DX Racer- skusenosti

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

lukas222
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

DX Racer- skusenosti

Příspěvekod lukas222 » 21 srp 2021 10:29

Zdravim mam objednanu stolicku dx racer 5. ci to bola dobra kupa uvidime, skusal som ju a zdala sa mi celkom ok. minimalne lepsia stolicka ako mam teraz. No co by ma zaujimalo tak pokial ju niekto mate tak ci pouzivate tie vankusove opierky a ako maju byt spravne umiestnene..Ide mi teda o vase postrehy a skusenosti. popripade nejake video/navod kde by toto objasnovali. celkom ma zdravie chrbtice zaujima a teda nejaky ten "spravny posed". Dakujem za reakcie.

Reklama
Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DX Racer- skusenosti

Příspěvekod beather » 21 srp 2021 11:32

Ahoj,

DXracer zidly jsem pouzival 8 let az do "zniceni". Co se tyka zdraveho posedu, bude to upgrade napriklad z beznych stolicek v ikei ale netvrdil bych si rict, ze je ta zidle urcena na nejake zdrave sezeni. DXracer vnimam spis jako designovou vec, ktera mimojine trochu nuti drzet posed. Ja jsem pouzival jak bedrovou operku tak polstarek pod hlavu tak, jak je to uvedene v navodu, ktery dostanes. Nasledne jsem ale presel na herman miller a zjistil, ze DXracer je prave spis jenom o designu a "hernim" marketingu.

Co se tyce kvality zpracovani tak ja jsem mel kozenkovou verzi, ktera je teda v lete pokud nemas klimu na 23 stupnu ne uplne prijemna, protoze se budes potit. Dalsi negativum je, ze ta kozenka se ti zacne cca po 2 letech supat a nakonec se osupou velke casti takze tam budes mit velke odrene fleky. Nejhorsi jsou potom ty kousky kozenky ktere kdyz se prilepi na plovouci podlahu tak to nevysajes a musis to vydrhnout. Kvalita konstrukce pevnych casti je ale OK, navic nic ti nebrani si ji precaluvnit az se odre cela.

Kazdopadne znovu bych si ji jiz nekoupil, radsi bych nasetril a sel do neceho, co je doopravdy nadesignovane pro zdravi patere a zad.
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DX Racer- skusenosti

Příspěvekod Martab » 21 srp 2021 12:37

DX Racer jsem chvíli měl, rychle jsme ji ale vyměnil za RIM FLEXi. Konstrukce DX vyla OK, ale jak už padlo, je to spíš o tom, že je to "DX Racer" než o tom, že by se na tom dobře sedělo... Jinak obecně doporučuji se vyhýbat koženým (ty aspoň vydrží) a velkým obloukem koženkovým (životnost tak 2 roky pokud se o to člověk nestará) potahům + v létě je to fakt peklo. Látka možná z počátku nevypadá tolik "in", ale v létě to člověk ocení a hlavně to vydrží. Obecně se taky doporučují pevná záda než síťovaná (lze lépe natvarovat), ale není to pravidlo a může se lišit model od modelu.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DX Racer- skusenosti

Příspěvekod X » 21 srp 2021 15:44

Ty polštářky / vankúše mi při zkoušení připadali jako solidní mučící nástroj když jsem si snažil ohnout páteř dle jejich umístění v obchodě :lol: Nakonec jsem dal přednost: Kancelářská židle KA-G198 GREY2 šedá látka >>>

Kód: Vybrat vše

https://www.heureka.cz/?h[fraze]=kancel%C3%A1%C5%99sk%C3%A1+%C5%BEidle+ka-g198+grey2+%C5%A1ed%C3%A1+l%C3%A1tka

... látka mi přijde nejpohodlnější oproti umělým kůžím a plastům.

Obrázek

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DX Racer- skusenosti

Příspěvekod Mr. Incognito » 21 srp 2021 16:15

Já jsem s DX Racerem spokojený. Samozřejmě to není anatomická židle, ale ty polštářky mě nutí sedět rovně a nebolí mě z ní zadek ani po několika hodinách sezení. Což je úspěch, jelikož jsem po úrazu kostrče a jen tak na něčem sedět nevydržím.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DX Racer- skusenosti

Příspěvekod satik » 22 srp 2021 14:33

Já jsem s DX spokojenej, nic mě ze sezení nebolí ani po 12+ hodinách sezení denně (pokud si nějak špatně nesednu a třeba si nepřesedním nohu, na jterý si sedím :D ), jinak jak už tu padlo, cca po 2 letech se ta koženka loupe, to mi vadí asi nejvíc, jinak bych byl plně spokojenej.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

lukas222
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DX Racer- skusenosti

Příspěvekod lukas222 » 24 srp 2021 16:33

naštastie som si objednal latkovu pretože viem čo je to sediet na kuchynskych koženkových "designovkach"(na hole stehna otras a aj v teplakoch sa clovek zapoti). Dnes som ju zmontoval a zatial spokojnost. akurad ten krčný vankus by som ja osobne potreboval trošku lepší, no na strankach maju aj inu verziu toho vrchneho vankusa tak možno vyskusam casom. Ten lumbalny vankus je dobry a stolicka tak akurad, pokial by som bol vyssi ako 174cm tak myslim že sa do nej nezmesim a suchal by som sa z nej. Uvidime časom možno pride aj na tu herman miller, na slovensku kde sa da v nich posediet si a odskusat ?

Gogan
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: září 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DX Racer- skusenosti

Příspěvekod Gogan » 02 zář 2021 10:36

Asi bude hodně záležet na tvých zádech a celkově na tom, jakým stylem rád sedíš. Za sebe můžu říct, že nejlepší a nejpohodlnější židle, kterou jsem doma měl byla nějaká obyčejná kancelářská židle za pár korun kupovaná tady: https://v-nabytek.cz/1614-kancelarske-zidle-a-kresla DX racer jsem zkoušel u kamaráda a nepřišla mi sice špatná, ale za ty peníze podle mě nestojí. Za mě to chce jednoznačně sednout na židli v obchodě a koukat i na detaily, které ovlivní životnost jako je třeba provedení spodního kříže, spojení samostné židle s pístem apod.


Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti