Skype už opravdu nevím co dál.Jak na Voip volání?

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2705
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 06 lis 2006 21:46

Mikel:Už je to vyřešené,ale nebylo to tím,že bylo zaškrtnuté to co píšeš ve zprávě,ale naopak nebylo zaškrtnuté v základním nastavení Zobrazovat značky.I tak dík.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 06 lis 2006 21:58

V Nastavení si to povolíš provždy. Jestli je necháš zakázané a jenom někdy budeš potřebovat značky ve svém příspěvku, tak si právě zrušíš to zaškrtnutí v odpovědi. Záleží na tobě, jaký způsob si zvolíš.
Schválně si to zkus v úpravě staršího příspěvku, kde ti značky nefungovaly.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2705
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 07 lis 2006 07:23

Dík!

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Kabely a zapojeni

Příspěvekod bobhy » 07 lis 2006 07:47

MTE: Pochopil jsi to správně. PATCH kabel je přímý a ty taky opravdu použiješ na připojení. Pak by to u tebe vypadalo tak, že kabel od internetu píchneš do telefonu a patch kablikem si připojíš PC do telefonu. Se dvěma IP by to mělo šlapat. Co se týká IB402 ... ano, výhoda je právě vestavěný router a pro někoho může být zajímavé mít i více SIP účtů. Myslím, že v IB402 jsou to dva. Pak se telefon chová jako klasická multilinka. To znamená vyzvání a ještě nějakou diodkou identifikuje ze které linky hovor přichází a při volání samozřejmě můžeš volit, kterou linkou se bude vést hovor. Obě linky můžou být zcela nezávislé a každá od jiného operátora. Osobně to ale nikde nevyužívám. Co se týká kodeků, jsou všechny IBčka vybaveny velice slušně, včetně komerčních kodeků G729 a iLBC, ale nevím jestli to kdy využiješ.

liborek: Ano. Zapojení s VoIP routerem pak bude vypadat tak, že kabel z internetu (pochopil jsem že jsi po wifi, takže asi z nějakýho APčka) připojíš do VoIP brány a do ní taky připojíš klasický telefon (normální telefoňáckou šňůrou) a svoje PC. V bráně nastavíš parametry pro VoIP (číslo, ústředna, heslo) a v nastavení routeru si nastavíš stejný parametry jako jsi měl na PC (IP, Brána, Maska, MAC). Na svým PC si nastavíš, "získat IP adresu ze serveru DHCP" ... vysvětlím. VoIP brány, který mají i router totiž mají (v drtivě většině) i vlastní DHCP server. To znamená, že všem zařízením za touto bránou (tvoje PC) automaticky při startu přiřadí nějakou IP adresu. Výhoda je ta, že se prostě o nic nemusíš starat. PC nastartuje a brána mu sama dá nějaký IPčko vnitřní sítě. Samozřejmě je možnost si pak s nastavením pohrát, poladit apod... ale celýá by ti to mělo chodit už po tom základním nastavení.
Bobhy

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kabely a zapojeni

Příspěvekod MTE » 07 lis 2006 15:01

bobhy píše:... Pak by to u tebe vypadalo tak, že kabel od internetu píchneš do telefonu a patch kablikem si připojíš PC do telefonu. Se dvěma IP by to mělo šlapat...


Teď jsem bobhy nepochopil, jestli to platí i pro IB-402, nebo jen pro IB-302 se switchem.

Já totiž asi dobře nerozumím všem pojmům.

Telefon IB-302 má vestavěný switch, v dokumentaci je označení 2x ethernet port a jak co zapojit je jasné.

Telefon IB-402 má vestavěný router s NAT a v dokumentaci rovněž označení 2x ethernet port (WAN+LAN). Pokud mám jednu IP, mám v telefonu aktivní router s NAT. Síťový kabel zapíchnu do WAN portu a PC do LAN portu. IP nastavím do telefonu a router přidělí další IP pro PC. Doteď pořád vše jasné.
Ale když nechci použít NAT, jak to provést ? Zapojení nejspíš pořád stejné a dál ?
Mám pouze deaktivovat NAT a DHCP server přidělí IP adresy oběma zařízením (telefon+PC)? Nebo úplně deaktivovat router a přepnout se do bridge mode a DHCP server opět obě IP přidělí sám? Respektive bude se telefon chovat jako by měl pouze switch?

Snad jsem to popsal srozumitelně. Nejsem odborník přes sítě, takže mám možná divné dotazy, ale chci mít ve všem jasno, abych se potom nedočkal nějakých nepříjemných překvapení.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

NAT

Příspěvekod bobhy » 07 lis 2006 21:33

MTE: Jo pochopil jsi to správně. V případě telefonu IB402 v režimu router bude PC připojeni do portu LAN na telefonu a kabel od iNetu bude to WAN portu. Do routeru nastavis IP parametry z tvého PC a na PC si das priradit z DHCP.

V případě že máš dvě IPčka ... nepotřebuješ router a NATování. Takže na telefonu NAT router vypneš (tím ho vlastně de facto degraduješ na obyč. telefon se switchem). Fyzický zapojení bude úplně stejný, ale nastavení IP bude následující... Na PC ti zůstane to co tam máš (ta jedna IP adresa) a tu druhou IP adresu nastavíš do telefonu. Když vydržíte do zítra nahodím sem několik grafických obrázků z ukázkovým zapojením, aby to už bylo jednou pro vždy jasný :-)
Bobhy

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 08 lis 2006 06:49

Díky Bobhy. Na obrázky určitě vydržím, až budeš mít čas.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Vzorové zapojení VoIP

Příspěvekod bobhy » 08 lis 2006 08:44

Takže protože to vypadá, že jsme se pořád nepochopily jak to bude s tím zapojením, udělám následující přehled.

Zelený kabel je ten co Vám vede doma od internetu. Červené budou vaše domácí lokální kabely. Nepočítám způsob jakým jste do internetu připojeni. Jestli vám ten zelenej kabel vychází v nějakýho ADSL modemu, nebo WiFi APčka apod. tady neřešíme. Předpokládám, že prostě máte doma net, kterej vám jde do PC klasickým RJ45 konektorem do síťové karty.

Nejprve výchozí stav:
Obrázek
V modelové situaci budeme brát příklad nastavení PC doma:
IP: 10.10.10.10
Maska: 255.255.255.0
Brána: 10.10.10.1

Možnost 1)
Obrázek
V telefonu potom nastavime IP: 10.10.10.10, masku: 255.255.255.0, branu: 10.10.10.1
Hned si samozřejmě včimneme, že tu není PCčko. Ano toto je základní nastavení bez PC. To by se nám, ale asi nelíbilo takže další varianty.

Možnost 2)
Obrázek
Do PC se musí přidat ještě jedna síťová karta. Pak nastavení na síťovce do internetu bude stejný: 10.10.10.10,255.255.255.0,10.10.10.1 a na druhé síťovce (co z ní vede červený kabel) bude nastavení třeba 192.168.0.1, 255.255.255.0, brana: nebude, a na telefonu nastavíme: 192.168.0.2,255.255.255.0,192.168.0.1. Na PC ještě samozřejmě musíme zapnout sdílení internetu (předpokladám na PC winXP). Teď nám totiž to PC nahrazuje ROUTER!. Výhoda? Stačí jen síťovka za 100Kč. Nevýhoda? Samozřejmě PC musí být zapnuté pokud chci telefonovat nebo aby se na mě šlo dovolat. To ovšem není zrovna moc elegantní řešení. Já chci aby mi telefon šlapal bez ohledu na stav PC.

Možnost 3)
Obrázek
Máme telefon který má v sobě switch! Pak bude zapojení viz obrázek, ale je potřeba si uvědomit, že musíme mít dvě IP adresy od poskytovatele připojení. Jednu pro PC a jednu pro telefon. Takže viz model. příklad: PC: 10.10.10.10, 255.255.255.0, 10.10.10.1 a telefon řekněme: 10.10.10.11,255.255.255.0, 10.10.10.1

Možnost 4)
Obrázek
Řekněme, že NEMÁM telefon, kterej má v sobě switch. Pak bude zapojení jako na obrázku, kde ta krabice je pouze SWITCH (cca 400Kč). Veškerý další zapojení bude viz. předchozí přiklad. Pouze prostě doplníme zapojení o switch na kterém se NIC nenastavuje.

Možnost 5)
Obrázek
Mám telefon, který OBSAHUJE v sobě NAT router. Pak bude zapojení jako na obrázku. Výhoda oproti možnosti (3) je ta, že stačí pouze jedno IP od poskytovatele! ... Pak zapojení upravíme následovně.
Na WAN telefonu nastavíme to co bylo na pc: tzn: 10.10.10.10, 255.255.255.0, 10.10.10.1 a jeho MAC adresu (to je identifikátor, který má každá síťová karta). Na PC si nastavíme přijímat adresu z DHCP serveru. Po startu PC nám bude teda vnitřní IP automaticky přiřazeno od telefonu.

Možnost 6)
Obrázek
Je úplně jedno jaký mám telefon, ale MÁM vlastní NAT router. Pak bude zapojení jako na snímku. zase to vypadá stejně jako možnost (4), ale zase mi stačí jen jedno IP od poskytovatele. To bude tentokrát nastaveny na tom ROUTERU a jak PC tak Tel budou mít nastaveno přijímat IP ze serveru DHCP. Tentokrát router po startu přidělí IP jak PCčku tak telefonu. Ten telefon je pro něj jakoby vlastně další počítač v síti.

Varianty)
Obrázek
Až doteď jsem mluvil jen o VoIP telefonech. V případě že chceme řešení s VoIP bránout. Použijeme substituci podle obrázku. To znamená. Všechno co bylo řečeno doteď PLATÍ STEJNĚ. Pouze místo slova "IP TELEFON" použijeme slovo "VoIP BRÁNA". Veškerý vlastnosti a zapojení budou úplně stejný, až na to, že když budeme chtít telefonovat musíme ještě samozřejmě do brány píchnout klasický telefon (klasickou telefonní šňůrou) ... na obrázku MODROU.

Samozřejmě to nejsou všechny varianty a možností jak to celý zapojit se dá vymyslet mnohem víc, ale toto je základ, jak se to většinou dělá. Těším se na dotazy.
Bobhy

Uživatelský avatar
MTE
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod MTE » 08 lis 2006 21:14

Tak tohle je Bobhy perfektní, teď už snad opravdu není co dodat.
AMD Athlon 64 3200+; Asus K8V-XE; 512MB DDR 400MHz; Asus N6200TC128; Seagate Barracuda 320GB+80GB; Asus DRW-1608P2S; Lite-On SHD-16P1S; 350W

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2705
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 09 lis 2006 11:46

Velice díky .Jen co budu zdravější dám se do toého.Dnes jsem se vrátil a ještě jsem pozašívan :cry: ale pak budu sešívat ten telefon.Jesště jednou dík,že jsi si dal tu práci.Beztak se ještě budu ptát :? :? .


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti