Jaký kontejner?

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jaký kontejner?

Příspěvekod atari » 10 zář 2015 12:57

NA této stánce http://www.avnavody.cz/?sekce=vrch_kode ... videa#x264 autor doporučuje mkv kontejner, že je nejnovější a nejlepší, a že se máme vyhýbat avi.
Má s tím někdo zkušenosti? Já jsem předpokládal, že avi přehraje nejvíce přehrávačů a TV co mají lidé již doma. Nevím jak to je s mkv.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod petr22 » 10 zář 2015 13:00

Takovy kontejner a takova komprese videa a obrazu, kterou prehraje cilove zarizeni.

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod x-rated » 10 zář 2015 14:09

avi je rozhodně na prd, dlouhodobě zvažuju, jak s těma 500+ filmama naložit :? na jednu stranu mazat se mi to nechce, na druhou stranu koukat se na to taky moc nedá :? mám to jenom jako takovej kapacitně rozežranej seznam náhledů, co sem kdy viděl :-(
btw mkv nepodporujou prohlížeče :? největší podporu má asi mp4, ale třeba právě v těch prohlížečích to nic jinýho než h.264 nepřehraje
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod atari » 10 zář 2015 15:15

Tak jsem to trochu studoval a rozhodnul se jít do MP4. MKV je sice asi nejmodernější, ale jeho podpora je slabá. Podle dostupných informací při použití H.264 by měla být kvalita stejná u obou kontejnerů. Ještě udělám nějaké testy.
(Uchovávat rodinná videa v plné kvalitě z kamery na kartě nebo to vypalovat na BluRay, považuji za zbytečné. Takový archív v MP4 bohatě stačí.)

Také jsem to zkoušel u rodičů na TV (asi 5 až 6 let stará), a AVI (s h.264) to nebere. AVI MPEG-4 to umí jenom SP a ASP . Kdežto MP4 umí už MPEG-4 AVC (s H.264). A myslím, že na tom bude spousta starších přístrojů v domácnostech podobně.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod petr22 » 10 zář 2015 15:19

"měla být kvalita stejná u obou kontejnerů. Ještě udělám nějaké testy"

Samozrejmne ze je kvalita stejna, kdyz je v tom stejna zvukova i obrazova stopa.

Z MKV muzes udelat MP4 bez rekomprese, to same obracene, jen se prekopiruje obsah.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod atari » 10 zář 2015 15:44

Kvalita je stejná při stejném kodeku. Já to myslel tak, že u MP4 a MKV lze použít lepší kodeky a lepší kodování, například variabilní kodování, ktere v AVI nelze použít. A z toho vyplývá, že například video o stejné velikosti s VBR v MP4 bude mít lepší kvalitu než video v AVI, kde VBR nelze použít.
Alespoň takto jsem to pochytil na webu.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod X » 10 zář 2015 16:01

TV ti vezme vše, když jí to předzvejkáš ... já musel nedávno poslat film Chappie z tabletu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod petr22 » 10 zář 2015 16:08

Ano, dle standardu v AVI nelze pouzit VBR video, jenze MPEG-4 je jaksi z principu jedine VBR video - takze je to doresene "priohnutim"AVI tak, aby tam to VBR video mohlo byt - jenze pak nastava ten problem, ze to muze fungovat opravsu vseljak. Treba starsi prijimace se Sigmatek chipsetem prehraji nekolik minut a pri prvni scene kde je slozitejsi zmena obrazu vytuhnou.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod atari » 10 zář 2015 19:46

X píše:TV ti vezme vše, když jí to předzvejkáš ... já musel nedávno poslat film Chappie z tabletu.
To je právě to co nechci. Já potřebuji mít videa uložené, aby když navštívím babičky (apod.) tak abych zasunul flashku, a pustil jim rodinná videa, a né abych "při každé výměně TV", musel znovu konvertovat všechny videa. Tak se snažím vybrat nějaký formát, který přehrajou běžně dostupná zařízení, a hlavně ta, co se budou v příštích desetiletích prodávat.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod petr22 » 10 zář 2015 19:51

V tom pripade budes muset vsechny donutit, aby si koupili nove televize - protoze bez LCD TV s podporou USB si budes muset donest vlastni prehravac.

Jediny format, ktery jde prehrat na jakekoliv televizi je DVD, jenze pak nema cenu natacet HD.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod X » 10 zář 2015 22:31

atari: máš nesplnitelné přání ...

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký kontejner?

Příspěvekod atari » 11 zář 2015 07:49

U jedné babičky MP4 a MKV funguje, druhá má ještě analog, takže až si koupí plochou digitální TV, tak pohlídám aby to uměla také, a za X let, až bude další obměna, tak předpokládám, že už se nebude prodávat TV, který by neuměla MP4 a MKV. A pořád ještě mám v záloze řešení, pustit to do TV přes nějaký settopbox, přehrávač či jiné zařízení, které má USB. Takže zas tak nesplnitelné to není....


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti