Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod Peťa » 05 srp 2012 20:18

Zdravím, potřeboval bych zvětšit obrázek z 512x512 na 1024x1024, ale při to zachovat maximálně kvalitu. Můžete doporučit nějaký free program? Pokud to dobře zvládá nějaký placený program našel by se někdo, kdo ho má a kdo by mi to zvětšení udělal?

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod guest » 05 srp 2012 20:24

Žádný zázraky nečekej a použij free IrfanView.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod Peťa » 05 srp 2012 20:36

No tak to fakt není tak dobré, jak bych potřeboval. Tak mám jiný nápad. Ten obrázek jsem měl ještě před 2 týdny v počítači, ale blbec jsem si ho smazal. Zkoušel jsem nějaký program, který umí obnovovat smazané soubory, ale ten jich našel takovou hromadu, že jsem se v tom vůbec neorientoval.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod guest » 05 srp 2012 20:49

Já ti moc nerozumím. Hledáš jeden obrázek a neumíš se v tom orientovat? Tak si ho můžeš zvětšit, ale utrpíš na kvalitě. Ono to jde nějakými fičůrami dohánět, ale na původní kvalitu se nedostaneš.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod Peťa » 05 srp 2012 20:54

Jsem tím myslel, že jsem ho měl v požadované velikosti uložený na HDD, ale smazal jsem si ho. Nyní už ho můžu sehnat jen menší. Nebyl by nějaký dobrý program, který by se pokusil ten smazaný obrázek z HDD obnovit? Jeden jsem vyzkoušel, ale neúspěšně, třeba doporučíte něco lepšího :smile:

Uživatelský avatar
CrasherKill
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2030
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod CrasherKill » 05 srp 2012 21:05

Někam to upni můžu zkusit ve photoshopu trošku to potrápit, ale nic neslibuju :wink:
AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz / CoolerMaster Hyper 212+ / Gigabyte 870A-UD3 / Kingston DDR3 4096 MB 1600MHz / Nvidia GeForce GTX 560 / 3X SAMSUNG F3 1TB + WD Green 1TB + SSD Samsung 840 EVO 120GB / SEASONIC 620W BRONZE / CoolerMaster Elite 330 / Windows 8 Pro

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod faraon » 05 srp 2012 21:21

Vyzkoušej na to zvětšování tohle: http://mmm.webz.cz/prog/double.exe

Pracuje to jen se 24bitovým BMP, umí "roztahovat" jen na dvounásobek, takže z 512x512 ti udělá 1023x1023, ale při dobré kvalitě předlohy se dá použít i třikrát po sobě!

A je to šestnáctibitový DOSový program, takže ve čtyřiašedesátibitových systémech ho už přímo nespustíš, jedině přes DOSBox, kde mu to ale chvíli potrvá. Asi jako na 486ce.

Ale má to jen 12976 bajtů, takže se to stáhne rychleji než po kliknutí pustíš tlačítko myši :lol:
Naposledy upravil(a) faraon dne 05 srp 2012 21:27, celkem upraveno 1 x.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod Peťa » 05 srp 2012 21:25

faraon mám Vistu 32bit. Ukáže se na chvíli příkazový řádek a pak se zase vypne. Za ten moment jsem stihl přečíst jen to, že je tam napsáno konec programu.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod faraon » 05 srp 2012 21:30

Udělej si kopii toho obrázku, ulož jí (třeba v Malování) jako 24bit BMP do stejného adresáře jako máš stažený ten program, a pak ten obrázek myší chyť a hoď na ikonu toho programu. Prostě drag&drop.
Potom se podívej co se s tím obrázkem stalo, měla by se ti vytvořit záloha s příponou BAK a původní obrázek bude zdvojnásobený.
Případně si na ten program vytvoř zástupce a ve vlastnostech mu dej nezavírat okno po skončení, snad to ve Vistě ještě jde...
Jestli si dobře pamatuji, měl by zvládat i víc obrázků najednou, ale je tam nějaký limit počtu kvůli tomu DOSu.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod Peťa » 05 srp 2012 21:44

Díky za návod, ale pořád to není ideální. On asi taky ten obrázek, který zvětšuji nebude moc kvalitní. Nebyla by spíš nějaká vychytávka na obnovu smazaných souborů z HDD? :smile: Jak už jsem psal výše ještě před 2 týdny jsem měl ten obrázek s potřebnými parametry uložený, ale omylem jsem si ho smazal.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod faraon » 05 srp 2012 21:50

Nojo, jsou jen dva druhy lidí. Ti co zálohují, a ti co o nějaká data teprve přijdou :lol:
Nedávno tu někdo vychvaloval program Recuva, tak jestli ten soubor ještě není přepsaný, máš šanci. Ale dva týdny jsou dlouhá doba, i když třeba nemáš tak extrémně přeplněné disky jako já.

Jestli ten obrázek byl hodně komprimované JPG, tak z toho se fakt normální cestou zvětšenina udělat nedá. Originál toho co mám v avataru jsem takhle po netu hledal snad dva roky, protože ten co jsem měl původně byl ještě menší než tenhle, a nedal se už nijak upravit.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvětšení obrázku při zachování maximální kvality

Příspěvekod Peťa » 05 srp 2012 21:53

Už také patřím k těm, kteří zálohují :lol: Díky za doporučení, mrknu na to.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů