Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Diwocak
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod Diwocak » 21 říj 2022 23:16

Ahoj, obracím se k vám s problémem, se kterým si nevím vůbec rady.

Když se připojím na wifi, kterou mám doma, tak mi na notebooku vůbec nejde, často vypadává a když už jde, tak opravdu jen pomalu. Televize nebo mobil připojené na stejnou wifi běží bez problému, počítač mám připojený přes kabel a také bez problému. Bratrovi, který má v PC zapojený wifi adaptér, běží internet v pohodě. Když jsem zkusil odpojit všechny zařízení z wifi a nechat jí běžet jen na notebooku, je to furt stejné. Co mi nejde do hlavy je to, že když jsem na stejném notebooku připojen třeba na wifi na hotelu, ve vlaku, nebo na bytě u kamaráda, tak běží bez problému. Zkoušel jsem nacpat noťas hned vedle routeru, ale to ničemu nepomohlo. Připojení nemáme optické a bydlíme v menším městě, takže rychlost internetu není tak rychlá, ale furt nechápu to, že i když mám na televizi Netflix a na počítači hraju například Lolko, tak seriál/film běží bez zádrhelu v normální kvalitě a ve hře mám 40ms jako obvykle, ale jakmile zkusim pustit video na notebooku, když nic jiného neběží, tak mám kvalitu 144p a každé 2 sekundy videa čekám než se načtou další dvě sekundy.

Pokud se někdo setkal s tímto problémem, nebo má nějakou radu, budu za ní moc rád :)

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod pcmaker » 22 říj 2022 13:23

Někdy pomůže instalace jiného ovladače Wi-Fi. Test rychlosti na notebooku jsi zkoušel? Jaký tam máte router?
https://speedtest.cesnet.cz/

Diwocak
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod Diwocak » 22 říj 2022 23:13

Díky za odpověď, rychlost internetu mi vyšla ping 22, jitter 4.88, download 3.16 a upload 4.19 (na pozadí nic nejelo a žádné jiné zařízení nebylo připojeno), zkoušel jsem stáhnout Minecraft launcher a stahování skákalo mezi 300kb/s a 10kb/s a na nulu to skočilo tak 2x na dobu 10 sekund.

Router: Router MikroTik hAP lite TC RB941-2nD-TC

Notebook: Asus X415

Poradil by jste mi případně jaký ovladač stáhnout? Nejsem v těchto věcech moc zběhlí :D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod petr22 » 22 říj 2022 23:19

V jakych je to jednotkach?

jednotka kb neexistuje

mezi KB a Kb je osminasobny rozdil

Deje se toto na vsech wifi pasmech?

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod pcmaker » 23 říj 2022 15:55


Diwocak
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod Diwocak » 25 říj 2022 14:04

Omlouvám se za pozdější odpověď skolil mě covid.

Nevím zda se jedná o KB nebo Kb, opera mi při stahování píše kB/s, nevím jak se mění pásma, ale stáhl jsem si aplikaci do mobilu, která mi ukázala, že jsem v pásmu 6 a žádné ostatní wifi se s tou mojí nepřekrývají a signál je -32dBm

Děkuji za zaslání odkazů, obojí jsem nainstaloval, ale bohužel problém přetrvává, při stahováni rychlost skáče a vždycky spadne na několik sekund na 0

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2022 14:31

On ten mikrotik umí jen 2,4GHz, takže věta o pásmech je irelevantní.
Může to být nekompatibilita routeru s kartou na win11. Vyzkoušíš buď nějakým live linuxem, nebo instalací nějakého AP, nejlépe takového, co umí 5GHz pásmo. Případně vyzkoušet WiFi USB kartu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bervid
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod bervid » 18 bře 2024 09:24

Zdravím,
obracím se s prosbou o radu ohledně rychlosti WIFI a kolísavého signálu. Ntb ukazuje obvykle plný signál (router ve vedlejší místnosti), ale internet je extrémně pomalý - web. stránka nabíhá třeba i minutu, youtube, rádio vyloučeno. Síť několikrát restartována - když už funguje tak jen několik minut a potom se problém opět vrací. Problém je pouze doma, připojení a rychlost jinde je v pořádku. Tím vylučuju problém s WIFI přijímačem v ntb. Spíš si myslím, že bude chyba v nastavení routeru. Aktuálně jedu doma na Hotspot abych měl stabilní připojení a rychlost, což mě ale nebaví... Asi dvakrát se stalo po restartu routeru, že do dalšího vypnutí vše fungovalo výborně.

Ntb HP ProBook 4540s ovladač wifi aktuální, router TP-Link Archer AX1800 WIFI 6, starý 3 týdny. poskytovatel internetu NEJ , optika.

Poradíte někdo prosím na co se zaměřit ? Díky

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod ITCrowd » 18 bře 2024 13:21

Ahoj,
uživatel registrovaný cca 15 let by měl vědět, že má dodržovat pravidla. A tudíž nelézt do cizího vlákna, ale založit si své vlastní.
K problému: Notebook umí max. 802.11n, a z toho můžou plynout problémy.
- v nastavení WiFi v routeru vypni WiFi6 => pásma 5GHz a 2,4GHz budou rozděleny a každé bude mít své SSID.
- prověř na ntb rychlost na jednom i druhém pásmu. Ověř, zda wifi karta vůbec umí pásmo 5GHz. Ponech notebook na SSID s vyšší rychlostí.
- pokud umí 5GHz a ponecháš ntb na tomto pásmu, pak se problém pravděpodobně nevrátí.
- pokud neumí 5GHz a pojedeš na pásmu 2,4GHz a problém se vrátí, pak půjde o známý problém nekompatibility systému Win10(11) a protokolu 802.11n.
Osobně bych doporučil nejjednodušší řešení - natáhni si kabel, nebo použij powwerline. Ntb má gigabitovou síťovku, takže problém zmizí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

bervid
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalá wifi na notebooku, ale jen doma

Příspěvekod bervid » 18 bře 2024 18:16

ITCrowd: Moc děkuju za cennou radu. Síť Wifi6 jsem vypnul, vše restartoval a zdá se, že vyřešeno.

Za vstup do cizího vlákna se omlouvám - neuvědomil jsem si to.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s WIFI při zapnutém notebooku
    od Jandak » 04 led 2024 16:56 » v Sítě - hardware
    7
    901
    od hroch123 Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 20:17
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2286
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • MSI pc a wifi driver
    od shockwave » 08 led 2024 19:15 » v Sítě - hardware
    3
    798
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 07:43
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    500
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2042
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host