Pomalejší stahování po LAN kabelu na konkrétním PC

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Roys
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomalejší stahování po LAN kabelu na konkrétním PC

Příspěvekod Roys » 23 čer 2020 14:10

Ahoj všem,

se svým stolním počítačem řeším dilema ohledně rychlosti stahování. Po dlouhé době jsem se konečně dostal k přeinstalování systému W10, protože jsem měl systém ještě původně upgradovaný z W7, navíc byl téměř 5 let starý. Čili pěkně "zasviněný" :-) PC bylo celkově pomalejší, proto jsem se rozhodl pro čistou instalaci.
Co mě ale zarazilo, že na původním systému W10, jsem na PC stahoval maximální rychlostí 2MB/s, přičemž na tom samém kabelu po připojení do Laptopu stahuji 5MB/s. Pro info, internet mám LTE 50/15 Mbps.
Moc jsem si toho nevšímal, protože jsem počítal s novou instalací. Po instalaci nového systému W10 jsem si následně ze zvědavosti internet otestoval stažením testovacího souboru a bez problému frčel 5MB/s.

Posléze jsem si do systému nahrál různé programy, jako je prohlížeč Opera, Hamachi, poté ještě podpůrný SW NVIDIA atd... No a později jsem si všiml, že najednou opět stahuji maximálně 2MB/s. Pro ověření stahování používám premium účet ulozto.cz a jejich testovací soubor pro ověření rychlosti stahování. Testy stahování provádím na zmíněném PC a vzápětí hned na Laptopu, abych vyloučil různé neduhy s připojením. Jinými slovy, chtěl jsem si být jistý stabilitou připojení od svého poskytovatele.
Také mě ještě zarazilo, že když si podpůrný SW NVIDIA stahuje aktualizaci ovladačů grafiky, soubory si stahuje rychlostí 5MB/s. Když dám testovat rychlost připojení přes aplikaci Speedtest, tak stabilně měřím 5-6MB/s. Pokud ale v jakémkoli prohlížeči začnu stahovat, přes 2MB/s mě to prostě nepustí. Ať to zkouším z jakéhokoliv serveru.
Zkoušel jsem aktualizaci ovladačů síťovky, což asi bylo i zbytečný vzhledem k tomu, že omezené stahování je pouze v prohlížečích. Rád bych se dozvěděl, jestli s tím už nemá někdo zkušenost, případně co by to mohlo ovlivňovat? Projížděl jsem různý nastavení prohlížečů jestli tam náhodou není nějaký aktivní omezení rychlosti. Vše je povypínané.
Zaměřil jsem se ještě na Hamachi, zda na to nemá případně vliv. Zkoušel jsem ho kompletně z PC odinstalovat, vč. jeho ovladačů. Ale nikam jsem se neposunul. Už nevím na co se ještě zaměřit a napadá mě poslední věc, jestli si něco nepřenesl systém z původní instalace, protože jsem se po instalaci přihlásil pod mail adresou, kterou mám vedenou jako účet u Microsoftu. Čili po nové instalaci se mi tam "vycloudovali" různá nastavení a data.

Předem díky za reakce.

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalejší stahování po LAN kabelu na konkrétním PC

Příspěvekod atari » 23 čer 2020 21:27

Pokud tam máš nastavení z minulého systému včetně uživatelských jmen a případně hesel, tak je jasné, že jsi neprovedl čistou instalaci.
Ta se dělá tak, že zformátuješ oddíl C, a na něj nainstaluješ nový systém.

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalejší stahování po LAN kabelu na konkrétním PC

Příspěvekod dvorakj » 23 čer 2020 23:10

nic se neformatuje. oddil se odstrani a vytvori novy. do toho se to pak instaluje - system si to naformatuje sam.

Roys
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalejší stahování po LAN kabelu na konkrétním PC

Příspěvekod Roys » 24 čer 2020 07:13

atari píše:Pokud tam máš nastavení z minulého systému včetně uživatelských jmen a případně hesel, tak je jasné, že jsi neprovedl čistou instalaci.
Ta se dělá tak, že zformátuješ oddíl C, a na něj nainstaluješ nový systém.


Ano, taky jsem tak postupoval. Odstranil oddíl, vytvořil nový, naformátoval a pak čistá instalace. Po prvním naběhnutí systému jsem přihlásil svůj původní účet, ve kterém se mi ze zálohy nahrála základní data.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalejší stahování po LAN kabelu na konkrétním PC

Příspěvekod atari » 24 čer 2020 08:09

Pokud jsi Windows přihlásil do účtu Microsoftu, tak pod tím účtem máš i email. Ale ty píšeš "se mi tam "vycloudovali" různá nastavení a data." Takže co dalšího to bylo, kromě emailu?

Dodatečně přidáno po 3 minutách 5 vteřinách:
dvorakj: já to takto nikdy nedělám. Vždy naformátuji oddíl pod WIN, a pak začnu instalovat. Má to jisté výhody.

Roys
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalejší stahování po LAN kabelu na konkrétním PC

Příspěvekod Roys » 24 čer 2020 08:37

atari píše:Pokud jsi Windows přihlásil do účtu Microsoftu, tak pod tím účtem máš i email. Ale ty píšeš "se mi tam "vycloudovali" různá nastavení a data." Takže co dalšího to bylo, kromě emailu?

Dodatečně přidáno po 3 minutách 5 vteřinách:
dvorakj: já to takto nikdy nedělám. Vždy naformátuji oddíl pod WIN, a pak začnu instalovat. Má to jisté výhody.


Ano, přihlásil jsem se do účtu Microsoft a mám pod ním i email. Složka dokumentů, plocha, nevím co ještě přesně to ukládá. Po naběhnutí nového systému jsem měl v podstatě většinu původní od wallpaperu až po vizuální nastavení systému. V podstatě pouze "takové ty základní věci". Instalované aplikace zálohovány nebyly.
Svoje větší data si odkládám na vedlejší disk.

Předpokládám, že se tedy asi bavíme o tom, že jsem si pravděpodobně do nové instalace cosi přetáhl?

Děkuji Ti za trpělivost a reakci. Potřebuji se trošku zorientovat a nejsem si úplně jistý, zda ti odpovídám na to, na co potřebuješ :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr HDMI kabelu Příloha(y)
    od Jordy1337 » 20 pro 2023 12:37 » v Problémy s hardwarem
    5
    1001
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 pro 2023 13:42
  • Redukce, prodloužení kabelu k DVD mechanice
    od Dizzy66 » 27 zář 2023 06:06 » v Vše ostatní (hw)
    7
    3702
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 13:29
  • Hřebík v kabelu od elektriky v panelovém domě
    od Dav98786 » 13 lis 2023 17:44 » v Vše ostatní (bezp)
    2
    1635
    od Dav98786 Zobrazit poslední příspěvek
    14 lis 2023 07:59
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1621
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    731
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů