak? A případně mám asi šroubky jen trochu povolit, ne dát úplně pryč?
Taky to vypadá, že objektiv je pod krycím sklem teď dost natěsno a nebude se moct otáčet. Takže mám asi povolit šroubky, kameru oživit, ona se srovná do správné polohy a pak zaklopit krycí sklo?
Přílohy
20201124_182538_compress47.jpg
Naposledy upravil(a) Peťa dne 09 pro 2020 19:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod HappyMental » 24 lis 2020 23:27

Není to PTZ kamera jak jsem psal, takže natočit ji musíš ty podle návodu a takto otočená pak zůstane. Iděálně ji osadit na místo, kde má být, natočit podle potřeby a zase nasadit kryt. Na krytu je takhle natěsno schválně, ta guma okolo se toho skla dotýká takže ti pak nebere odraz přísvitu od skla.
K tomu návodu: odšroubuješ ty 3 šrouby co drží kryt (torxy nebo imbusy, klíč k nim bývá v balení), natočíš rukou kam potřebuješ a v případě potřeby povolíš a pak dotáhneš ten šroubek co drží jednu osu, většinou to jde i bez povolování, a pak zase kryt nasadíš. Pro namontování kamery na stěnu ten kryt musíš mít sundaný protože otvory pro montáž jsou jinak schované. Kdyby jsi náhodou měl problém s montáží třeba kvůli kabelu a neměl jej kde schovat, dá se ke kameře dokoupit límec, kam se to pěkně vleze: https://www.tssgroup.cz/dahua-pfa137-pr ... pro-kamery
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Peťa » 18 led 2021 17:54

Ahoj,

kameru jsem úspěšně nainstaloval a zprovoznil a po zatím krátkém testování jsem velmi spokojený.
Děkuji za rady a speciální dík pro HappyMental, který mi vše trpělivě vysvětlil.
Ještě však přemýšlím o nastavení kvality videa. Když jsem dal to nejlepší dostupné - 2560x1440, 25FPS, 6144Kb/S v H.265, tak můj letitý notebook s Intel Core i5-4210U Haswell to už nedával.
Když dám stejné nastavení jen v H.264, tak to přehraje.
Protože občas chci na video i mrknout a ne ho mít jen v kameře pro případ potřeby, budu muset nechat video v H.264.
Výhledově budu řešit i nový notebook (asi nějaký repas nebo předváděcí). Chtěl bych se tedy zeptat, jestli u novějších generací procesorů v noteboocích je už možné výše zmíněné video v H.265 v pohodě přehrávat? A případně od jaké generace je to možné?

Vanec
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Vanec » 29 dub 2022 10:33

Můžu se zeptat, jestli spokojenost s kamerou trvá? Po tom, co mi na soukromém pozemku před domem nějaký blbec škrábnul auto a ujel zvažuju něco podobného. Slyšel jsem dobré recenze na wifi kamery od Solightu tak nad nějakou uvažuju- viz. https://svetla-elektro.cz/803-wifi-ip-kamery Ale vlastně nemám problém vzít ani něco jiného a zvyžuju, jestli koupit něco za pár korun z Ali, nebo ji pořídit tady.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Karrex » 29 dub 2022 14:54

V pronájmu při stavbě jsem měl podobný problém, na přechodnou dobu jsem koupil EZVIZ Husky Air (C3W) a obraz i zvuk perfektní, pak se i za litr ještě prodala na bazaru.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou vybrat venkovní kameru?

Příspěvekod Peťa » 30 dub 2022 09:35

Ano s kamerou jsem stále spokojený. Už přes rok je venku a vše v pořádku. Občas očistím krycí sklo a aktualiziji firmware.
Zejména jsem rád, že jsem natáhl síťový kabel a zvolil PoE napájení.
Také SD karta zatím drží stále původní.
Trochu mně trvalo, než jsem kameru optimálně nastavil co se obrazu týká, ale to je dáno tím, že nabízí velké možnosti nastavení a já to dělal poprvé.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    767
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • Koupě venkovní kamery, připojení přes wifi a ukládání záznamu
    od Clorky » 09 črc 2023 09:57 » v Administrace sítě
    5
    2626
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    16 črc 2023 09:31
  • Doporučte ip kameru
    od mtc » 14 říj 2023 20:41 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1214
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 20:46
  • Lze připojit kameru SQ23 bezdrátově k PC
    od Lud » 13 kvě 2023 13:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    741
    od Lud Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 15:15
  • Jaký zdroj vybrat?
    od lukes8 » 31 bře 2023 19:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    712
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    31 bře 2023 21:28

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů