Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživatele

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživatele

Příspěvekod tux » 26 bře 2015 22:33

Čau, tak jsem tak přehraboval bordel v počítači, a našel jsem hromadu věcí který už nejspíš nikdy v životě nepoužiju a nejradši bych je smazal, ale hodněkrát se mi stalo že tu někdo právě tu onu věc sháněl. Například různý fixy na různý problémy s počítačema, a podobně. Tak mě napadlo, že by se pro každýho uživatele mohl vytvořit malej cloud, kam by si tyhle drobnosti mohl uložit. S drobným komentářem, aby se vědělo o co jde.
Kdyby mělo jít jen o mý pohodlí tak na to kašlu, ale věřím že tohle by využilo víc uživatelů než jen já. Třeba kluci ze security, který by si tam mohli naházet nějaký ty programy na čištění počítačů, a podobně.
Nahrávat to někam na ulož.to a podobně a tady to linkovat je blbost, protože kdoví kde by ty data skončily za rok. Tady by ty data teoreticky snad mohli vydržet "věčně".

Nevím jestli je to technicky možný, jak moc složitý by to bylo, jak by byl server chráněnej před možnejma nákazama v přílohách, a podobně, je to jenom nápad. Bylo by to v podstatě to samý jako galerie která už tu je, jen by šli nahrávat soubory s jinejma příponama než obrázkovejma.
Jako takovou machrovinu kterou jen tak nějaký forum asi nemá, si představuju že by při přikládání přílohy šlo jenom odkázat na už uloženej soubor v cloudu.
Teoreticky by se tím i ušetřilo místo, protože bych nemusel v každým příspěvku příkládat soubor znova.
Jestli už tu něco takovýho dávno je a já si toho jen nevšimnul, tak tohle téma klidně smažte, moje chyba.
Just Fucking Google It!

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživa

Příspěvekod X » 27 bře 2015 01:16

Jak znám lidi, tak by to nikdo nepopisoval, takže by to byl neskutečný bordel. Bylo by tu plno souborů abc123.exe :lol: Stačí si kdekoli něco stáhnout na Netu, Slunečnici a Studnu nevyjímaje, tak se vám dostane podobně pojmenovaných souborů. Snad jen já mám soubory:

Font Lab Studio 5.2.1.4836 - Nejlepší program pro vektorovou tvorbu fontů.exe

LAN State 3.3 - Síťový monitorovací nástroj zobrazující mapu sítě a stav sledovaných zařízení. Vše probíhá v reálném čase. Program dále obsahuje užitečné nástroje pro posílání zpráv, vypínání vzdálených počítačů.exe

Good Sync 6.2.0 - Zdarma dostupná pomůcka pro synchronizaci souborů a složek. Program nabízí vlastní unikátní algoritmus pro synchronizaci dat mezi počítačem, USB diskem, notebookem.exe

Navíc disková kapacita není zadarmo ...

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživa

Příspěvekod dvorakj » 27 bře 2015 09:19

sice mimo tema, ale ja dekuju, neco jako LAN State jsem hledal, Dude od Mikrotiku je mrtvy, tohle vypada super.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživa

Příspěvekod guest » 27 bře 2015 10:29

Je zde sekce "Programy ke stažení"

Odesláno z mého MT15i

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživa

Příspěvekod Ltb » 27 bře 2015 13:13

Myšlenka dobrá, nicméně bohužel ne úplně snadno realizovatelná. Cloudové uložiště by neúměrně zvýšilo náklady na provoz našeho serveru...navýšila by se velikost dat nutná k pravidelnému zálohování či k provozu serveru samotného, navýšil by se tok dat, museli bychom najmout někoho, kdo by hlídal legálnost obsahu atd. atd. Celkový přínos CLOUDu je pak také trochu diskutabilní....několika lidem by to asi pomohlo, většina ostatních by služeb ale asi nikdy nevyužila...

Za mě tedy NE...rád bych, ale aby to ve výsledku k něčemu bylo, museli bychom k tomu přistoupit megalomansky, k čemuž nemáme prostředky.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživa

Příspěvekod faraon » 27 bře 2015 18:55

Jestli si nejsi jistý životností uloz.to nebo jiných stahovacích serverů, není problém udělat si třeba na webzdarma web zdarma, tam to nasázet a sem nalinkovat. Myslím že mají 200 mega za malou reklamu nahoře nebo 300 za velkou, do toho by se pár fixů mělo vejít ;-)

Pak také může být problém s kopírovacími právy, objeví to nějaký korporátní buzerant a začne dělat problémy, ony už ty obrázky co jsou tu umístěné by mohly stačit k tomu aby profimedia začala vydírat :evil:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Vytvoření drobného cloudového úložiště pro každého uživa

Příspěvekod guest » 27 bře 2015 19:32

Tohle by mělo cenu na nějaké free a málo používané programy. Třeba tady securiťáci dávají odkazy na aktuální program.

Ukládat dneska něco co za týden bude zastaralé nemá smysl. Jed ti sekce na "Programy ke stažení" tam je možné dát link a každý si pak stáhne aktuální verzi.

Konkrétně zmiňované "fixy" v úvodu vůbec nebrat. To jsou opravy závislé na čase a pokud ten fix dnes funguje, může zítra nadělat problémy.


Osobně ti mám mnoho odkazů a pokud někomu chci poradit, pak tem odkaz dám. Není třeba tím zahlcovat server PC-Help, ostatně jak už bylo řečeno, někdo by to musel v mnoha ohledech hlídat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejlepší cloudové úložiště pro dlouhodobou zálohu dat?
    od Infernoqt » 06 čer 2023 20:43 » v Vše ostatní (hw)
    8
    1339
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    07 čer 2023 18:14
  • Jaké je nejspolehlivější cloud úložiště pro dokumenty?
    od Matiseli » 14 čer 2023 05:26 » v Vše ostatní (inet)
    5
    2365
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    14 čer 2023 18:50
  • Jaké mini PC pro běžného uživatele?
    od Baader » 14 kvě 2023 16:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    467
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 16:07
  • Skript na vytvoreni zastupce slozky
    od ajr » 01 úno 2024 21:21 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    694
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 08:36
  • MS Outlook - Hromadné vytvoření složek Příloha(y)
    od czTANIScz » 22 zář 2023 11:36 » v Kancelářské balíky
    6
    2830
    od czTANIScz Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 22:34

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host