Výkonnostní skoky PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jeryk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výkonnostní skoky PC

Příspěvekod Jeryk » 13 dub 2022 20:14

Ahoj, abych to trochu objasnil, všiml jsem si, že jakmile odejdu od PC, rozjedou se větráky v podstatě na plno. Tak jsem to sledoval skrze křivky v MSI Afterburner a výsledek je následující. Ve chvíli, kdy nechám na ploše třeba malování, prohlížeč a discord a nic nedělám, tak se využití CPU a GPU zvýší na 100°a s tím začnou razantně růst teploty. U procesoru Ryzen 5 3600 se bavíme o 95°, o GPU MSI 3060 Ti pak kolem 72°. S tím se pak zvýší využití větráků na 100%.
Zklidní se to ve chvíli, kdy třeba pohnu myší. Docela mě to děsí, zvlášť ty teploty.

CPU temp.png


CPU vyu.png


Ty skoky jsou ve chvíli, kdy se na PC naprosto nic nedělá, ty dolní části křivky jsou zase chvíle, kdy třeba hýbu myší.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnostní skoky PC

Příspěvekod petr22 » 13 dub 2022 20:37

Neco tam na pozadi tezi kryptomeny, mame tu na to sekci HijackThis.

95 stupnu u Ryzenu 3600, co na tom proboha mas za chladic?

Ja mam 70 stupnu max ve 100% zatezi a to ventilatory bezi na 20% otacek.

Jeryk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnostní skoky PC

Příspěvekod Jeryk » 13 dub 2022 20:50

Dobrý, už jsem na to přišel.
Jednalo se nejspíš o vir v aplikaci s názvem MXWTPTTTYKDUYVXJ.exe.
Vždy když se komp nechal stát, aplikace hned nastoupila na 100% využití CPU a GPU. Problém byl, že nešla sledovat přes Správce úloh, ani třeba Speccy, protože se při otevření těchto programů chovala normálně. Viděl jsem ji pouze přes sledování prostředků.
Řešením bylo, že jsem jí ukončil všechny procesy a vymazal jsem ji a poté restartoval komp.

Btw, mám SilentiumPC Fera 5 s oboustrannými větráky Silentium, ale všiml jsem si toho, že ačkoliv jel CPU a GPU na 100%, větráky to pustilo jen na 70%. Myslím že cílem takové potvory viru bylo uvařit CPU, protže kdybych to takhle nechal jet celý den jak se někdy stává, tak by to bez následků nezůstalo.

Pozor na to co instalujete, tato aplikace se nainstalovala současně se staženým photoshopem. Zvláštní je, že se spustila až po cca 2 měsících používání.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnostní skoky PC

Příspěvekod petr22 » 13 dub 2022 20:58

Pokud ma Ryzen 3600 teplotu 95, tak to NENI normalni, to je silene moc.

Neco je hodne spatne s chlazenim skrine nebo chladicem.

Rikam, ze mam na nejnizsi otacky s Noctuou jen 70 stupnu a to zas neni o tolik lepsi chladic,
tech 95 to nema ani s box chladicem.

Procesor se neuvari, ma tepelnou ochranu - snizi sam frekvenci a kdyz to nepomuze tam se pocitac vypne.

Jeryk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 143
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnostní skoky PC

Příspěvekod Jeryk » 13 dub 2022 21:04

Jak říkám, větráky nejely na plný výkon. Proto se to takhle špatně chladilo. Souhlasím s tebou, že tyto teploty nejsou normální, proto jsem to taky řešil. Při hrách na ultra mám daleko menší a stabilnější teploty. Nikdy a při ničem tp takhle vysoko nešlo, vše způsoboval uvedeny virus.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkonnostní skoky PC

Příspěvekod petr22 » 13 dub 2022 21:20

Hry nezatezuji procesor na 100%.

Ja mam pri 100% zatezi procesoru a 20% otackach ventilatoru (mene nejde) teplotu 70 stupnu.

Ty mas pri 100% zatezi a ventilatorech ne na 100% celych 95 stupnu - ta teplota NENI normalni,
neco je spatne bud s uchycenim chladice, nebo auirflow ve skrini.

Pust si treba Prime 95 bnebo jiny stress test, ktery 100% zatizi procesor i grafiku. Ani s box chladicem
co je mnnohem horsi nez Fera nebylo nikdy pres 80 stupnu.

Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výkonnostní skoky PC

Příspěvekod HelFix » 14 dub 2022 08:59

Ponaučení, nestahuj Photoshop tam, kde nemáš.
Buď rád že sis toho všiml.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů