JanaServer?

Problematika administrace LAN či WIFI sítí

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

JanaServer?

Příspěvekod Jupiters » 04 úno 2006 12:01

Zdarec, chlapi (a ostatní). :lol:

Potřebuji pomoc s nastavením JanaServeru - prosím. Jsem moc rád, že jsem si ho na základě vašeho doporučení (zde) stáhl a musím říct, že na první pohled se zdá super. Co se týká práce s proxy apod., jsem úplnej začátečník. A v tom bude asi problém. Začal jsem Janu používat zatím pouze jako mailserver - to potřebuju nejvíc. Poštu stahuje perfektně (podařilo se mi rozchodit dokonce i víc účtů - rozesílání), ale nejde mi pošta odesílat (ani z jednoho). Přitom mi připadá, že vše potřebné nastavené mám - teda vše potřebné, odchozí pošta souvisí podle mých (ne)znalostí se smtp serverem - a ten mám nastavenej smtp.etmail.cz (ale jak už jsem psal, moc tomu nerozumím). Když však odešlu poštu např. z MS Outlook Expressu, hodí to chybu

Zprávu nelze odeslat, protože jeden z příjemců byl serverem odmítnut. Adresa odmítnutého příjemce je xxxxxxx@quick.cz. Předmět 'Pokus', Účet: 'Pavel', Server: '127.0.0.1', Protokol: SMTP, Odezva serveru: '550 mailbox not found', Port: 25, Zabezpečení (SSL): Ne, Chyba serveru: 550, Číslo chyby: 0x800CCC79

Dík za pomoc.

PS. Angličtinou nevládnu vůbec, takže ještě jeden skromný dotaz. Dá se s poštou (u Jany) pracovat přes rozhraní internetového prohlížeče nebo musí být nějaký klient?

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 04 úno 2006 14:05

Tady už jsem odpovídal na stejný problém.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jupiters » 04 úno 2006 14:35

Dík za snahu - bohužel to nepomohlo (už jsem to zkoušel - poctivě jsem procházel diskuzi). :D
Mezitím jsem si s tím ale různě hrál a teď už ani nevím, co jsem nastavoval a co ne. Nicméně jsem jednu chvíli docílil toho, že z jednoho účtu to chodilo (zajímavé je, že z jiného ne). Ale v současné chvíli to opět nechodí ani z jednoho. Asi to odinstaluju a zkusím to znova.
Nevím (hraji si s tím dost náhodně), jestli např. u Emailových uživatelů má být SMTP server na Lokální uživatelé nebo tam má být smtp.eurotel.cz? Prostě se v tom moc nevyznám... :mad:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 05 úno 2006 17:35

Ahoj,

JanaServer jsem taky nějakou chvíli používal. Je to ale celkem dost dlouho....hm, takže rovzpomínání není jednoduchý :?

Aale, zde pár mých doporučení:

nastavení na serveru:
pop3: pop3 tvojí mailové schránky vč. správného hesla
smtp: smtp server zadej ten, který máš přidělený od tvého ISP

nastavení klientských pc:
pop3: nastav IP adresu JanaServeru
smtp: nastav IP adresu JanaServeru

Tímto nastavením docílíš toho, že stahování a odesílání pošty bude probíhat přes JanaServer.

Druhou alternativou by bylo nastavit přesměrování určitých portů, kdy by jsi mohl nastavit např. to, že cokoliv co přijde na PORT 1111 bude automat. přesměrováno na smtp.etmail.cz na port 25 (což je smtp).

Tak zkus a dej vědět....
Rimms

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jupiters » 06 úno 2006 21:00

Dík všem za pomoc - už jsem to rozchodil, ale moji situaci to nezlepšilo. Opět se k poště (na serveru) nedostanu do té doby, dokud se já nebo někdo jinej na serveru nepřihlásí k nějakému účtu. Jinými slovy, chyba je úplně jinde, než jsem naivně (laicky) očekával a je tedy naprosto zbytečné, abych emigroval na jiný program a komplikoval si život...

Přesto ještě jednou dík. Je vidět, že se musím ještě hodně učit (boj s Win XP ale nevzdávám - jen začínám malinko šilhat a šimrat Linux...) :evil:

PS. Kdybyste někdo náhodou věděl o nějakém elegantním a hlavně jednoduchém řešení s poštovním serverem, dejte mi rozhodně vědět. Dík.
Naposledy upravil(a) Jupiters dne 06 úno 2006 21:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 06 úno 2006 21:12

Hmm, hmm....proč vlastně potřebuješ mailový server??

My jsme nakonec od Jany upustili hlavně z toho důvodu, že bylo zapotřebí stahovat emaily každých x minut stejně tak každých x minut je odesílat. Ukázalo se být zbytečné "tahat" všechen provoz přes Janu.

Stejně tak se ukázali býti zbytečné interní emailové adresy..

Pokud by jsi chtěl ještě janu zkusit, mohl bych ti s ní pomoct. Bych si ji mohl znovu nainstalovat :wink: ...napiš, proč vlastně mail server potřebuješ.
Rimms

Uživatelský avatar
Jupiters
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jupiters » 06 úno 2006 21:51

No, mail server potřebuju ve škole (dostal jsem na starost školní síť). Ta se skládá ze serveru (v počítačové učebně s 10 stanicemi), stanici ve sborovně, účtárně a ředitelně. Na net se připojujeme přes ISDN (docela drsný, co?). A tudíž potřebuju (v rámci šetření nákladů za připojení), aby pokud se někdo připojí na net (na serveru má každý kantor svůj účet), stáhla se všem pošta a tu bylo možné následně z kteréhokoliv počítače prohlížet - OFFLINE. Toť celý problém...
Do teď jsme používali Mail602Server - ale byl problém v tom, že pokud se na serveru někdo odhlásil a komp přešel na obrazovku Přihlašování, nikdo se k poště nedostal. Přestože jsem měl program nastavenej jako službu (měl se spouštět hned po startu), nebylo tomu tak...

Dík za případnou pomoc.


Zpět na “Administrace sítě”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 hosti