hlučnost a bsod pc

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

TheeSkip
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

hlučnost a bsod pc

Příspěvekod TheeSkip » 15 úno 2020 11:24

Dobrý den,

mám úplně nový pc složený od czc.cz akorát bez gpu, které jsem nainstaloval sám (z alzy). Žádal jsem czc o nainstalování windows 10 trialu, který jsem si poté sám aktivoval i se všemi ovladači (nutno říct, že jsem prosil i o nastavení ram na 3200mhz). Po naistalování her, jsem zaregistroval větší hlučnost pc, kolem 55db v průměru cca po 5 minutách hraní kingdom come (nastavení grafiky: velmi vysoké)(fps kolem 100).

Tato hlučnost zní opravdu zvláštně, napadly mě akorát cívky na grafice, což by být nemělo. (hlučnost viz odkaz) Tuto hlučnost začaly doprovázet bsod: system thread exception not handled, attempted execute of noexecute memory, unexpected kernel mode trap.
Z toho jsem usoudil, že by mohlo jít o Ram, zjistil jsem, že nejsou napsané jako kompatibilní s mojí deskou, ale lidé všude píšou, že by to vadit nemělo a samotné czc slibuje oznámit nekompatibilitu.

Stejně jsem však odnesl pc do czc servisu, kde mi resetovali bios a updatnuli bios. (Reklamaci však neuznali)
Myslel jsem, že obnovení ramek na zakladní frekvenci vyřeší problém, avšak bsod i hlučnost zůstaly, bsod: unexpected kernel mode trap, system thread exception not handled, dpc watchdog violation.

Moméntálně jsem trochu zoufalý a nevím co dělat, napadlo mě zkusit čistou instalaci windows 10, ale nevím jestli bych ho poté nemusel znovu aktivovat.
Už mě napadl jen jiný servis než czc, ale platit 700/h se mi za něco za co nemohu moc nechce.

Pravděpodobně si tento dotaz, kvůli své délce nikdo nepřečte, ale kratší jsem to nezvládl. Budu vděčný za každou radu, možná že chyba je i na mé straně (jsem it laik) Moc děkuji za každou odpověd

Odkazy:
PC sestava: https://www.czc.cz/26of9974pag3tau9lbqa8vo8k8/seznam
Hlučnost Pc: https://files.fm/u/bvtt3vpb
Gpu: https://www.alza.cz//gigabyte-geforce-r ... 0HEALw_wcB

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hlučnost a bsod pc

Příspěvekod ITCrowd » 15 úno 2020 11:36

Vítej na PC-HELP!
Ten kdo nečte jsi ty sám. Pokládáš dotaz do ekce BSOD, aniž by sis přečetl, jak má nové téma vypadat, přestože je návod umístěn hned nahoře.
1. Co hlučí? Zkusil jsi třeba zastavit jednotlivé ventilátory, abys je vyloučil?
2. Že jsi zoufalý je informace naprosto k ničemu, k řešení problému to rozhodně nepřispěje.
3. Přeinstalovat wokna můžeš, aktivovat je budeš muset znovu, ale se stejným kódem.
4. Protože kašleš na to, co máš dodat a zbytečně si vyléváš nějaké svoje komplexy, doporučuji, aby sis zaplatil servis. 700,- není tak moc na profesionála.
5. A pokud bys přecejen chtěl s problémem pomoci, nejdřív si pečlivě prostuduj pokyny k založení tématu (BSOD Návod): viewtopic.php?f=118&t=129195
6. Zrovna tak pečlivě prostuduj pravidla, které jsi registrací schválil. Ani já, ani nikdo rozumný nebude klikat na odkazy o kterých nevím nic.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6475
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hlučnost a bsod pc

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 11:49

Pustil som si ten zvuk.Sú to pravidelné intervaly.Nedotýka sa nejaký ventilátor o kábel ?Možno ventilátor chladiča CPU ?
Ak ten zvuk nevydáva samotný ventilátor.Niekde som raz čítal, že sa venntilátor v zdroji dotýkal o nejakú ochrannú fóliu ale či išlo o zdroj Seasonic ,to neviem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hlučnost a bsod pc

Příspěvekod ITCrowd » 15 úno 2020 13:01

A ten pravidelný dotyk ventilátoru o kábel spouští nepravidelně BSOD? Cítíš se jinak zdráv?
Kromě toho, kdyby se tazatel řídil bodem 1 v mém příspěvku, nemusel by jsi zbytečně zaplevelovat další téma.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6475
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: hlučnost a bsod pc

Příspěvekod RIKI22 » 15 úno 2020 13:10

Kde som písal,že BSOD robí ventilátor.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • bsod při hře Příloha(y)
    od matesfox » 06 led 2024 12:46 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    1605
    od matesfox Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 19:41
  • Náhodné BSOD Příloha(y)
    od TheSalon112 » 21 úno 2024 18:32 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    492
    od TheSalon112 Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 18:32
  • Pád PC po spuštění hry be BSOD
    od Radoozek » 07 pro 2023 15:00 » v Problémy s hardwarem
    4
    1429
    od Radoozek Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 16:45
  • BSOD problémy (několik) Příloha(y)
    od inripuff » 19 úno 2024 15:06 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    10
    2078
    od inripuff Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 14:18
  • Zamrznutí obrazu a BSOD Příloha(y)
    od zele44 » 02 úno 2024 15:10 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    5
    1141
    od zele44 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 10:14

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti