Ujasnění, které příspěvky jsou OT Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod wattmetr » 03 srp 2014 11:31

Pochopitelně, že jsem i po dobu mého „vyloučení“ sledoval cvrkot na fóru a snad každý pochopí, že hlavně s přihlédnutím k důvodu mého „vyloučení“. A vzhledem k tomu, co se zde probíralo, mě napadlo, že by bylo vhodné nějakým způsobem definovat „OT příspěvek“.

Toto říkají Pravidla fóra:
„do tématu nevkládejte příspěvky, které se odklánějí od původní diskuze (tzv. OffTopic příspěvky)“.
Toto je názor moderátora:
„A přísně vzato i tvůj poslední příspěvek je OT, protože důvodem vzniku tohoto testu bylo - jak již bylo řečeno
XXX - citace:
Zkouším, jak z vlákna vyzobat OT příspěvky, které nenásledují za sebou, jinak, než brutálním (a nevratným) smazáním.

Ani slovo o hledání způsobu jak pro OT vytvořit paralelní vesmír.“
(Srozumitelnost utrpěla zkrácením, celé znění je zde viewtopic.php?f=93&t=136552)

Pravidla tedy OT příspěvek definují obecně a je na moderátorovi, jak se na výklad Pravidel dívá.
Vše je vcelku v pořádku, dokud nenastane následující situace, na fóru velmi běžná: (Příklad zkráceně)
Dotaz: Mám do sestavy ABC koupit grafiku DEF nebo raději GHI?
Odpověď: Sestava není dobře postavena, sděl nám finanční limit, sestavíme Ti lepší „stroj“.
„Přísný“ moderátor XXX: Mažu poslední OT příspěvek, neboť neobsahuje ani náznak odpovědi na původní otázku.
(„Přísným“ moderátorem XXX zde nemám na mysli konkrétní osobu, může jím být kterýkoli moderátor.)

Na fóru se vyskytuje spousta příspěvků, které se pohybují spíše u druhé hranice, tedy pod hrozbou trestu od „Přísného“ moderátora. Mé „vyloučení“, i když mělo jiný důvod, odstartovala přesně taková přísnost moderátora, proti které jsem vznesl námitky. Ve fóru se přitom vyskytuje spousta „OT příspěvků“, které přímo porušují „definici“, stanovenou Pravidly.

Byla by nějaká šance upravit „definici“ OT příspěvku tak, aby nemohlo docházet k excesům, podobajícím se tomu z mnou uvedeného příkladu?
Podotýkám, že odpověď ve stylu „moderátoři jsou dostatečně schopní a rozumní, aby takovým excesům předešli“ mne bohužel neuspokojí, protože já jsem se v konečném důsledku (i když vlastní vinou) stal obětí takového excesu.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod ITCrowd » 03 srp 2014 12:25

Navrhuji opětovné a nenávratné vyčutnutí tohoto rádoby přispěvovatele z fóra. Pokud se mu cokoli nelíbí, nikdo ho tu nedrží.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod wattmetr » 03 srp 2014 12:33

Děkuji za upřímnost.
Ve smyslu Pravidel fóra je Tvůj příspěvek 100% OT, popř. SPAM, jak si to kdo přebere.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod petr22 » 03 srp 2014 13:00

Ban byva obvykle az za poruseni nepsaneho pravidla cislo 0.

Uživatelský avatar
sojkin626
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2009
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod sojkin626 » 03 srp 2014 13:00

ITCrowdův příspěvek podle mě spam ani OT není je to v souladu s řešením tohoto topicu. Ale teď by šel brát můj příspěvek jako OT. Je to tak jak to řekl wattmetr, kdo jak si to přebere, samozřejmě máme každý svůj názor.
Naposledy upravil(a) sojkin626 dne 03 srp 2014 13:04, celkem upraveno 1 x.
Lenovo W540-i7-4900MQ 2,8GHz / Nvidia quadro K2100M 2GB / 16GB DDR3 / Windows 10 PRO # NVIDIA SHIELD TV PRO (2017) 500GB# Xbox One X#NVIDIA SHIELD K1 # Acer S1003#Xiaomi Mi A1

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod jaojao » 03 srp 2014 13:02

Tak pardon už níže bylo upřesněno, že ...
Jedná se jen o dotaz pro admina .........
Naposledy upravil(a) jaojao dne 03 srp 2014 13:57, celkem upraveno 1 x.
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod Oxxid » 03 srp 2014 13:03

Otázkou je také zda-li je fóru prospěšnější neukázněný rádce (jeho rady jsou vsak korektní apod.) nebo buzerujicí moderátor?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod petr22 » 03 srp 2014 13:05

Zase se to blizi k poruseni pravidla cislo 0.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod wattmetr » 03 srp 2014 13:05

wattmetr píše:Byla by nějaká šance upravit „definici“ OT příspěvku tak, aby nemohlo docházet k excesům, podobajícím se tomu z mnou uvedeného příkladu?

Je mi líto, ale ani jeden z příspěvků se vůbec nesnaží odpovědět na moji otázku, popř. sdělit svůj názor na to, co by mělo být považováno za OT. Tedy tyto příspěvky ve smyslu Pravidel fóra jsou OT, ne-li SPAM.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod Pic » 03 srp 2014 13:06

Domnívám se, že dotaz je míněn na admina a proto se k dotazu nevyjadřuji.Takže vlastně všechny příspěvky jsou spam. Pokud Wattmetr nechce rozvířit širokou diskuzi.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod jaojao » 03 srp 2014 13:07

Tak pardon už níže bylo upřesněno, že ...
Jedná se jen o dotaz pro admina .........
Naposledy upravil(a) jaojao dne 03 srp 2014 13:58, celkem upraveno 1 x.
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ujasnění, které příspěvky jsou OT

Příspěvekod Babis » 03 srp 2014 13:19

Počet chytráků v tomhle vláknu převyšuje limit chytráků v kvalitním fóru. Doufám, že nevznikne diskuze na 10 stránek, zabývající se tím, jestli je můj příspěvek OT nebo spam.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Propagace služeb - jaké jsou nejlepší možnosti?
    od HelFix » 09 pro 2023 13:16 » v Komunikace na internetu
    1
    2094
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 22:15

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti