Edge Po spuštění

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Edge Po spuštění

Příspěvekod petrmet » 29 kvě 2021 13:53

Po poslední aktualizaci MS Edge na verzi 91.0.864.37 mi přestalo fungovat automatické otevření záložek po spuštění. Setkal se s tím někdo ? Jak problém řešit, aniž bych dělat reset nastavení ?
Díky za rady.

Doplněno :
Podle zahraničního fora to vypadá, že se někdo v MS zbláznil. Údajně homepage fungují POUZE pokud je default vyhledávač BING ! Pokud je nastaven vyhledávač Google, homepage(s) nefungují.

Reklama
Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Edge Po spuštění

Příspěvekod cervcek » 29 kvě 2021 15:23

Jen pro upřesnění, jde ti o otevření několika záložek v podobě "karet" při spuštění prohlížeče, nebo zobrazení jedný karty, kde je uprostřed stránky vyhledávací pole a pod ním jsou ty záložky zobrazený jako odkazy?
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Edge Po spuštění

Příspěvekod petrmet » 29 kvě 2021 15:33

Jde o otevření více karet po spuštění Edge, tj. volba Nastavení - Po spuštění - Otevřít konkrétní stránku nebo stránky.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Edge Po spuštění

Příspěvekod kecalek » 29 kvě 2021 19:55

petrmet píše:Po poslední aktualizaci MS Edge na verzi 91.0.864.37 mi přestalo fungovat automatické otevření záložek po spuštění. Setkal se s tím někdo ? Jak problém řešit, aniž bych dělat reset nastavení ?
Díky za rady.

Doplněno :
Podle zahraničního fora to vypadá, že se někdo v MS zbláznil. Údajně homepage fungují POUZE pokud je default vyhledávač BING ! Pokud je nastaven vyhledávač Google, homepage(s) nefungují.

:offtopic:
Presnejšie sa zbláznil ten Ind, čo M$ riadi! Všetko to, čo doteraz ako tak fungovalo, šmahom ruky zrušil.
Predpokladám - onedlho bude žaloba na M$, že defaltne presadzuje Bing, bez možnosti nastavenia inej alternatívy vyhľadávača.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Edge Po spuštění

Příspěvekod cervcek » 29 kvě 2021 21:56

Tak ono ten Bing lze z Edge odstranit, akorát pak nefunguje nastavení homepage, jak píše tazatel. Taky jsem tomu nevěřil, tak jsem si ten Edge zapnul a začal si s tím nastavením pohrávat. Je to přesně tak, jak popisuje tazatel.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Edge Po spuštění

Příspěvekod petrmet » 30 kvě 2021 08:39

Našel jsem radu, jak problém odstranit :
do adresního řádku vložit
edge://flags/#edge-show-feature-recommendations
nastavit "Disabled"
restart Edge

Zkusil jsem to, vypadá to, že problém se vyřešil. Jestli to bude mít nějaké jiné problémy se uvidí.
Jak to inženýři z MS mysleli se ukáže časem, třeba po další aktualizaci viz:
VAROVÁNÍ: TOTO JSOU EXPERIMENTÁLNÍ FUNKCE! V případě povolení těchto funkcí hrozí ztráta dat v prohlížeči nebo narušení zabezpečení či soukromí. Povolené funkce se budou vztahovat na všechny uživatele tohoto prohlížeče.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host