PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Xbox, Playstation, Nintendo a další...

Moderátor: Mods_senior

wariorpolni
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod wariorpolni » 14 čer 2014 20:28

Ahoj,mám dotaz.Rád bych si koupil nějaké přenosné zařízení,na kterém si zahraju kvalitní hry (nemyslím tedy nějaký černobílý tetris na konzoli od číny). Jediné co mě napadlo je buďto PS Vita (dříve jsem měl PSP a bylo super) a nebo v současné době má už dobré hry prý i tablet. Tak bych byl rád za váš názor,co je podle vás lepší na ty přenosné hry. Pokud znáte i nějaké jinačí zařízení,klidně řekněte co máte vy. Díky

Reklama
Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod Rewqa » 15 čer 2014 00:46

Pokud chceš jenom hrát, tak bych samozřejmě zvolil radši PS Vita. Sice sem koukal, že samotná Vita neni moc levná a hry jakbysmet, ale určitě si na tom zahraješ líp jak na tabletu. Nehledě na to, že na tablet je těch dobrých her opravdu málo.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

wietter
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod wietter » 15 čer 2014 15:49

Ahoj, nedavno jsem resil stejny problem. Jsem tak trochu blazen do kapesnich konzoli a hlavne resim jak si co nejlip zahrat :)

PSP - na te jsem dohral ty nejlepsi hry co na ni vysli a ted uz je mi na nic a mam ji na nahradni dily kvuli prasklemu disleji :(

PS Vita - tu jeste taky mam (jinak kdyztak ji prodavam + 3 hry) ,tu bych Ti ale nedoporucoval ,protoze hry si musis kupovat a musis slozite hledat na
bazarech abys sehnal nejakou za dobry prachy a navic tech fakt dost kvalitnich je na Vitu pomerne malo, jak hry co te bavi dohrajes bude ti
Vita k nicemu.

Sony Vaio UX-180P - tohle zarizeni mam ale uz ho nepouzivam ,je to plnohodnotny micro notebook velikosti PSP akorat trosku tlustsi + mam specialne
prizpusobeny gamepad. Nejnarocnejsi hra co jsem na tom spustil na nejnizzsi detaily a bylo to i hratelny je Half-Life 2.
Spustis na tom stovky her, tady je seznam, ktery hry na tom urcite pojedou:
http://www.micropctalk.com/forums/showthread.php?t=1414
-momentalne tam jsou Windows XP (doba nacteni do 30s) ,ale jdou tam i W7,8 nebo jiny system.

+ moje videjka: http://www.youtube.com/watch?v=i1DcTzVuZGQ
http://www.youtube.com/watch?v=GKqNSx5B9Q0

(rad bych toto zarizeni prodal ,protoze mam uz neco jineho ,prodam to levne, cenu bych si predstavoval tak 4000kc :-) )

Toshiba Encore - toto je vec kterou ted mam a zatim pro me nejidealnejsi ,mam to teprve par dni ,ale uz jsem dve noci nespal jak si s tim porad
musim hrat ,je to tablet na kterym jsou plnohodnotne Windows 8.1 (zadne RT) ,ma to uhlopricku 8 palcu , tak ta velikost je jak
kdyz pripoctes zhruba 2,5cm z kazde strany k PS Vite. Rozjedes tam vsechno co na tom Sony Vaiu UX a daleko vic ,na tomto si uz
zahrajes v pohode Mafii 2, Far Cry 2 i GTA4 na nizzsi detaily a je to proste porad takovy kapesni zarizeni ,ktery nema ani aktivni chlazeni
takze pekne tichounky a vaha do pul kila ,a baterka tam vydrzi 7hodin proste mocná vecicka ,ale cena je nad 7000kč a k tomu si jen
dokoupis aplikaci Virtualgamepad za 105kc a mas nejlepsi herni konzoli :)

Jestli chces tak se muzeme domluvit na tom Sony Vaiu UX jestli budes chtit :-)

wariorpolni
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod wariorpolni » 15 čer 2014 16:17

Díky,celkem zaujala ta Toshiba,který model je nejlepší a dá se to koupit normálně v ČR ?

wietter
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod wietter » 15 čer 2014 16:45

ja jsem to koupil pred tydnem , na heurece ,za 7400 ,a je to normalne ceska distribuce :) .Tech tabletu je jeste vic ,jeste od Dellu nebo Lenova atd ,vsechno uhlopricka 8 ,ale tento je nejlevnejsi a ma i lepsi vysledky v benchmarcich ,dvouclankovou baterii ,lepsi nastavitelnost jasu ,HDMI. Ten model je jen jeden "Toshiba Encore 8" je tam nejnovejsi atom ctyrjadro ,2gb ram ,a 1gb sdilena grafika. Jedina nevyhoda je maly disk ktery ma jen 32gb ,staci kdyz si dokoupis rychlou micro SD do 64gb

SaKunDrak
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod SaKunDrak » 19 čer 2014 17:22

Tablet a Mafia 2/GTA IV/Far Cry nejdou moc dohromady :D Mafii jsem jestě na tablety neviděl mno...
PC:
MTB INTEL DQ45CB, Intel Core2 Duo E8400 @ 3.0GHz, NVidia GeForce 8600 GT, Kingston 4GB DDR2 667MHz RAM, 2x 465GB Seagate Barracuda HDD

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod IDVert3X » 19 čer 2014 17:31

Tak môže tam dať Linux Ubuntu + Wine a hrať tam windows hry... Ale zase ten tablet nebude mať na to dostatočný výkon a optimalizácia pre tablet bude nulová, keďže hry sa na tablet neoptimalizujú = Low FPS.
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 20 srp 2019 14:46, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
trigycz
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 250
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod trigycz » 19 čer 2014 18:03

Jako šlo by to,Já měl Ubuntu +Wine a moc Windows her tam nerozjedeš,neříkám že žádnou ale moc jich není.

Uživatelský avatar
proofer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1421
Registrován: listopad 12
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod proofer » 19 čer 2014 18:08

píše že to má plnohodnotné windowsy tzn. jako na pc tak proč by tam nemohla jet mafia 2
Intel Core i3-4150| GIGABYTE GA-B85-HD3 |Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600+/2x/Transcend JetRam 2GB DDR3 1333 /8GB/ |Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB |EVGA 500B |MSI R9 270X GAMING 2G@1180/1500 |CoolerMaster K350 |Benq VW2245Z |A4Tech Bloody V8

SaKunDrak
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod SaKunDrak » 19 čer 2014 18:41

1. je to dotykový tablet 2. podívej se na specifikace :4x 1,2GHz Intel Atom, 2Gb RAM, no GPU.
3. je to prostě tablet a ty Winy tam jsou Windows Phone 8.1 a né winy z PCček 4. A jestli to tam rozjel tak chci důkaz...
PC:
MTB INTEL DQ45CB, Intel Core2 Duo E8400 @ 3.0GHz, NVidia GeForce 8600 GT, Kingston 4GB DDR2 667MHz RAM, 2x 465GB Seagate Barracuda HDD

wietter
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod wietter » 21 čer 2014 21:10

ahoj,

hry na tom rozjedete uplne v pohode kdyz tam jsou plnohodnotny Windows 8.1 .Ja ted treba hraju GTA San Andreas na maximalni graficke nastaveni ,a nebo na nizky nastaveni hraju Stalkera Clear sky uplne v pohode. Az budu mit chvili cas natocim nejaka videjka a dam na youtobe jako dukaz :-) .Trosku je akorat potreba si pohrat a namapovat virtualni gamepad nebo klasicky gamepad ,ale normalne k tomu jde pripojit i klavesnice s mysi ,ale ja to chci mit jako prenosnou skoro kapesni konzoli . Tu Mafii 2 si zachvili ztahnu :-) ...Jinak to GPU je 997mb ale sdilena. A CPU , jedna se o novy Atom Z3740 .


nahral jsem kratke videjko Mafia 2: https://www.youtube.com/watch?v=qwg3kMD-dl0

-nemam to jeste poradne nastaveny ,např. škalovaní ,cz dabing, poradne namapovany gamepad ,ale rad bych pouzil i ten virtualni potom ,jede to na 640x480 a vsechno low a je to uplně plynulé ,i na to low to ma o dost lepsi grafiku nez na PS Vite. Myslim ze by to zvladlo i vyssi rozliseni a lepsi nastaveni detailu.

vsak mrknete na youtobe je tam tisic videi jak se na tom Atomu Z3740 daji hrat hry :-) .Jako sam jsem nechapal jak to muze takova placka zvladnout ,proste mazec .Ted jeste vymyslet ,aby bylo hrani co nejkomfortnejsi ,protoze ten jeden virtualni gamepad podporuje hry jen kdyz jsou spustene v okně a druhy taky jen nektere ,tak aspon zkusit tohle : http://www.androidpipe.com/wp-content/u ... 40x405.jpg ,nebo kdyby existoval nejaky specialni gamepad pro tablety :-)

SaKunDrak
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PS Vita vs Tablet - co je lepší na hry ?

Příspěvekod SaKunDrak » 02 črc 2014 23:36

Ok, teď by mě zajímalo jak jsi to tam dal(z videí to není jasné), protože to dost vypadá na tzv. ochcáv*ní přes Teamviewer... (sry za to, ale jsem dost skeptický a pokud je to pravda tak bych si ho koupil, ten tablet)

--- Doplnění předchozího příspěvku (02 Črc 2014 23:54) ---

Ale jo, už dokážu uvěřit, ale zas 8000 za to ,je docela pálka. Myslím, že za ty peníze bych sehnal lepší stroj (PC, NTB)
PC:
MTB INTEL DQ45CB, Intel Core2 Duo E8400 @ 3.0GHz, NVidia GeForce 8600 GT, Kingston 4GB DDR2 667MHz RAM, 2x 465GB Seagate Barracuda HDD


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Herní konzole”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host