Navrácení smazané historie. *

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

zuzu4pink
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 22
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Navrácení smazané historie. *

Příspěvekod zuzu4pink » 29 srp 2022 17:00

Dobrý den všem ,

ráda bych se Vás zeptala jestli jde vrátit smazaná historie. (na web. prohlížeči Microsoft Edge)

Stala se taková věc, jsem zvyklá si sama mazat historii.

Vždy 1x za měsíc ji projdu, s tím, že vše už nepotřebné vymažu. (nedávám si věci do oblíbených záložek, ale vždy si to zpětně rozkliknu v historii, TEĎ UŽ VÍM, ŽE TO JE/BYLA CHYBA!!!)

Kamarádka mě poprosila, jestli bych ji nepustila na PC, a já že samozřejmě není problém.

A teď po 3 hodinách co tu byla, jsem si chtěla své věci, které zrovna potřebuji a chci rozkliknout a zjistím, že mi chybí historie za posledních 7 dní!

Kamarádka při vymazání historie zřejmě zapomněla změnit přednastavených 7 dní na Poslední hodinu či Posledních 24 hodin.

Teď mě fakt bolí (jsem tam měla i důležité věci), že je to smazané (za těch posledních 7 dní).

Není tu nějaký ,,hrdina/ka'' :-D ♥, který/á by mi dokázal/a pomoct? ♥

Dodatečně přidáno po 5 hodinách 39 minutách 58 vteřinách:
Opravdu si nikdo neví rady, jestli to jde (a pokud ano, tak jak)?

Reklama
Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Navrácení smazané historie. *

Příspěvekod kecalek » 14 zář 2022 14:59

Podľa mňa - pochybujem, že prinavrátiš zmazanú históriu. Každá stránka, ktorú navštíviš, uloží sa údaj o nej (nie celá stránka, ale odkaz na ňu) v profile užívateľa - ten je často uložený v
C:\Users\<username>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default - a tam sa ukladá okrem bookmarks (záložiek) i heslá, rozšírenia a teda i história. Pokiaľ ti to kamoška zmazala - tak to vo svojom profile už nie je - teda asi ťažko obnovíš.
Rada: miesto ukladania histórie (tá sa i tak podľa dátumu a času po 90-tich dňoch automaticky vymaže - označiť ako záložku (hviezdička vedľa adresného riadku) - záložky sa nevymažú, s tými si disponuješ sama - pokiaľ niektorú nepotrebuješ - opäť pomocou hviezdičky ju označíš na vymazanie. Je to lepšie, pretože ani samotný Chrome ich nevymaže (na rozdiel od histórie), nevymažú sa ani pri tzv. čistení Chrome.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Navrácení smazané historie. *

Příspěvekod pcmaker » 14 zář 2022 18:05

A příště stačí zmáčknout Ctrl+D.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3208
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Navrácení smazané historie. *

Příspěvekod atari » 14 zář 2022 18:49

Rozhodně se ti to nepovede.

Jak psal kecalek, tak tyto informce se ukládají do uvedené složky, do konkrétního souboru. A tvoje "kámoška" vymazala obsah toho souboru.Jinak řečeno, zmenšila ho na minimální hodnotu. To znamená najít na disku jeho zbytky a poskládat je zpět. To je ještě horší varianta, než smazat celý soubor, který lze v některých případech obnovit, pokud ho nepřepíšeš jiným.

Vzhledem k tomu, že PC dále používáš a disk jsi přepisovala, tal to lze přirovnat k následujícímu:
Dej do skartovačky papír, ta z papíru udělá proužky/kostičky, polovinu proužků/kostiček vyhoď, a pak se snaž z toho zbytku obnovit původní text na papíře.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53661
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Navrácení smazané historie. *

Příspěvekod petr22 » 14 zář 2022 19:11

"zřejmě zapomněla změnit přednastavených 7 dní na Poslední hodinu či Posledních 24 hodin."

Nezapomela zmenit nic - nikoho soudneho samo od sebe nenapadne, ze ma neco menit, kazdy
maze historii tak je to nastavene, nikdo nepocita s tim, ze pouzivas historii jako oblibene.
Neco podobneho jsem videl jen jednou, kdy clovek vse co vytvoril ukladal do slozky TEMP ve
Windows a kdyz po mesici prace restartoval, zjistil ze slozka je prazdna.

I kdyby to nebylo v jednom souboru, tak pravdepodobnost prepsani dat na disku je 100%.

Pust na to soft na obnovu dat jako Get Data Back nebo R-Studio, ale temer jiste dostanes
jen nahodnou zmet znaku.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28587
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Navrácení smazané historie. *

Příspěvekod Martab » 14 zář 2022 19:15

A pro příště otevři tomu koho pouštíš na PC "anonymní režim" https://support.microsoft.com/en-us/mic ... 40c84e27e2
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti