Stahování torrentů (filmy) Vyřešeno

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Fleexio
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod Fleexio » 03 kvě 2019 14:01

Nejsem si úplně jistý do jaké kategorie zařadit tohle téma. Případně se omlouvám.

Zdravím všechny,
ano zas a znova někdo píše o tom jak je to s těmi torrenty. Chci se bavit hlavně o filmech, i když je to asi jedno co stahuji.
Zaujme mě film, otevřu The Pirate Bay a začnu ho stahovat přes uTorrent - prostě klasika. Stahuji tedy jen ze zahraničních serverů.
Samozřejmě jsem se u toho zamyslel nad tím, že vlastně dělám nelegální věc a mohlo by to mít následky. Jsem si vědom toho, že při používání torrentu zároveň sdílím data někomu jinému a to je podle toho, co jsem pochopil ten největší problém.
Chci se tedy zeptat jestli tohle nějak řešíte vy, co si občas stáhnete torrent také. Může mě ochránit VPN? Dá se vůbec nějak chránit? Má to vůbec cenu řešit tady v ČR? Dá se nějak zablokovat abych uploadoval film někomu jinému?

A ještě k těm filmům - podle toho co jsem pochopil, tak když stáhnu film např. přes "ulož to" pro své vlastní účely, tak je vše v pořádku? Bohužel stahování filmu ani ne ve full HD rychlostí 300 kb/s mě neláká. Popřípadě kde filmy bere vy?
Na závěr pro rýpaly, mám předplacený Netflix, chodím do kina, ale dneska jsem se nějak pozastavil nad těmi torrenty a tak jsem se chtěl zeptat :)

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53505
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod petr22 » 03 kvě 2019 14:26

Evropske soudy rozhodly, ze jakekoliv stahovani cehokoliv chraneneho autorskym zakonem
co vlastnik prav neuvolnil je nelegalni.

Sdileni je samozrejmne vetsi prusvih nez samotne stahovani, treba v Nemecku stahnes 1 film
pres torrent a uz po tobe nejaka pravni kancelar chce 1000 Euro.

Samozrejmne torrenty sleduji i jiste organizace jejichz zkratky tvori 3 nebo 4 velka pismena,
logy komunikace ma take tvuj poskytovatel, ktery na vyzadani Policie identifikuje konkretniho
uzivatele podle IP.

Chranit se da snadno - nestahovat pres torrenty nelegalni obsah.

h00ki
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: duben 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod h00ki » 03 kvě 2019 14:53

Problém je již v konceptu P2P sítě. Každý vidí každého. Nějaké logy od providera jsou nepodstatné, protože komunikace mezi peery může být šifrovaná. Horší je, že si každý, kdo má ten torrent soubor, dokáže zjistit, kolik lidí ho stahuje, kolik procent má staženo atd.. Jediná ochrana bude stahování torrentů z privátních trackerů, kde nejsou žádní boti, kteří by mohli kontrolovat aktivitu.

Ukázkou aktivity botů může být např. https://iknowwhatyoudownload.com/
Princip je (domnívám se) založený na tom, že bot automaticky stahuje nové torrent soubory a pak monitoruje peery.
Podpis nikdo nečte

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod faraon » 03 kvě 2019 19:14

h00ki píše:Jediná ochrana bude stahování torrentů z privátních trackerů, kde nejsou žádní boti, kteří by mohli kontrolovat aktivitu.

Kdo tomu věří, ten si to zaslouží. Jenom aby to nebylo stejné jako s TORem, kde mnoho uzlů provozují přímo americké tajné služby a monitorují, monitorují... ;)

Stahovali jsme všichni, kdo tvrdí že ne, stahuje dodnes. To se, aspoň u nás a zatím, tak nějak toleruje. Navíc jsou filmy, které na Netflixu ani v kině neuvidíš a můžeš je shánět roky, když je chceš vidět.

Sdílení je samozřejmě mnohem horší, protože tím znásobuješ způsobenou škodu, takže si majitel kopírovacích práv může spočítat (rozuměj vycucat z prstu) obrovskou částku, kterou po tobě bude chtít zaplatit. Můžeš samozřejmě upload omezit a jenom sosat, ale to je zase nefér vůči ostatním, protože právě na sdílení je princip torrentu založený. A někde tě za to rovnou odříznou.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

lubo007
Level 3
Level 3
Příspěvky: 510
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod lubo007 » 03 kvě 2019 20:21

neni to tak davno co som stahoval pravidelne aj z ceskeho privatneho trackeru, aj z TPB, a nikdy ziadny problem...tych co mali kvoli tomu realny problem je minimum pokial viem....obcas niekomu pride upozornenie od providera, ktoreho k tomu dotlacia organizacie na ochranu autorskych prav, lebo samozrejme nechcu skoncit na sude

...prinajhorsom upload na 1kB, a po stiahnuti ho ihned vymaz z utorrentu

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53505
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod petr22 » 03 kvě 2019 20:52

Muj znamy vlastni v severnich Cechach firmu, co poskytuje pripojeni na net. Jeden
takovy sosac se take pred nim vytahoval co vsechno stahuje z torrentu a ze to nikomu
nevadi. Znamy na to povida - kdyby videl, kolik na nej prislo pozadavku na identifikaci,
tak se smat nebude.

To, ze se nic nedeje neznamena, ze se to nesleduje a ze se o tom nevi.

Ciste technicky - na torrentech neni k dispozici nic, co by nebylo dostupne jinde,
tudiz neexistuje zadny duvod je pouzivat, jedine pohodlnost. Kdyz nekdo sdili do
netu destky TB filmu a her, tak at se nedivi.

To, ze na nekoho prichazeji pozadavky nan idenntifikaci jeste automaticky neznamena,
ze bude mit navstevu v podobe pravniku nebo PCR.

Opakuji jeste jednou - evropsky soud primo rozhodl, ze stahovani "pro osobni potrebu"
neni legalni a ten je nadrazeny zakonum CR vcetne AZ.

Baader
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: březen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod Baader » 03 kvě 2019 21:00

Rozhodne bych nic nestahoval pres p2p site. Ono, vyhledavat ruzne zdroje, stahovat filmy a pak prehravat je dost neprakticke. Mnohem rychlejsi a pohodlnejsi je Kodi + Stream Cinema + predplatne na Webshare a mas temer neomezene zdroje online prehravani filmu, serialu, koncertu, pohadek atd.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)

Příspěvekod Martab » 04 kvě 2019 10:00

O právních hlediscích dané věci se klidně bavte, ale prosím bez návodů na to "jak to obejít" a podobně, jinak bude téma porušovat pravidla a budu jej muset smazat. Návody "jak na to legálně" klidně ;)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Fleexio
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Stahování torrentů (filmy)  Vyřešeno

Příspěvekod Fleexio » 04 kvě 2019 11:35

Děkuji všem za reakci.
Ještě jsem si něco přečetl a v ČR se před soud dostanou asi opravdu jen ty největší "ryby" co v tomhle jedou, ale tak člověk nikdy neví. Taky mi po tom jak někteří psali došlo, že když se nic neděje mně, tak to neznamená, že to někdo pravidelně nemonitoruje nebo rovnou jedná s mým ISP.

lubo007 píše:...prinajhorsom upload na 1kB, a po stiahnuti ho ihned vymaz z utorrentu

O tomhle jsem už taky párkrát četl, ale myslím si (a taky to dost lidí psalo), že problém nastává hned jakmile sdílíš i jediný Byte něčeho, co ti nepatří a je chráněno autorským právem.

EDIT: Našel jsem si jiný způsob než torrenty, protože občas když nějaký film není na Netflixu, tak si ho prostě stáhnu a chci ho pustit na cestách, na televizi...Jinak všem díky za diskuzi a téma označuji jako vyřešené :-)

faraon píše:Stahovali jsme všichni, kdo tvrdí že ne, stahuje dodnes. To se, aspoň u nás a zatím, tak nějak toleruje.
Tohle mě taky dost pobavilo, ale co je to pravda :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový pc na 3D, hry a filmy
    od Morgothal » 03 úno 2024 22:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    680
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    04 úno 2024 18:41
  • Notebook na filmy
    od Alferi » 05 úno 2024 16:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    426
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 07:48
  • Notebook do cca 20K - Pro volnočasové aktivity(Net, filmy atd.)
    od elfin52 » 14 zář 2023 18:20 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    2414
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    17 zář 2023 13:28
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    571
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host