ohle kabely

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ohle kabely

Příspěvekod dvorakj » 25 říj 2020 16:13

Ahojte.
Mam ve zvukovce a mikrofonech kabely, ale kdyz vedou z konektoru, ohybaji se asi az moc smerem k zemi.
Existuje nejaka vyztuzujici zelezitost, ktera toto castesne eliminuje? Mam strach, ze se mi ty kabely casem muzou zlomit.
Diky

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ohle kabely

Příspěvekod Fox_25 » 25 říj 2020 17:37

Zkontroluj si poloměr ohybu u výrobce kabelu, s nějakým zpevněním bych měl strach z poškození konektoru ve zv. kartě a mikrofonu.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ohle kabely

Příspěvekod dvorakj » 25 říj 2020 18:21

nekde jsem videt takove jakoby pruzinove/plaatove nasadky, ktere drzi pozadovany tvar nebo drzi dany polomer, ale nejak vubec nevim, kde to mam hledat.
Nemam nejake extra dobre kabely, ale uplne nejlevnejsi taky ne - vyssi tridy bespeco a sommer

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ohle kabely

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2020 09:14

Omotej to místo drátem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ohle kabely

Příspěvekod dvorakj » 26 říj 2020 13:38

jj, to je reseni. pockam jeste na Karlose

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ohle kabely

Příspěvekod karlos » 27 říj 2020 07:49

Tak ses dočkal... :-D
Ohyb kabelu bych neřešil z obav o kabel, zvláště, pokud kabel jen staticky visí. Obavu bych měl spíše o konektor v desce a to o to větší, čím poctivější kabel to je. Pro příklad: mikrofonní kabel Klotz MC5000 má průměr 7mm a váží (dle výrobce) 80g na metr. To už může být masa, která časem dokáže zničit 3.5mm samičku v desce. Nejmenší poloměr tohoto kabelu (opět udávaný výrobcem) je 35mm a to si myslím, že volně visící jeden metr kabelu s ohledem na jeho masu v pohodě ustojí bez nějaké opory.
Pokud bys chtěl i přesto kabelu odlehčit, je varianta "drát" v pohodě. Nicméně já bych odlehčil spíše té samičce. A jelikož jsem si nikdy nepotrpěl na nějakým způsobem načančaný case počítače (je to především stroj a ne módní doplněk :-) ), řešil bych to tou nejednodušší cestou. Kabely přehodit ve vhodném úhlu a délce přes horní stěnu case a zajistil proti pohybu Gafou... :-D
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ohle kabely

Příspěvekod dvorakj » 27 říj 2020 08:03

diky, jj, neco podobneho udelam. zvukovku mam v racku, 7 kabelu, neco vpredu, neco vtadu. Dam to do krize a zajistim.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PS5 náhradní kabely
    od Myerina » 07 úno 2024 07:11 » v Sítě - hardware
    3
    765
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 11:28

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti