Odstranení portu vzdálené tiskárny

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Standucha
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod Standucha » 08 led 2012 15:10

Ahoj,

povedlo se mi přidat síťovou tiskárnu, kterou mám připojenou přes USB na wifi routeru přes TCP/IP protokol. Pak jsem ji musel bohužel odebrat a když jsem ji chtěl znovu přidat, tak mi Windowsi 7mičky píšou, že tento TCP/IP port 192.168.1.1 je obsazen.

Jak ho zase znovu uvolním? Tu dřívější tiskárnu jsem odebral. Jak prosím na to?

Děkuji

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod Luboš » 08 led 2012 17:06

Adresa 192.168.1.1 bývá většinou právě adresa tvého routeru, takže nemůžeš připojit jiné síťové zařízení se stejnou IP adresou.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Standucha
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod Standucha » 08 led 2012 19:53

Ahoj,

je to adresa mého routeru! K routeru je přes USB připojená tiskárna. Ovladač jsem měl už nainstalován, ale pak jsem ho dal odebrat a chtěl přidat znova, protože se mi tam něco nezdálo (prostě stejná situace, kdybych třeba starou tiskárnu vyměnil za novou a chtěl si nainstalovat novou).

Šel jsem normálně na Start - Zařízení a tiskárny - Přidat tiskárnu - Přidat Místní tiskárnu - Vytvořit nový port TCP/IP a tam vyplním 192.168.1.1

No a jak jsem to už jednou vytvořil a pak tu tiskárnu odebral, tak mi na ten stejnou port nejde vytvořit znovu tiskárna. Jak vymažu ten vytvořenej port?

Díky moc

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod Luboš » 08 led 2012 21:25

Já to nedělám zadáním portu (IP adresy), ale používám notaci \\POCITAC\TISKARNA. Pokud potřebuji odstranit síťovou tiskárnu z konfigurace, tak ji jednoduše odstraním a o nic jiného se nestarám. Abych ti pomohl, tak jsem zkoušel připojit novou tiskárnu tvým postupem, ale protože žádnou další teď nemám připojenou, nemohu pokračovat dál. Takže budeš muset čekat na radu od někoho jiného. Snažil jsem se ... :P
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod El Diablo » 08 led 2012 21:51

Tak se podívej do routeru jakou IP přiřadil tiskárně.
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Standucha
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: leden 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod Standucha » 08 led 2012 22:22

Hmmm

mně by asi stačilo, kdyby jste mi řekli, jak odstraním jednou vytvořený port. Když si představím situaci, že mám tiskárnu připojenou přes usb na wi-fi router a směrování mám na ten router, tak když si koupím novou tiskárnu, jinýho typu (nutné přeinstalování) a chci ji zapojit stejně, tak mi to nepujde? Co je to za blbost?

Postupoval jsem dle návodu, který mám k wi-fi routeru.

Když jsem předchozí tiskárnu odebíral, tak to bylo klasicky přes odebrat zařízení a vůbec jsem nečekal, že se potkám s tímto problémem.

Jak odeberu ten stávající port abych ho mohl následně přidat? Musí to být něco jednoduchého, ale nevím kde a jak.

Díky

--- Doplnění předchozího příspěvku (Ned Led 08, 2012 10:29 pm) ---

Prostě něco takového pro win 7 http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc779305%28WS.10%29.aspx

--- Doplnění předchozího příspěvku (Ned Led 08, 2012 10:45 pm) ---

Pro další čtenáře fóra:

Start - Nástroje pro správu - Správa tisku - Pod názvem počítače nalézt porty a odebrat dotyčný port wifi routeru.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod El Diablo » 08 led 2012 23:15

Já se nemůžu zbavit dojmu že opravuješ motor auta výfukem...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odstranení portu vzdálené tiskárny

Příspěvekod ITCrowd » 08 led 2012 23:30

To myslíš tohle?
Přílohy
port.jpg
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů