Doporučené sestavy PC-HELP 12/15-02/16 Vyřešeno

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Doporučené sestavy PC-HELP 12/15-02/16

Příspěvekod PC-HELP_robot » 04 pro 2015 20:48

Doporučené PC sestavy 12/2015 - 02/2016
Doporučujeme číst ve vzhledu fóra prosilver/prosilver_wide. Nelze zaručit správné zobrazení na mobilních zařízeních či na monitorech s nízkým rozlišením.
Úvod
S Ltb a týmem HW spec. jsme se rozhodli, že každé čtvrtletí budeme vytvářet seriál o doporučených sestavách od 10 000 Kč do 30 000 Kč. Ke každé sestavě přidáme odkaz na seznam a každou součástku krátce okomentujeme a popíšeme. Vybrat ty správné komponenty do herního počítače není vždy jednoduché a právě tento článek vám to má ulehčit.

Mezi klíčová slova, ke kterým jsme přihlédli při výběru komponent patří - levné, výkonné, kvalitní, spolehlivé, dostupné a výhodné.
Na konci jsme si pro vás připravili tučnou nálož odkazů na články, které vám pomohou při samovzdělávání. Nakonec se nebojte na cokoli zeptat, od toho tady fórum je.
Sestavy jsou klasicky navrženy jen jako "bedna", tudíž neobsahují OS, mechaniku, monitor, reproduktory, sluchátka, mikrofon, tiskárnu aj. Jde čistě o PC jako samostatný prvek, nikoli jako multimediální/herní centrum.
U sestav však jsou k dispozici alternativy, doporučený OS a periferie. V případě komplexnějšího výběru si nebojte napsat dotaz do sekce Rad s výběrem.
Víme o tom, že univerzální téma jako je toto samozřejmě nemůže vyhovovat úplně každému.

ObsahKancelářská/multimediální low-end sestava za 11 tis. Kč

Odkaz na sestavu s aktuální cenou: http://www.czc.cz/ehfbd9ne40jc4b23app4biul14/seznam
Czc - multimédia.png

U multimediální/kancelářské sestavy je rozhodování v cenové relaci okolo 11k o mnoho jednodušší než v případě herní sestavy. Díky absenci výkonné herní grafické karty je možné si dovolit sestavu osadit kvalitnějšími komponenty a hlavně se do ceny vejde i SSD, které velmi pomůže svižnosti operačního systému.

Navržená procesor Intel Core i3-4170 patří ke generaci Haswell Refresh, disponuje dvěma jádry s podporou technologie Hyper Threading, která umožňuje jednomu jádru zpracovávat až dvě vlákna naráz. Díky této technologii nabízejí procesory Core i3 vyšší výkon, než dvoujádrová Pentia bez této technologie, avšak výkonu plnohodnotných čtyřjádrových procesorům Core i5 a Core i7 nedosahují. Tato skutečnost je však promítnuta v ceně a procesory Core i3 stojí cenově mezi slabšími Pentii a výkonnějšími Core i5. Intel Core i3-4170 je taktován na 3,7GHz a jeho TDP je 54W, vyráběn je 22nm výrobním procesem, díky čemuž dosahuje vynikající spotřeby jak v klidu, tak v zátěži.
Pro více informací o procesorech a pro patici LGA 1150 doporučuji následující článek Socket LGA 1150

Obrázek

Zvolená základní deska MSI B85-G43 představuje vrchol nabídky MSI pro desky s čipovou sadou Intel B85. Deska disponuje čtyřmi sloty pro paměti typu DDR3, jedním PCI-E 3.0 16x konektorem, třemi PCI-E 2.0 (jednou ve verzi 16x a dvakrát ve verzi 1x). Deska dále disponuje třemi PCI konektory, které jsou vhodné pro připojení přídavných zvukových, televizních nebo WiFi karet.
Deska dále nabízí šesticí SATA 6Gb/s konektorů, osm USB konektorů, z nichž dva jsou verze USB 3.0 a šest USB 2.0. Pro připojení monitoru deska nabízí VGA, DVI i HDMI konektor. Deska nezklame 7.1 zvukovou kartou Realtek ALC892. Napájecí kaskáda je chlazena pasivními rozvaděči tepla, díky tomu je vhodná i pro výkonné procesory jako jsou Core i5/7 a Intel Xeon.

Obrázek

RAM byly vybrány Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600 s rozvaděči tepla, hliníkové rozváděče však nejsou nutností a sestavu lze osadit jakýmikoli DDR3 paměťmi. Velikost 4GB představuje ideální volbu v této cenové kategorii, navíc deska má dostatek volných slotů pro budoucí upgrade.

Obrázek

Sestava dále pro systém SSD Kingston HyperX FURY o kapacitě 120GB, který umožňuje rychlé spuštění operačního systému a zlepšuje odezvu PC. Kapacita 120GB je dostatečná pro operační systém a základní programy. Pro vaše data je připraven 1TB HDD Seagate Barracuda 7200.14.

ObrázekObrázek

Sestava není osazena grafikou do PCI-E slotu, jelikož herní využití se zde nepředpokládá a pro kancelářskou práci a multimédia je plně dostatečující integrovaná grafika v CPU, Intel HD Graphic 4400. Nicméně sestava je připravena na budoucí osazení výkonnější grafické karty a tak není problém PC v budoucnu vylepšit a doplnit o výkonnější grafickou kartu.

Sestava je již tradičně osazena do počítačové skříně Zalman Z1 kategorie middle tower s decentním vzhledem, výborným vnitřním uspořádáním a skvělou cenou. Již v základu nabízí dvojici ventilátorů velikosti 120 mm, přičemž ten nasávací je opatřen prachovým filtrem. K dispozici je také dostatečný prostor pro uspořádání kabelů a osazení grafické karty délky až 36 cm.

Obrázek

Zdroj značky Seasonic Seasonic SS-350ET 350W, zde se jedná především o rozumnou kvalitu za dobré peníze, s výkonem 350W splňující certifikaci 80Plus Bronze. Pro navrženou sestavu představuje optimální volbu. Nevýhodou tohoto zdroje jsou kratší kabely, což může způsobovat problémy hlavně v case se zdrojem umístěným dole a při snaze vést kabely za základní deskou. Zdroj je dodáván bez napájecího kabelu, ten je nutné objednat zvlášť. V případě že uvažujete o budoucím upgradu PC, doporučuji koupit silnější zdroj (viz níže).

Obrázek

Doporučené doplňky a příslušenství.
Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
http://www.czc.cz/microsoft-windows-10- ... 54/produkt
Doporučuji si trochu připlatit za OS v „krabicové“ verzi, která není vázána na základní desku a tedy není v případě její výměny nebo koupě nového PC kupovat i nový OS.
AOC i2276Vwm - LED monitor 22"
http://www.czc.cz/aoc-i2276vwm-led-moni ... 87/produkt
Jedná se o FullHD monitor s 21,5“ úhlopříčkou vybavený IPS panelem s odezvou 5ms. Monitor disponuje HDMI i D-Sub konektorem.
GIGABYTE GK-KM6150
http://www.czc.cz/gigabyte-gk-km6150-cz/66646/produkt
Genius SP-HF150
http://www.czc.cz/genius-sp-hf150-drevo/131272/produkt
ASUS DRW-24F1MT
http://www.czc.cz/asus-drw-24f1mt-cerna ... 15/produkt

Alternativní komponenty
Alternativní volbu představuje procesor od firmy AMD, který nabízí výkonnější integrovanou grafikou. Daní za tuto skutečnost je nemožnost budoucího upgradu a vyšší spotřeba a teploty v zátěži.
Pro více informací o procesorech a chipsetech pro patici FM2+ doporučuji následující článek Socket FM2+

ASUS A88X-PLUS - AMD A88X
http://www.czc.cz/asus-a88x-plus-amd-a8 ... 54/produkt

Obrázek

AMD Kaveri A10-7700K Black Edition
http://www.czc.cz/amd-kaveri-a10-7700k- ... 82/produkt

Obrázek

EVGA 500B, 80+ bronze, 500W
http://www.czc.cz/evga-500b-80-bronze-5 ... 28/produkt

Obrázek
V případě, že uvažujete o budoucím vylepšení PC, například dokoupením výkonnější grafické karty, doporučuji zakoupit výkonnější zdroj, například výše zmíněný EVGA 500B, 80+ bronze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Reklama
Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Herní low-end sestava za 11 tis. Kč

Příspěvekod PC-HELP_robot » 04 pro 2015 21:25

Herní low-end sestava za 11 tis. Kč

Odkaz na sestavu s aktuální cenou: http://www.czc.cz/710b52qs56gohb91v6r771vs93/seznam
Czc.png

Nejnovější herní tituly prokazují, že pouze dvoujádrové procesory začínají mít problémy s dostatečně rychlým zásobováním výkonnějších karet. Právě u sestav s nižším rozpočtem vyvstává otázka, zda je vhodnější volit slabší dvoujádrové CPU v kombinaci s výkonnější grafickou kartou, nebo výkonnější model v podobě i3 s podporou virtuálních jader (Technologie Hyper Threading), ale na úkor grafické karty.
Já se přikláním k první možnosti a to dvoujádrové Pentium s možností taktování s výkonnější grafickou kartou.

Navržený procesor Intel Pentium G3258 architekturou Haswell Refresh, též označnován jako „Intel Pentium Anniversary Edition G3258“ byl vydán k 20, výročí procesorů Pentium a stejně jako „K“ modely i5 a i7 má možnost měnit násobič směrem nahoru a díky tomu je vhodný pro taktování. Pro taktování Pentia G3258 není třeba základní deska s chipsetem řady „Z“ jako je tomu u i5/7K a je možné jej taktovat i na levnějších deskách. I se základním BOX chladičem je možné dosáhnout taktů okolo 4,2GHz, kdy ve starších hrách a jednovláknových úlohách překonává i dražší procesory i3. Díky tomu představuje finančně dostupnou možnost, jak získat výkonný CPU a v budoucnu možnost upgradu na výkonnější procesory Intel i5/7 nebo Xeon. Dodávaný BOX chladič je pro toto Pentium naprosto dostatečným řešením a poskytuje i výhodu kdy směřuje proud vzduchu na základní desku. Tím pomáhá s chlazením aktivních prvků napájecí kaskády základní desky, které jsou u levnějších desek bez pasivních rozvaděčů tepla.
Pro více informací o procesorech a pro patici LGA 1150 doporučuji následující článek Socket LGA 1150

Obrázek

Zvolená deska ASUS H81M-PLUS je jednou z nejlevnějších desek dostupných pro socket LGA1150, která umožňuje taktování Pentia G3258. Deska je formátu mATX a disponuje čipovou sadou Intel H81 a je vybavena tím nejnutnějším co je k provozu PC potřeba. Disponuje šesticí USB konektorů na zadní straně, z nichž dva jsou vysokorychlostní USB 3.0. Dále je k dispozici jeden slot PCI-E 2.0 ×16 pro osazení grafické karty a další tři PCI-E sloty pro případnou zvukovou kartu, nebo jinou komponentu. Pro paměti typu DDR3 jsou připraveny dva sloty, což by většině uživatelů mohlo stačit. Pro připojení disku deska disponuje dvěma SATA III 6 Gb/s konektory a dvěma SATA II 3 Gb/s konektory. Deska vedle integrované zvukové kartě a nabízí i možnost připojit starší klávesnice a myši s konektory PS/2.
Jak již zaznělo, deska podporuje taktování Pentia G3258, její napájecí kaskáda není chlazena pasivními chladiči, ale je dimenzována i pro použití s procesory s vyšším TDP a pro Pentium je tedy dostatečná.

Obrázek

Z důvodu ceny byly zvoleny paměti Kingston Value 4GB DDR3 1600, které nemají pasivní chladič, to však nevadí, jelikož paměti s frekvencí 1600MHz se nijak nadměrně nezahřívají a rozvaděč tepla u nich není třeba. Kapacita 4GB se ukazuje jako vhodné minimum pro moderní hry, spousta titulů již využije i více jak 8GB RAM. RAM je možné kdykoli v budoucnu dokoupit, tedy je možné kdykoli RAM rozšířit na vyšší kapacitu.

Obrázek

Pro systém, uložení dat a instalaci aplikací je k dispozici pevný disk Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB o velikosti 1 TB. Disk se 7200 otáčkami za minutu je dostatečně rychlý k provozování instalovaného operačního systému a aplikací, poskytne také místo pro uložení dat. Obvykle i do levnějších sestav navrhujeme SSD disk z důvodu výrazného zlepšení odezvy operačního systému, avšak kvůli napjatému rozpočtu si jej zde nemůžeme dovolit. SSD disk bude ideální tip pro případné pozdější vylepšení sestavy.

Obrázek

Grafická karta nižší střední třídy Gigabyte GTX 750 Ti, jádro běží na frekvenci 1020 MHz s GPU Boostem 1085 MHz a disponuje 2 GB GDDR5 paměti na frekvenci 5400 MHz efektivně, komunikují pomocí 128bit sběrnice. Jádro generace Maxwell nabízí také slušný potenciál k přetaktování. Karta disponuje 2x DVI konektorem a 2x HDMI konektorem, podporuje PhysX a DX12.

Obrázek

Sestavu jsem již tradičně osadil do počítačové skříně Zalman Z1 kategorie middle tower s decentním vzhledem, výborným vnitřním uspořádáním a skvělou cenou. Již v základu nabízí dvojici ventilátorů velikosti 120 mm, přičemž ten nasávací je opatřen prachovým filtrem. K dispozici je také dostatečný prostor pro uspořádání kabelů a osazení grafické karty délky až 36 cm.

Obrázek

Zdroj je osazen Seasonic SS-350ET 350W. Jedná se o kvalitní zdroj s výkonem 350W splňující certifikaci 80Plus Bronze a pro navrženou sestavu představuje optimální volbu. Nevýhodou tohoto zdroje jsou kratší kabely, což může způsobovat problémy hlavně v case se zdrojem umístěným dole a při snaze vést kabely za základní deskou. Zdroj je dodáván bez přivodního kabelu, ten je nutné objednat zvlášť.

Obrázek

Doporučené doplňky a příslušenství.
Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
http://www.czc.cz/microsoft-windows-10- ... 54/produkt
Doporučuji si trochu připlatit za OS v „krabicové“ verzi, která není vázána na základní desku a tedy není v případě její výměny nebo koupě nového PC kupovat i nový OS.
AOC i2276Vwm - LED monitor 22"
http://www.czc.cz/aoc-i2276vwm-led-moni ... 87/produkt
Jedná se o FullHD monitor s 21,5“ úhlopříčkou vybavený IPS panelem s odezvou 5ms. Monitor disponuje HDMI i D-Sub konektorem.
C-TECH Skylla + myš Cronus
http://www.czc.cz/c-tech-skylla-mys-cro ... 88/produkt
Genius SP-HF150
http://www.czc.cz/genius-sp-hf150-drevo/131272/produkt
ASUS DRW-24F1MT
http://www.czc.cz/asus-drw-24f1mt-cerna ... 15/produkt

Alternativní komponenty
Alternativní volbu představuje procesor od firmy AMD, který nabízí i přes svá 4 jádra téměř stejný výkon jako Intel Pentium G3258. V případě AMD se totiž jedná o tzv. modulární platformu. Ve starších hrách Vede výrazně Pentium, v modernějších hrách, které dokáží efektivně využít všechna jádra procesoru se náskok Pentia zmenšuje. Nevýhodou platformy od AMD je, že Athlon X4 představuje nejvýkonnější CPU pro patici FM2+ a neumožňuje budoucí upgrade.
Pro více informací o procesorech a chipsetech pro patici FM2+ doporučuji následující článek Socket FM2+

AMD Athlon X4 860K
http://www.czc.cz/amd-athlon-x4-860k/159674/produkt

Obrázek

Asus A88xm
http://www.czc.cz/asus-a88xm-a-amd-a88x/136134/produkt

Obrázek

Též grafickou kartu je možno nahradit alternativní Asus AMD R7 360, které ovšem není tak výkonná jako GTX750Ti
http://www.czc.cz/asus-r7-360-oc-2gd5-2 ... 49/produkt

Obrázek

Výkon grafických karet je možné si prohlédnout zde: odkaz na test techpowerup
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Kancelářská/multimediální mainstream sestava za 15 tis. Kč

Příspěvekod PC-HELP_robot » 04 pro 2015 21:34

Kancelářská/multimediální mainstream sestava za 15 tis. Kč

Odkaz na sestavu s aktuální cenou: http://www.czc.cz/eami2c919mjv78mne2j3cbn79g/seznam
czc-kancl.png

V případě kancelářské sestavy je možné si již dovolit výkonnější procesor jako je Core i5. Tento CPU nabízí dostatek výkonu a v budoucnu je možné PC doplnit výkonnější grafickou kartou, a vytvořit tak herní sestavu.

Sestava je osazena procesorem Intel Core i5-4460 patří do generace Haswell Refresh, disponuje čtveřicí jader, i přes je však vetšinou výkonnější než konkurenční AMD FX-8xxx procesory. Intel Core i5-4460 je taktován na 3,2 GHz a s pomocí technologie Intel TurboBoost je schopný svou frekvenci zvýšit až na 3,4 GHz, jeho TDP je 84W, vyráběn je 22nm výrobním procesem díky čemuž dosahuje vynikající spotřeby jak v klidu, tak v zátěži. Procesor je dodáván s BOX chladičem, který je plně dostačující.
Pro více informací o procesorech a pro patici LGA 1150 doporučuji následující článek Socket LGA 1150

Obrázek

Zvolená základní deska MSI B85-G43 představuje vrchol nabídky MSI pro desky s čipovou sadou Intel B85. Deska disponuje čtyřmi sloty pro paměti typu DDR3, jedním PCI-E 3.0 16x konektorem, třemi PCI-E 2.0 (jednou ve verzi 16x a dvakrát ve verzi 1x). Deska dále disponuje třemi PCI konektory, které jsou vhodné pro připojení přídavných zvukových, televizních nebo WiFi karet.
Deska dále nabízí šesticí SATA 6Gb/s konektorů, osm USB konektorů, z nichž dva jsou verze USB 3.0 a šest USB 2.0. Pro připojení monitoru deska nabízí VGA, DVI i HDMI konektor. Deska nezklame 7.1 zvukovou kartou Realtek ALC892. Napájecí kaskáda je chlazena pasivními rozvaděči tepla, díky tomu je vhodná i pro výkonné procesory jako jsou Core i5/7 a Intel Xeon.

Obrázek

Pro systém, uložení dat a instalaci aplikací je k dispozici pevný disk Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB o velikosti 1 TB. Disk se 7200 otáčkami za minutu je dostatečně rychlý pro instalované aplikace, poskytne také místo pro uložení dat. Pro systém je zde připraven SSD disk Intel SSD 535 o kapacitě 120GB, SSD se zakládá na 16nm MLC NAND paměťmi. Přenosové rychlosti dosahují až 540/490 MB/s a co je důležitější, Random read/write dosahuje až 45 000/85 000 IOPs.

ObrázekObrázek

Sestava není osazena grafikou do PCI-E slotu, jelikož herní využití se zde nepředpokládá a pro kancelářskou práci a multimédia je pln dostatečná integrovaná grafika v CPU, Intel HD Graphics 4400. Nicméně sestava je připravena na budoucí osazení výkonnější grafické karty a tak není problém PC v budoucnu vylepšit a doplnit o výkonnější grafickou kartu.

RAM byly vybrány Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600 s rozvaděči tepla, hliníkové rozváděče však nejsou nutností a sestavu lze osadit jakýmikoli DDR3 paměťmi. Velikost 4GB představuje ideální volbu v této cenové kategorii, navíc deska má dostatek volných slotů pro budoucí upgrade.

Obrázek

Sestava je již tradičně osazena do počítačové skříně Zalman Z1 kategorie middle tower s decentním vzhledem, výborným vnitřním uspořádáním a skvělou cenou. Již v základu nabízí dvojici ventilátorů velikosti 120 mm, přičemž ten nasávací je opatřen prachovým filtrem. K dispozici je také dostatečný prostor pro uspořádání kabelů a osazení grafické karty délky až 36 cm.

Obrázek

Zdroj je osazen EVGA 500B, 80+ bronze. Jedná se o kvalitní zdroj s výkonem 500W splňující certifikaci 80Plus Bronze a pro navrženou sestavu představuje optimální volbu. Zdroj disponuje opletenou, dostatečně dlouhou kabeláží. Zdroj, stejně jako zbytek sestavy, je dostatečně dimenzován pro budoucí upgrade.

Obrázek

Doporučené doplňky a příslušenství.
Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
http://www.czc.cz/microsoft-windows-10- ... 54/produkt
Doporučuji si trochu připlatit za OS v „krabicové“ verzi, která není vázána na základní desku a tedy není v případě její výměny nebo koupě nového PC kupovat i nový OS.
AOC i2476Vwm - LED monitor 24"
http://www.czc.cz/aoc-i2476vwm-led-moni ... 33/produkt
Jedná se o FullHD monitor s 24“ úhlopříčkou vybavený IPS panelem s odezvou 5ms. Monitor disponuje HDMI i D-Sub konektorem.

Alternativu může představovat i monitor Benq GW2470H FHD - LED monitor 24" , který nabízí 23,8" A-MVA+ display s rozlišením FullHD. Monitor dále disponuje technologiemi Low Blue Light a Flicker-free pro eliminaci namáhání očí.
http://www.czc.cz/benq-gw2470h-fhd-led- ... 76/produkt

CM Storm Devastator, CZ
http://www.czc.cz/cm-storm-devastator-cz/155879/produkt
Genius SW-G2.1 1250
http://www.czc.cz/genius-sw-g2-1-1250/79666/produkt
ASUS DRW-24F1MT
http://www.czc.cz/asus-drw-24f1mt-cerna ... 15/produkt

Alternativní komponenty
Alternativou by zde opět mohlo být AMD. Bohužel, AMD nemá momentálně na trhu nic, co by dokázalo konkurovat i5 v poměru cena/výkon/spotřeba. Navíc na platformě AM3+ AMD nenabízí svá APU, která obsahují dobrou integrovanou grafickou kartu, ale pouze procesory FX, u kterých je třeba zakoupit grafiku do PCIe slotu což by dále zvyšovalo cenu a spotřebu sestavy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Herní nižší mainstream sestava za 15 tis. Kč

Příspěvekod PC-HELP_robot » 04 pro 2015 21:37

Herní nižší mainstream sestava za 15 tis. Kč

Odkaz na sestavu s aktuální cenou: http://www.czc.cz/1kop7mnbe4jj88raj4j82mp4ie/seznam
czc - herní.png

V případě herní sestavy za 15 tisíc už si můžeme dovolit výkonnější komponenty a hlavně je možné volit komponenty kvalitnější. U herních sestav se v této cenové hladině naskýtá otázka, zda volit procesor Core i3 nebo Core i5. i5 nabízí vyšší výkon, ale muselo by se ušetřit na jiných místech.
Vzhledem k požadavkům dnešních her je výhodnější zvolit i3 a výkonnější grafickou kartu.

Navržená procesor Intel Core i3-4170 patří do generace Haswell Refresh, disponuje dvěma jádry s podporou technologie Hyper Threading, která umožňuje jednomu jádru zpracovávat až dvě vlákna zaráz. Díky této technologii nabízejí procesory Core i3 vyšší výkon, než dvoujádrová Pentia bez této technologie, avšak k výkonu plnohodnotných čtyřjádrových procesorům Core i5 a Core i7 nedosahují.
Tato skutečnost je však promítnuta v ceně a procesory Core i3 stojí cenově mezi slabšími Pentii a výkonnějšími Core i5. Intel Core i3-4170 je taktován na 3,7GHz a jeho TDP je 54W, vyráběn je 22nm výrobním procesem díky čemuž dosahuje vynikající spotřeby jak v klidu, tak v zátěži. Procesor je dodáván s BOX chladičem, který je plně dostatečující.
Pro více informací o procesorech a pro patici LGA 1150 doporučuji následující článek Socket LGA 1150

Obrázek

Zvolená základní deska MSI B85-G43 představuje vrchol nabídky MSI pro desky s čipovou sadou Intel B85. Deska disponuje čtyřmi sloty pro paměti typu DDR3, jedním PCI-E 3.0 16x konektorem, třemi PCI-E 2.0 (jednou ve verzi 16x a dvakrát ve verzi 1x). Deska dále disponuje třemi PCI konektory, které jsou vhodné pro připojení přídavných zvukových, televizních nebo WiFi karet.
Deska dále nabízí šesticí SATA 6Gb/s konektorů, osm USB konektorů, z nichž dva jsou verze USB 3.0 a šest USB 2.0. Pro připojení monitoru deska nabízí VGA, DVI i HDMI konektor. Deska nezklame 7.1 zvukovou kartou Realtek ALC892. Napájecí kaskáda je chlazena pasivními rozvaděči tepla, díky tomu je vhodná i pro výkonné procesory jako jsou Core i5/7 a Intel Xeon.

Obrázek

RAM byly vybrány Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1600 s rozvaděči tepla, hliníkové rozváděče však nejsou nutností a sestavu lze osadit jakýmikoli DDR3 paměťmi. Velikost 8GB představuje ideální volbu v této cenové kategorii, navíc deska má dostatek volných slotů pro budoucí upgrade.

Obrázek

Pro systém, uložení dat a instalaci aplikací je k dispozici pevný disk Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB o velikosti 1 TB. Disk se 7200 otáčkami za minutu je dostatečně rychlý k provozování instalovaného operačního systému a aplikací, poskytne také místo pro uložení dat. Obvykle i do levnějších sestav navrhujeme SSD disk z důvodu výrazného zlepšení odezvy operačního systému, avšak kvůli napjatému rozpočtu si jej zde nemůžeme dovolit. SSD disk bude ideální tip pro případné pozdější vylepšení sestavy.
Osazení SSD by bylo možné na úkor grafické karty, což u herní sestavy není příliš vhodné.

Obrázek

Sestava je osazena grafickou kartou ASUS STRIX-GTX950-DC2OC-2GD5-GAMING, 2GB která nabízí dostatečný výkon pro většinu moderních her. S grafickou kartou GTX950 nebudete mít problém spustit většinu moderních her ve FullHD na střední nastavení. Grafická karta je vybavena 2GB grafické paměti typu GDDR5 o efektivní frekvenci 6610MHz. Paměť je spojena s jádrem pomocí 128bit sběrnice. Jádro grafické karty je taktováno na 1140 MHz a Boost Clock dosahuje průměrné frekvence až 1355 MHz.
Obrázek
Sestava je již tradičně osazena do počítačové skříně Zalman Z1 kategorie middle tower s decentním vzhledem, výborným vnitřním uspořádáním a skvělou cenou. Již v základu nabízí dvojici ventilátorů velikosti 120 mm, přičemž ten nasávací je opatřen prachovým filtrem. K dispozici je také dostatečný prostor pro uspořádání kabelů a osazení grafické karty délky až 36 cm.

Obrázek

Zdroj je osazen EVGA 500B, 80+ bronze. Jedná se o kvalitní zdroj s výkonem 500W splňující certifikaci 80Plus Bronze a pro navrženou sestavu představuje optimální volbu. Zdroj disponuje opletenou, dostatečně dlouhou kabeláží. Zdroj, stejně jako zbytek sestavy, je dostatečně dimenzován pro budoucí upgrade.

Obrázek

Doporučené doplňky a příslušenství
Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
http://www.czc.cz/microsoft-windows-10- ... 54/produkt
Doporučuji si trochu připlatit za OS v „krabicové“ verzi, která není vázána na základní desku a tedy není v případě její výměny nebo koupě nového PC kupovat i nový OS.
AOC i2476Vwm - LED monitor 24"
http://www.czc.cz/aoc-i2476vwm-led-moni ... 33/produkt
Jedná se o FullHD monitor s 24“ úhlopříčkou vybavený IPS panelem s odezvou 5ms. Monitor disponuje HDMI i D-Sub konektorem.

Alternativu může představovat i monitor Benq GW2470H FHD - LED monitor 24", který nabídne 23,8" A-MVA+ display s rozlišením FullHD. Monitor dále disponuje technologiemi Low Blue Light a Flicker-free pro eliminaci namáhání očí.
http://www.czc.cz/benq-gw2470h-fhd-led- ... 76/produkt

CM Storm Devastator, CZ
http://www.czc.cz/cm-storm-devastator-cz/155879/produkt
Genius SW-G2.1 1250
http://www.czc.cz/genius-sw-g2-1-1250/79666/produkt
ASUS DRW-24F1MT
http://www.czc.cz/asus-drw-24f1mt-cerna ... 15/produkt

Alternativní komponenty
Alternativní volbu představuje procesor od firmy AMD, který i přes šestici jader nabízí velmi podobný výkon jako Core i3 (AMD používá jinou architekturu než Intel, viz odkaz níže). V jednovláknových a dvouvláknových úlohách a hrách vede výrazně Core i3. V případě vicejádrových úloh se do popředí dostává FX-6300, ale je to vykoupeno vyšší spotřebou a teplotami.
Navíc z důvodu nutnosti dokoupení chladiče, jelikož AMD BOX není dostatečný, cena dále stoupá. Navíc platforma AM3+ je již starší, a nenabízí PCI-E 3.0, to se však zatím neukazuje jako výrazný nedostatek. Platforma AMD může být vhodné pro milovníky taktování, jelikož AMD nabízí procesory pro AM3+ s odemčeným násobičem, po OC FX-6300 dosahuje ve vícevláknových úlohách výkonu téměř jako Core i5, bohužel jednovláknový výkon je stále slabý, což je u spousty starších oblíbených her problém. Přetaktování je dále doprovázeno výrazným nárostem spotřeby v zátěži a zvýšenou produkcí tepla.
Pro více informací o procesorech a chipsetech pro patici AM3+ doporučuji následující článek Socket AM3+

ASUS M5A97 R2.0 - AMD 970
http://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-9 ... 17/produkt

Obrázek

AMD Vishera FX-6300
http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-6300/116668/produkt
Zajímavou volbu v případě AMD může představovat i FX-8300 (http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8300/164627/produkt), který nabízí 8 jader ve čtyřech modulech, pokud jste ochotni akceptovat vyšší spotřebu, nižší jednovláknový výkon, představuje tento model zajímavou alternativu k Core i3 procesorům Bohužel z důvodu nutného dokoupení chladiče se cena sestavy mírně zvyšuje.

Obrázek

Gelid Solution Tranquillo - revize 3
http://www.czc.cz/gelid-solution-tranqu ... 66/produkt

Obrázek

Sapphire R9 270 DUAL-X 2GB GDDR5 WITH BOOST & OC
http://www.czc.cz/sapphire-r9-270-dual- ... 93/produkt
R9 270 je již starší grafickou kartou od firmy AMD, ale používá stále aktuální technologie. Výkon je podobný jako u GTX950, avšak spotřeba je vyšší a nevýhodou tohoto nejlevnějšího modelu R9 270 je i pouze dvouletá záruka. Modely s tříletou zárukou jsou však již dražší.

Obrázek

Výkon grafických karet je možné si prohlédnout zde: odkaz na test techpowerup
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Pracovní mainstream sestava za 16 tis. Kč

Příspěvekod PC-HELP_robot » 04 pro 2015 21:39

Pracovní mainstream sestava za 16 tis. Kč

Odkaz na sestavu s aktuální cenou: http://www.czc.cz/5pasdf4g78i8v9klcb39d1pvmf/seznam
cz_prof.jpg

V případě sestavy na střih a render je je namístě osadit sestavu výkonnějším CPU jako je Core i5. Tento CPU nabízí dostatek výkonu a v budoucnu je možné PC doplnit výkonnější grafickou kartou, a vytvořit tak herní sestavu, která bude vhodná i na streaming her nebo natáčení gameplayů.

Sestava je osazena procesorem Intel Core i5-4460 patří do generace Haswell Refresh, disponuje čtveřicí jader, i přes je však vetšinou výkonnější než konkurenční AMD FX-8xxx procesory. Intel Core i5-4460 je taktován na 3,2 GHz a s pomocí technologie Intel TurboBoost je schopný svou frekvenci zvýšit až na 3,4 GHz, jeho TDP je 84W, vyráběn je 22nm výrobním procesem díky čemuž dosahuje vynikající spotřeby jak v klidu, tak v zátěži. Procesor je dodáván s BOX chladičem, který je plně dostačující.
Pro více informací o procesorech a pro patici LGA 1150 doporučuji následující článek Socket LGA 1150

Obrázek

Zvolená základní deska MSI B85-G43 představuje vrchol nabídky MSI pro desky s čipovou sadou Intel B85. Deska disponuje čtyřmi sloty pro paměti typu DDR3, jedním PCI-E 3.0 16x konektorem, třemi PCI-E 2.0 (jednou ve verzi 16x a dvakrát ve verzi 1x). Deska dále disponuje třemi PCI konektory, které jsou vhodné pro připojení přídavných zvukových, televizních nebo WiFi karet.
Deska dále nabízí šesticí SATA 6Gb/s konektorů, osm USB konektorů, z nichž dva jsou verze USB 3.0 a šest USB 2.0. Pro připojení monitoru deska nabízí VGA, DVI i HDMI konektor. Deska nezklame 7.1 zvukovou kartou Realtek ALC892. Napájecí kaskáda je chlazena pasivními rozvaděči tepla, díky tomu je vhodná i pro výkonné procesory jako jsou Core i5/7 a Intel Xeon.

Obrázek

Pro systém, uložení dat a instalaci aplikací je k dispozici pevný disk Seagate Barracuda 7200.14 o kapacitě 1 TB. Disk se 7200 otáčkami za minutu je dostatečně rychlý pro instalované aplikace, poskytne také místo pro uložení dat. Bohužel kvůli omezenému rozpočtu není možné sestavu osadit druhým HDD, či SSD.

Obrázek

Grafická karta nižší střední třídy Gigabyte GTX 750 Ti, jádro běží na frekvenci 1020 MHz s GPU Boostem 1085 MHz a disponuje 2 GB GDDR5 paměti na frekvenci 5400 MHz efektivně, komunikují pomocí 128bit sběrnice. Jádro generace Maxwell nabízí také slušný potenciál k přetaktování. Karta disponuje 2x DVI konektorem a 2x HDMI konektorem, podporuje PhysX a DX12. Jako výhoda se ukazuje i podpora CUDA, díky které je možné nekteré úlohy převést z CPU na GPU.

Obrázek

RAM byly vybrány Kingston HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1600 s rozvaděči tepla, hliníkové rozváděče však nejsou nutností a sestavu lze osadit jakýmikoli DDR3 paměťmi. Velikost 4GB představuje ideální volbu v této cenové kategorii, navíc deska má dostatek volných slotů pro budoucí upgrade.

Obrázek

Sestava je osazena do počítačové skříně Zalman Z3 kategorie middle tower s decentním vzhledem, výborným vnitřním uspořádáním a výbornou cenou. Již v základu nabízí trojici ventilátorů velikosti 120 mm, přičemž ten nasávací je opatřen prachovým filtrem. K dispozici je také dostatečný prostor pro uspořádání kabelů a osazení grafické karty délky až 36 cm.

Obrázek

Zdroj je osazen EVGA 500B, 80+ bronze . Jedná se o kvalitní zdroj s výkonem 500W splňující certifikaci 80Plus Bronze a pro navrženou sestavu představuje optimální volbu. Zdroj disponuje opletenou, dostatečně dlouhou kabeláží. Zdroj, stejně jako zbytek sestavy, je dostatečně dimenzován pro budoucí upgrade.

Obrázek

Doporučené doplňky a příslušenství.
Microsoft Windows 10 Home CZ 32-bit/64-bit USB Flash Drive
http://www.czc.cz/microsoft-windows-10- ... 54/produkt
Doporučuji si trochu připlatit za OS v „krabicové“ verzi, která není vázána na základní desku a tedy není v případě její výměny nebo koupě nového PC kupovat i nový OS.
AOC i2476Vwm - LED monitor 24"
http://www.czc.cz/aoc-i2476vwm-led-moni ... 33/produkt
Jedná se o FullHD monitor s 24“ úhlopříčkou vybavený IPS panelem s odezvou 5ms. Monitor disponuje HDMI i D-Sub konektorem.

Alternativu může představovat i monitor Benq GW2470H FHD - LED monitor 24" , který nabízí 23,8" A-MVA+ display s rozlišením FullHD. Monitor dále disponuje technologiemi Low Blue Light a Flicker-free pro eliminaci namáhání očí.
http://www.czc.cz/benq-gw2470h-fhd-led- ... 76/produkt

CM Storm Devastator, CZ
http://www.czc.cz/cm-storm-devastator-cz/155879/produkt
Genius SW-G2.1 1250
http://www.czc.cz/genius-sw-g2-1-1250/79666/produkt
ASUS DRW-24F1MT
http://www.czc.cz/asus-drw-24f1mt-cerna ... 15/produkt

Alternativní komponenty
Alternativou by zde opět mohlo být AMD, bohužel, AMD nemá momentálně na trhu nic, co by dokázalo konkurovat i5 v poměru cena/výkon/spotřeba. Navíc programy pro střih, render, úpravu fotografiíí atd. bývají velmi často lépe optimalizovány na Intel CPU a grafické karty nVidia
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Herní mainstream sestava za 20 tis. Kč

Příspěvekod PC-HELP_robot » 04 pro 2015 21:42

Herní mainstream sestava za 20 tis. Kč

Odkaz na sestavu s aktuální cenou: http://www.czc.cz/5gce97kofegs4amr737h90rob3/seznam
Obrázek
Tento počítač zvládne všechny hry na vyšší detaily v rozlišení 1920x1080, v některých případech 2560x1440 při stabilních 60 FPS. I když má starší socket 1150, tak má velký potenciál pro levný upgrade. Počítač je téměř neslyšitelný při nízké zátěži a i při maximální zátěži je hluk velmi nízký.

Intel Core i5 4460

Obrázek
Již dlouho procesor s nejlepším poměrem cena/výkon. Toto čtyřjádro používá 22nm architekturu Haswell a má frekvenci až 3,4 GHz. S přehledem zvládá i nejnovější hry a má dostatečný výkon pro editaci fotografií a videa. Procesor podporuje levné paměti DDR3. Je k němu přibalený BOX chladič, který ho dokáže bez problémů uchladit.

MSI B85-G43

Obrázek
Spolu s i5 4460 velmi často používaná součástka v sestavách PC-HELP. Má již zmiňovaný socket 1150 a paměti DDR3 o kapacitě až celkem 32GB. Motherboard poskytuje širokou výbavu konektorů, moderní design a skvělé chlazení.

Kingston HyperX Fury 8GB

Obrázek
Skvělé RAM od Kingstonu s doživotní zárukou. Kapacita 8GB je dostatečná jak pro hraní, tak editaci.

Seagate Barracuda 7200.14 1TB

Obrázek
Kvalitní rychlý jednoplotnový pevný disk s kapacitou 1TB a 7200 RPM. Tento disk používáme už hodně dlouho na PC-HELP a dosud jsme neuvažovali o změně.

GIGABYTE Radeon R9 380X 4GB

Obrázek
Nejnovější grafická karta od AMD, která zatím současnosti nemá konkurenci. Má průměrně o 25 % vyšší výkon než GTX 960, zvládne většinu her na vysoké detaily při rozlišení 1920x1080.

Zalman Z1

Obrázek
Velmi dobře navržená skříň od Zalmanu. Má slušný cable management, USB 3.0 a dobrý airflow. Za stejnou cenu lepší skříň neseženete.

EVGA 500W

Obrázek
Kvalitní 500W zdroj s dlouhými kabely a účinností na 80%.

SilentiumPC Spartan LT HE922

Obrázek
Velmi tichý a účinný chladič od společnosti SilentiumPC.

Odkazy

R9 380X
i5 4460
Zalman Z1

Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Herní high-end sestava za 30 tis. Kč

Příspěvekod PC-HELP_robot » 04 pro 2015 21:44

Herní high-end sestava za 30 tis. Kč

Odkaz na sestavu s aktuální cenou: http://www.czc.cz/528kgd6i7miqq869mot8hq0jbb/seznam
Obrázek

Tato sestava je určena pro hraní v rozlišení 1920x1080 a 2560x1440. V některých případech i se zapnutým MSAA. Pokud patříte mezi zapřísáhlé příznivce společnosti nVidia, počítač se dá samozřejmě nakonfigurovat s grafickou kartou nVidia GTX 970. :)
Od tohoto počítače očekáváme vysoký výkon nejen ve hrách, okamžité reakce systému díky nadstandardnímu SSD disku a nízký hluk díky excelentnímu chlazení procesoru, grafické karty a dalších komponent a vysokou kvalitu.

Intel Core i5-6500

Obrázek
Tento procesor patří mezi sweets pot. i5 s nejnovější 14nm architekturou Skylake. Jedná se o výkonné čtyřjádro s frekvencí až 3,6 GHz, které si poradí s každou dnešní hrou a předvede se i při editaci fotek a videí. Procesor podporuje paměti DDR3L i DDR4, ale osobně nevidím dnes důvod používat DDR3L. Díky jíž zmíněné 14nm technologii má procesor velmi nízkou spotřebu i teploty a přibalený BOX chladič jej bez problémů uchladí. Ale už jen z estetického hlediska jsem přidal skvělý chladič od SilentiumPC, o kterém se více dozvíte o pár odstavců níže.

MSI B150 GAMING M3

Obrázek
MSI nabízí skvělé základní desky ve všech cenových hladinách. MSI B150 GAMING M3 svým designem zapadne do herních PC a disponuje rozmanitou výbavou od zvukové karty po M.2 port. Používá nejnovější paměti DDR4 a socket 1151 určený pro procesory Intel Skylake a chipset Intel B150. Kvalitu a dlouhou životnost zaručují součástky Military Class 5 a předimenzované chlazení.

Kingston HyperX Fury 8GB DDR4

Obrázek

Léty ověřená značka Kingston je známá díky své herní sérii HyperX. Do ní patří i tyto RAM. Mají frekvenci 2133 MHz při časování CL15 a disponují 8GB paměti. To je dnes optimální velikost pro hraní her, brouzdání internetu a základní práci s videem a fotografiemi.

Seagate Barracuda 7200.14 1TB

Obrázek
Kvalitní rychlý jednoplotnový pevný disk s kapacitou 1TB a 7200 RPM. Tento disk používáme už řadu let na PC-HELP a dosud jsme neuvažovali o změně.

Kingston HyperX Savage - 240GB

Obrázek

SSD s prémiovou kvalitou a rychlostí od Kingston. Kapacita 240GB bohatě stačí na OS, oblíbené programy i hry. S tímto SSD se Windows 10 kompletně načtou přibližně do 5s. Systém disponuje bleskovou odezvou a celkový pocit při používání PC s SSD je neporovnatelný s klasickým HDD. V této cenové hladině je SSD nutná záležitost.

ASUS STRIX R9 390 8GB

Obrázek

Vysoce výkonná grafická karta, která si poradí se všemi hrami na nejvyšší detaily, v případě dobré optimalizace i s 8X MSAA při rozlišení 2560X1440. Mohutný chladič STRIX DIRECTCU III od ASUS se třemi ventilátory kartu uchladí i ve vysoké zátěži s velmi nízkým hlukem. Jedná se o opravdu povedený refresh AMD Radeon R9 290 4GB, ovšem v tomto případě má grafika již zmiňovaný excelentní chladič, dvojnásobný počet rychlejší paměti a novou efektivnější revizi jádra. Překonává tak papírově výkonnější R9 290X a je pouze o pár procent méně výkonnější než dražší R9 390X. Pokud se vám AMD nezamlouvá, můžete zvolit GeForce GTX 970 4GB od MSI, GIGABYTE nebo ASUS.


Seasonic SS-620GM2 Evo 620W

Obrázek

Sestavu samozřejmě musí něco napájet. O to se s přehledem postará zdroj od Seasonic, jednoho z nejlepších výrobců zdrojů na světě. Je plně modulární (má odpojitelné kabely), vysokou efektivitu, nízkou hlučnost a velkou zásobu kabelů. Výkon 620W je více než dost pro i5 a R9 390. Zdroj nabízí konektory 8x SATA, 5X MOLEX, 4x PCI-E 8pin, 24pin pro základní desku a 8pin pro CPU.


NZXT Source 340

Obrázek

Výběr skříně záleží spíše na zákazníkovi. Nicméně PC za 30 000 si zaslouží něco lepšího. NZXT Source 340 má jednoduchý, a přitom originální design, prosklenou bočnici a skvěle vyřešený cable management. Vynikne v ní krásná základní deska a grafická karta a má dobrý airflow. Máte samozřejmě široký výběr skříní, ale pro jistotu si nechte poradit od zkušenějších.

Odkazy a videa

AMD Radeon R9 390
Intel Core i5 6500
https://www.youtube.com/watch?v=65-pqVTykMc

Uživatelský avatar
PC-HELP_robot
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 299
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno

Závěr

Příspěvekod PC-HELP_robot » 05 pro 2015 22:40


Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž

Re: Doporučené sestavy PC-HELP 12/15-02/16

Příspěvekod Ltb » 07 pro 2015 14:12

Publikováno - velké díky patří Martaboi, Adysovi a Clorkymu za přípravu našeho zbrusu nového seznamu doporučených sestav PC-HELP. Pevně věřím, že přehled bude ku prospěchu všem.

Uživatelský avatar
WhySoSad
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 819
Registrován: květen 15
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž

Re: Doporučené sestavy PC-HELP 12/15-02/16

Příspěvekod WhySoSad » 07 pro 2015 14:20

Můžu se zeptat proč se u dražších sestav šlo cestou AMD ? Proč aspoň není u 30k alternativa Nvidia/AMD v jednotlivých cenových kategoriích...

Jinak článek pěkný, u některé sestavy jsem si ale všimnul že chybí v popisu větrák :)
Naposledy upravil(a) WhySoSad dne 07 pro 2015 14:56, celkem upraveno 2 x.
GPU: MSI GTX 970
CPU: Intel Core i5-6500
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
PSU: Seasonic S12II-520
MB: MSI B150 GAMING M3
HDD: Seagate Barracuda 7200-1TB
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
CASE: NZXT H440
LCD: LG 29UM57-P

Recenze sestavení PC v CZC.cz - http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=40&t=168894

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž

Re: Doporučené sestavy PC-HELP 12/15-02/16

Příspěvekod WinDroid » 07 pro 2015 14:27

Podle mě se dost z toho dá sestavit lépe, ale taky záleží na okolnostech. Určitě pěkný článek. Palec nahoru

Roidoc
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2229
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž

Re: Doporučené sestavy PC-HELP 12/15-02/16

Příspěvekod Roidoc » 07 pro 2015 14:40

Pěkný článek a určitě doporučuji pročíst celý.

Jen tak na oko jsem někde našel chybějící tečky, což neberte jako kritiku, ale spíše jako takovou doplňující informaci.


 • Mohlo by vás zajímat
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek
 • Posouzení sestavy
  od fabikp » 08 bře 2024 15:21 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
  17
  1290
  od fabikp
  12 bře 2024 10:09
 • Kontrola PC sestavy cca 40 tis.
  od JacbBalboa » 14 pro 2023 10:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
  9
  1499
  od JacbBalboa
  20 pro 2023 12:07
 • Kontrola sestavy 60K
  od jan.sabo » 04 pro 2023 19:19 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
  11
  1279
  od jan.sabo
  05 pro 2023 18:27
 • Zhodnocení sestavy do 35 000,- +/-
  od Evok » 02 pro 2023 12:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
  7
  1519
  od Evok
  05 pro 2023 21:30
 • Cena sestavy?
  od pukasinek » 14 lis 2023 21:04 » v P: Hardware
  0
  1103
  od pukasinek
  14 lis 2023 21:04

Zpět na “Hardware články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 0 hostů