Anonymita na internetu

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Anonymita na internetu

Příspěvekod Zakk » 03 dub 2018 20:45

Ahoj.

Co byste mi doporučili, když si chci udržet alespoň trochu soukromí na internetu?
Nejlépe nějaký "anonymní" prohlížeč, který bude fungovat na linuxu.

Nechci zrovna tor. To je trochu "overkill". Chci zůstat na nějaké rozumné rychlosti. A taky vím o jistých rizicích spojených s jeho používáním.

Myslel sem spíš nějaký obyčejný prohlížeč, který bude osekaný o nějaké funkce na pozadí. Co sem tak pročítal, tak mě zaujal Epic Browser, ale ten je asi jen na windows, nějaká alternativa na linux ? ?
+ používat nějaký alternativní vyhledávač ( třeba DuckGo ? Startpage ? ).

Vím, že tohle není zdaleka 100% zaručení anonymity, ale pořád lepší než používat Chrome a Google, aby o mě Google měl úplně vše, jak na stříbrném podnose :D

Nebo ještě v případech, kdy bych chtěl větší míru soukromí, bych zkusil nějakou proxy, to byste doporučili co ?

Díky za odpovědi.

Reklama
lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Anonymita na internetu

Příspěvekod lubo007 » 03 dub 2018 20:57

tak ak budes prehliadat na linuxe net prihlaseny pod google uctom, tak to mas to iste....vtedy dokaze google prezerane stranky priradit ku google uctu a tym padol o tebe "vie"

staci sa neprihlasovat a uz tam mas nejaku anonymitu, resp. si chranis sukromie, aj ked len ciastocne

takze asi by si mal blizsie specifikovat co tym myslis, lebo myslim ze ak pride iste k istemu, ISP bude vediet dokazat ze si danu stranku navstivil ty, alebo ze ucet je tvoj ...

tam je moznost ist az do takeho extremu, ze nove zariadenie, live linux verzia, tor, a pripajanie k netu pomocou free wifi spotov...to je myslim jedna z najvacsich anonymit

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Anonymita na internetu

Příspěvekod faraon » 03 dub 2018 21:12

Používej to, co používá nejvíc lidí. Tak se mezi nimi se svojí konfigurací aspoň trochu ztratíš. Já jsem pár let jel na liveCD Slaxu bez jakéhokoliv ukládání dat, a stejně mě Google pokaždé poznal, dokonce z různých míst a počítačů :lol:

Ale o nějaké skutečné anonymitě si nech zdát, to prostě nejde. Když budou chtít, najdou tě.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Anonymita na internetu

Příspěvekod Zakk » 03 dub 2018 21:20

Pro tyhle účely používám virtuální linux, na kterém nejsem přihlášený vůbec na nic. Nebo už to, že ten virtuální stroj beží na windows, kde mám někdy zároveň spuštěný prohlížeč, kde jsme přihlášený ke google účtu vadí ?

A je mi jasný, že když na to přijde, tak třeba policie stejně zjistí cokoliv, jde mi spíš o to aby např. google a další velcí bratři o mě neměli kompletní profil hned úplně zadarmo.. nebo aby to hned neviděl každej blbec, kterej zná moji IP a "umí trochu hackovat" (o tomhle nemám žádnej přehled, možná si to představuju trochu jak Hurvínek válku :D )..

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Anonymita na internetu

Příspěvekod beather » 04 dub 2018 08:21

Prvni kamen urazu - google ucet.. K cemu to potrebujes? Gmail / dokumenty? Vsechno se da nahradit opensource.. Vyzkousel jsem si ten prechod sam..

Email pouzivam zasadne Tutanota / protonmail, nasledne je dulezite pouzivat VPN (nerikam, ze doma na sve siti, ale kdyz se pripojujes na nejakou cizi sit, je to nutnost) VPN silne doporucuji mullvad, viz recenze na normalnim webu: https://thatoneprivacysite.net/2017/10/ ... ad-review/.

Pokud se tyka nejakeho cloud uloziste / dokumentu, pouzivam svuj nexcloud, co mi bezi na virtualce v cloudu, kde platim euro mesicne.. Misto google docs tam pouzivam Colabora online https://www.collaboraoffice.com/code/ pustene v dockeru...

Cele toto nasetupovat mi trvalo cca hodinu a neni to tezke na udrzbu.. Staci jednou za cas v nexcloudu odkliknout aktualizace + aktualizovat virtualku linuxovou..

Prohlizec doporucuji https://brave.com/index/ a vyhledavac duckduckgo... Ale je pravda, ze ma oproti googlu citelne horsi vyhledavani, no obcas pouziji i ten :)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Anonymita na internetu

Příspěvekod faraon » 04 dub 2018 12:21

Tohle jsem měl na mysli:
https://www.root.cz/clanky/nova-metoda-fingerprintingu-pozna-uzivatele-i-po-vymene-prohlizece/
https://www.root.cz/clanky/firefox-se-brani-moznosti-ziskat-pouzitelny-otisk-prohlizece-k-identifikaci/

Buď použiješ něco bezpečného, co má jen pár lidí a mezi nimi tě snadno poznají, nebou použiješ to co mají skoro všichni a pokusíš se ztratit v davu. Jenže to nejpoužívanější je zase obvykle děravé řešeto.

Ale když se chceš ztratit v davu, musíš se také chovat stejně jako každý jiný kus stáda. Já asi nejsem průměrný dobytek, protože mě třeba Google/Youtube pozná i když jsem na jiném počítači s jiným operačním systémem, který navíc většinou používá úplně jiný člověk :lol:

Asi jediná možnost je počítače a sítě vůbec nepoužívat, a nejlépe zmizet někam do divočiny. Jenže takové místo už na téhle planetě skoro nenajdeš...
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Anonymita na internetu

Příspěvekod beather » 04 dub 2018 12:23

faraon píše:Jenže takové místo už na téhle planetě skoro nenajdeš...


nevidel jsi nedavnou "Vymenu manzelek" ? Tam bylo pekne demonstrovane, jak se da zit v meste / zapadakove.
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Anonymita na internetu

Příspěvekod faraon » 04 dub 2018 12:39

Neviděl, na to mám příliš vysoké IQ. Ale i v tom zapadákově je našli ;-)


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekNEUNIKNEŠ!!!ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Což není důvod to aspoň nezkusit, než to začne být trestné.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přemostění internetu
    od Tukan » 13 čer 2023 16:46 » v Administrace sítě
    9
    2830
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 15:19
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2786
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • Poskytovatel internetu
    od Thomasss » 13 zář 2023 07:03 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    4545
    od Clorky Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 19:03
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1196
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31
  • zpomalování internetu přes LAN
    od jobboj » 18 čer 2023 16:39 » v Internet a internetové prohlížeče
    6
    2174
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 20:35

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti