Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Terry2
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Příspěvekod Terry2 » 06 čer 2020 22:58

Moje IP adresa byla nějakým způsobem zabanovaná. Když si otevřu určité stránky, ukáže se mi, že jsem zabanovaný a označen jako spammer. Email používám ale jen výjmečně a emaily skoro vůbec neposílám. Na těch stránkách jsem taky nic nespamoval žádné zprávy. Vím jistě, že je to IP ban. Zkusil jsem se připojit i z více zařízení, ale tam se mi to taky zobrazuje. Když se připojím odjinud, tak tam mám přístup.

Když jsem si kotroloval, jestli je moje IP adresa na nějakém blacklistu, na seznamu jsem našel, že jsem zařazený na blacklistu dnsbl.spfbl.net. Je to sít, která vyhledává spammery a posílá jejich maily do spamové složky a brání, aby jim ostatní nezasílali emaily. Já ale s přijímáním ani zasíláním emailů nemám problém.
Pokud nejsem zabanovaný kvůli spamování mailů, proč mi některé stránky oznamují, že mám ban a jsem označený jako spammer a taky jsem zařazen v jejich blacklistu?

Zkoušel jsem je kontaktovat. Zeptal jsem se proč jsem proč jsem zabanovaný, ale odpověděli mi, že mi nemůžou pomoct, protože ta poradna je jenom pro admistrátory emailového serveru. Také jsem kontaktoval nějakého správce webu z té stránky. Je to už asi týden, ale neodpověděl mi. Nenašel jsem taky žádné informace o mém banu, ani jak dlouho bude trvat. Nevím, co jiného zkusit.

Reklama
Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Příspěvekod Azmir » 06 čer 2020 23:05

Nepíšeš ovšem nic o tvém přípojení. Jestli si na síti sám v bytě a máš ji dobře zabezpečenou nebo to je veřejná sít někde na ubytovně... S tímhle bych šel za tvým providerem, předpokládám že jde spíš o ten první případ.

Nepíšeš nic o jaké stránky jde. Jestli to jsou stránky typu seznam.cz a nebo zkousimevytvoritweb.bz.wz.cz.

Hod sem klidně screen jak to vypadá, když takovou stránku navštívíš.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Příspěvekod petr22 » 07 čer 2020 08:11

Je jedno, co ty posilas a neposilas - nemusis o tom vedet.

Na tvem pocitaci muze bezet neco o cem ty nevis - a muzes posilat spamy na vsechny strany.

Rozhodne bych zacal kontrolou PC v sekci Hijack This, on ten ban nemusi byt vubec bezduvodny.

Terry2
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: květen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Příspěvekod Terry2 » 11 čer 2020 20:22

Dobrý den,

Používám veřejnou, statickou síť spolu s rodinou v domě.
Takhle to vypadá:

https://drive.google.com/file/d/1WU2ioz ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1t0VEen ... sp=sharing

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Příspěvekod karlos » 12 čer 2020 07:19

Obrázky vlož přímo do příspěvku. Pochybuji, že kdokoliv, kdo je jen trochu opatrný při pohybu na síti, bude klikat na odkaz, směřující kamkoliv... ;-)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Byl jsem bezdůvodně zabanovaný. Jak to řešit?

Příspěvekod Microsheep » 12 čer 2020 09:25

Já ale s přijímáním ani zasíláním emailů nemám problém.

Nemáš problém, protože nevyužíváš lokální SMTP server, jinak by si problémy měl.
Začal bych tim, že bych začal logovat, popřípadě rovnou zablokoval odchozí provoz pro odesílní pošty.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Remote Desktop konfigurace - i když jsem za providerem
    od Wiston » 08 říj 2023 17:47 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    2418
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    08 říj 2023 18:08
  • Jsem jediný uživatel, aplikaci zablokoval správce, co s tím? Příloha(y)
    od Minapark » 06 led 2024 09:58 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    759
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    06 led 2024 14:58

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů