TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 01 kvě 2009 15:24

Stránka plug-inu (doplňku) URL Flipper: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3572

Plug-in URL Flipper je senzační záležitost, která vás zbaví otravné práce při šťourání po Netu :lol: Už před vydáním IE 8.0 jsem si říkal, že by neškodilo, kdyby něco takového zabudovali do Netového prohlížeče :D Šťouravější jedinci jistě znají stránky, které mají plno podstránek a liší se většinou nepatrně ve své adrese, číslem, písmenem, ... (a nemusí to být jen na konci adresy), jedná se o různé sklady obrázků, videí, programů, nebo třeba plug-inů Firefoxu. Nejvíce se to využívá pro vstup do jistých nejmenovaných (lechtivých) multimédií, většinou i celých sérií.

Nastavení (klávesové zkratky):
Obrázek

Po instalaci plug-inu si otevřeme upravovač lišt klikem pravým myšítkem na prázdné místo na liště menu a přetáhneme si ikony plug-inu, kde nám nejvíce vyhovují:
Obrázek

Já jim našel toto místečko:
Obrázek

1. ikona: zvýšení * 2. ikona: snížení * 3. ikona: reset, vynulování:
Obrázek

Příklad využití, kliknout na 1. ikonu - adresa je nyní:
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3572

Obrázek

Nastavování, vždy se objeví pouze na začátku (dle adresy stránky), nebo po resetu (3. ikona):
Obrázek

Další podstránka po "zvýšení" adresy - adresa je po zvýšení:
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3573

Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 29 črc 2009 20:53, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 02 kvě 2009 15:13

Stránka plug-inu (doplňku) Fast Dial: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/5721

Plug-in Fast Dial je chytlavá záležitost. Už ho zde uvedl Koja, ale pouze napsal název a jinak ani čárku. Několikrát jsem na něj narazil, ale nemohl jsem se dopídit, k čemu vlastně slouží. Název mi připomínal Dial-up modem :lol: Až nedávno jsem se dočetl více a hned jsem ho vyzkoušel. Už ho nějakou dobu hojně využívám, bohužel jsem ho ještě zcela nezkrotil. Tento plug-in slouží jako klikatelný rozcestník, na prázdnou stránku Firefoxu si přidáte často používané oblíbené stránky, pojmenujete, načte se velký náhled. Pak jen stačí vždy otevřít prázdnou stránku a kliknout na náhled. Nejdříve jsem nevěděl, že jde tvořit i složky (a podsložky a v nich podpodsložky, ...). Do těchto složek by měli jít přetahovat (pokud je nevytvoříte přímo v nich) už vytvořené odkazy, jestli to dobře chápu, tak myší + CTRL. Nějak mi to ale nejde :D No, třeba na to někdo přijde, jestli to nerozlousknu sám. Nebo je tam možná bota. Počet a tím i velikost náhledů si můžete sami zvolit. Já nyní jedu na 4x5 a bez vyhledávací lišty, na co když je ve Firefoxu. Také se na stránce plug-inu píše něco o kolečku myši či PageUp a PageDown a více stránkách? Občas mi najede nějaká prázdná stránka a pak se to snad kousne. Tak nevím. Třeba to není dopilované? Pokud zjistíte něco dalšího, ozvěte se! Ale rozhodně po vyzkoušení už tento plug-in neodstraníte :lol:

Nastavení - General:
Obrázek

Nastavení - Appearance:
Obrázek

Vzhled prázdné stránky:
Obrázek

Složka:
Obrázek

Ikona prázdné stránky z Firefoxu (nový, prázdný tab = Fast Dial):
Obrázek

Nebo ikona přímo Fast Dial (je to uplně stejné, jsem zvyklý na Firefoxovou):
Obrázek

Nebo se na rozcestník Fast Dialu dostanete tak, že zavřete všechny taby.

Kontextové menu na stránce (klik pravým myšítkem):
Obrázek

Kontextové menu na Fast Dial - Bookmark = záložka * Folder = složka:
Obrázek

Klikatelné poloprůhledné ikony při najetí na odkaz - 1. ikona = Refresh (znovunačtení) obrázku odkazu * 2. ikona = Properties (vlastnosti) * 3. ikona = Remove (smazání):
Obrázek

Klik levým myšítkem na prázdné místo Fast Dialu:
Obrázek

Obrázek



P.S. (2009.09.02): Zajímavé, už mi funguje přetahování do složek a ze složek: Ctrl + přetáhnutí. Přišel jsem i na to, zda jde udělat 2. strana a další: když zaplníte zcela 1. stranu, tak potom funguje přesouvání: Page Down, Page Up (kolečkem myši je to dost nespolehlivé) ...



P.S. 2 (2009.09.09): Další poznatek: když si vhodně rozšíříte počet boxů (pro náhledy) na spouštěcí stránce Fast Dial (mám rozlišení 1280x1024 a upravený vzhled Firefoxu, takže vy budete mít hodnoty +-):

Obrázek

Tak sice máme náhledy malé, ale pořád ještě dostatečné a rozpoznatelné (typické náhledy webů), značně nám vzroste počet klikatelných odkazů
Obrázek

A když si budete rozšiřovat počet směrem dolů (vertikálně), zobrazí se rolovací lišta a můžete využít myší koleško, je to dokonce rychlejší (a nemusí se obsazovat všechny boxy) než mít ve Fast Dial několik stránek a přepínat se klávesami PageUp a PageDown (myší kolečko pro přepínání stránek není moc spolehlivé):

Obrázek

Rolovací lišta
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 09 zář 2009 18:27, celkem upraveno 7 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 02 kvě 2009 21:23

Stránka plug-inu (doplňku) Read It Later: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7661

Plug-in Read It Later je tip od Romaine, jen ho místo ní zase rozpitvám :lol: Tento plug-in se těší velké oblibě, celkem byl stažen: 1 714 098 x - a týdně je stažen průměrně: 17 943 x. Je určen k ukládání stránek, buď přímo tam kde jste, nebo z ní pomocí odkazu, nebo si můžete uložit otevřené taby a později si je přečíst. Je možná i synchronizace zachycených stránek s jinými počítači.

Videonávod v angličtině:


Nastavení - General:
Obrázek

Nastavení - Appearance:
Obrázek

Nastavení - RSS / Syncing:
Obrázek

Nastavení - Offline Mode:
Obrázek

Nastavení - Keyboard Shortcuts:
Obrázek

Nastavení - Google Reader:
Obrázek

Nastavení - Help / Support:
Obrázek

Ikona v nástrojové liště (přidá se za vyhledávací panel, ale klikem pravým myšítkem na prázdné místo v liště menu či nástrojů a vybráním vlastní můžeme ikonu přesunout dle chuti, víte že takto můžete popadnout myší i vyhledávací panel nebo adresový panel a přemístit ho jinam? Vyzkoušejte!) Při mém nastavení (viz obrázky nahoře) se objeví u ikony číslo s počtem uložených stránek. Při kliku levým myšítkem přímo na ikonu a současně nenulovém stavu se načte první uložená stránka, při druhém kliku druhá stránka, ...:
Obrázek

Při kliku levým myšítkem vedle ikony (vpravo) zhruba na rozevírací šipečku či číslo s počtem uložených stránek se otevře menu s výběrem uložených stránek, při odkliknutí červeného zatržítka stránku vymažeme, pozor dole je při větším počtu uložených stránek přepínač stránek! Je zde i další menu nebo možnost třídit (sort by) či filtrovat (filter) seznam uložených stránek:
Obrázek

Kontextové menu na stránce:
Obrázek

Kontextové menu na liště tabů:
Obrázek

Při kliku levým myšítkem na toto bílé zatržítko v adresovém panelu zatržítko zčervená a stránka se uloží na pozdější přečtení:
Obrázek

Při dalším kliku na stejné místo (do červeného zatržítka) se objeví menší žlutá hvězda a otevře se menu s dalšími volbami:
Obrázek

Pokud chceme místo klikání na odkazy radši ukládat tyto odkazované stránky, klikneme levým myšítkem na tuto ikonu ve stavové liště (pro zrušení na ní klikneme ještě jednou):
Obrázek

Při kliknutí na tuto ikonu ve stavové liště pravým myšítkem se objeví menu (horní volba má stejnou funkci jako výše popsaná funkce):
Obrázek

Pak se objeví tento řádek pod lištou tabů a dokud tam bude (jde vypnout i z tohoto řádku) nepůjde klikání na odkazy na této stránce, místo toho se budou ukládat a signalizovat to bude červené zatržítko:
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 02 led 2010 23:33, celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod Romaine » 02 kvě 2009 21:40

Já to poradila, používám už měsíce a teď koukám, co to všechno umí :lol: Já jen používám označení pro přečtení později a pak odškrtnutí, až to nepotřebuju :oops:
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 03 kvě 2009 15:58

Stránka plug-inu (doplňku) CoolPreviews: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2207

Plug-in CoolPreviews je tip od Romaine na zajímavý doplněk Firefoxu. Na odkazech a obrázcích zobrazí chtělo by se říct náhled, ale on to není jen náhled, ale plnohodnotná stránka ve velikosti 1:1 v okně s dalšími přidanými funkcemi v titulním pruhu okna. S nastavením po instalaci plug-inu funguje funkce jen na vybraných stránkách, po mé úpravě nastavení (viz obrázky) fungují náhledy na všech stránkách. Také s původním nastavením se funkce chová takto: při najetí na odkaz se zobrazí za odkazem ikona, při najetí myším kurzorem se teprve objeví okno s "náhledem". Při mém nastavení se zobrazí okno již při najetí na odkaz. Když je funkční (není vypnutí) tento plug-in, přestane chodit skript Greased Lightbox (z plug-inu Greasemonkey, skriptovače) pro náhled obrázků.

Nastavení - Setings:
Obrázek

Nastavení - Quick Search:
Obrázek

Ikona ve stavové liště:
Obrázek

Klik levým nebo pravým myšítkem na ikonu:
Obrázek

Ikona s vypnutou funkcí pro tuto stránku (pohaslá):
Obrázek

Ikona s vypnutou funkcí pro celý Net (v bílém obdélníku a přeškrtlá):
Obrázek

"Náhled" obrázku:
Obrázek

"Náhled" odkazu (při zobrazení okna nad odkazem se také zabarví odkaz pro rozlišení které odkazy se již zobrazovali):
Obrázek

Detail okna, okno je zcela funkční, lze v něm i klikat na další odkazy a přesouvat se dál - ikony v titulním pruhu okna:
1. a 2. ikona: pohyb v historii přesunů * 3. ikona: odeslání do dočasné záložky * 4. ikona: otevřít do nového tabu * 5. ikona: pro spolupráci s plug-inem Cooliris * 6. ikona: nastavení písma * 7. ikona: odeslání adresy stránky e-mailem * 8. ikona: nastavení * 9. ikona: zamknutí/odemknutí okna - při zamčení okno nezmizí ani při delším času mimo něj * 10. ikona: zrušení okna:

Obrázek

Dočasná záložka, objeví se při nenulovém stavu - 3. ikona titulního pruhu okna "náhledu" odesílá okna do této záložky, která je potom vidět ve všech tabech Frefoxu:
Obrázek

Při najetí myším kurzorem na ouško záložky se vysune celá záložka:
Obrázek

Detail záložky:
křížek: vymaže celou záložku * zámek: vypne zasouvání záložky za hranu * klik levým myšítkem na miniaturu okna: otevře okno "náhledu" * klik pravým myšítkem na miniaturu "náhledu": smaže miniaturu ze záložky * šipky dovolují posouvat pruh záložky při větším množství miniatur:

Obrázek

Kontextové menu na stránce:
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 29 črc 2009 21:00, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 03 kvě 2009 18:31

Stránka plug-inu (doplňku) Page Hacker: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/5753

Plug-in Page Hacker umožní editovat jakoukoli stránku na Netu, třeba zde dovolí editovat jakýkoli příspěvek :lol: Dokáže změnit, odstranit a poupravit téměř vše, kromě flashe. Může sloužit na úpravu stránky před tiskem, k vyvolávání paniky a dezinformací :lol: Či k hraní a dalším věcem, fantazii se meze nekladou :D Potom si můžete stránku vytisknout, uložit, snapnout (vyfotit) ... protože změny jsou samozřejmě jenom na vašem PC, ne na serveru a také nejsou trvalé, když stránku obnovíte, úpravy se ztratí. Po instalaci plug-inu je potřeba si tlačítko vytáhnout na lištu, pokud se nespokojíte pouze s klávesovou zkratkou. Takže vyvoláte kontextové menu na prázdném místě lišty menu nebo nástrojů, dáte vlastní a ikonu přetáhnete. Pro změnu musíte kliknout na ikonu a po dokončení změn (editace) zase znovu na ikonu kliknout.

Ikona v normálním módu:
Obrázek

Ikona v editovacím módu:
Obrázek

Zapnutí editovacího módu:
Obrázek

Ukázka editace:
Obrázek

Jen žádnou paniku :lol:
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 29 črc 2009 21:02, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 03 kvě 2009 21:08

Stránka plug-inu (doplňku) Searchbar Autosizer: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1172

Plug-in Searchbar Autosizer je další velmi zajímavý kousek. Podívejte se na můj hledací panel.

Zdá se vám příliš krátký?
Obrázek

Detail:
Obrázek

Myslíte si, že je to nepraktické? Tak se dobře dívejte, začnu zadávat hledaný text, upozorňuji že s délkou hledacího panelu já sám nic nedělám, ano jde myší popotahovat, ale já nic, já muzikant :lol: Jen píšu:
Obrázek

A pokračuji v psaní:
Obrázek

A pokračujem, zajímavé co? :lol: Stejně to dopadá při zkopírování a vložení ze schránky:
Obrázek

Dokonce lze lištu smrsknout v počátečním stavu jen do tlačítka, které se aktivuje do vyhledávacího panelu po kliku. Takže tento plug-in nám umožní využívat prostor adresového panelu a vyhledávacího panelu mnohem efektivněji. Z obrázků snad bylo zřejmé, že o co se dočasně prodloužil vyhledávací panel, o to se zkrátil adresový panel, také dočasně. Také má volbu s možností mazat hledaný výraz po hledání (využívám).

Nastavení - rozšířené (doporučuji spíše druhou možnost, pohodlného průvodce):
Obrázek

Nastavení - Průvodce - strana 1:
Obrázek

Nastavení - Průvodce - strana 2:
Obrázek

Nastavení - Průvodce - strana 3:
Obrázek

Nastavení - Průvodce - strana 4:
Obrázek

Pokud dáte přednost smrsknutí až do tlačítka, vypadá to takto:
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 29 črc 2009 21:04, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod mike007 » 03 kvě 2009 21:28

[OT]
Namísto Page hackeru můžete do adresního řádku zadat tento javascriptový příkaz:
javascript: document.body.contentEditable = 'true'; document.designMode = 'on'; void 0 :wink:
[/OT]
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 04 kvě 2009 11:14

Stránka plug-inu (doplňku) Search Engine Sorting: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3931

Plug-in Search Engine Sorting je další doplněk, který vylepšuje vyhledávací panel. Ve vyhledávacím panelu máte vyhledávací moduly, například Google, Rapidshare Google Arama, Seznam, ... a jak si tam ukládáte další a další, asi vás napadne, že by se vám mezi moduly lépe orientovalo, když by byli seřazené abecedně :D Nejdříve jsem si je rovnal ručně, ale když jsem objevil další desítky a desítky nových, či možnost přidávat si modul z jakékoli stránky, která má svůj hledací engine, brzy se mi ruční seřazování přestalo líbit. A na co dělat něco, když existuje plug-in co to udělá za nás?

Klikneme levým myšítkem na rozklikávací šipečku:
Obrázek

Potom klikneme na: Správce vyhledávacích modulů:
Obrázek

A zde máme řazení - to že mám vyhledávací moduly ve složkách, nebo že můj Správce vyhledávacích modulů vypadá jinak než váš zatím neřešte, to nás čeká zase příště (další doplňky :lol: ):
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 29 črc 2009 21:06, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
vstepik
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod vstepik » 04 kvě 2009 12:08

X píše:Plug-in Page Hacker umožní editovat jakoukoli stránku na Netu, třeba zde dovolí editovat jakýkoli příspěvek :lol: Dokáže změnit, odstranit a poupravit téměř vše, kromě flashe. Může sloužit na úpravu stránky před tiskem, k vyvolávání paniky a dezinformací :lol: Či k hraní a dalším věcem, fantazii se meze nekladou :D Potom si můžete stránku vytisknout, uložit, snapnout (vyfotit) ... protože změny jsou samozřejmě jenom na vašem PC, ne na serveru a také nejsou trvalé, když stránku obnovíte, úpravy se ztratí. Po instalaci plug-inu je potřeba si tlačítko vytáhnout na lištu, pokud se nespokojíte pouze s klávesovou zkratkou. Takže vyvoláte kontextové menu na prázdném místě lišty menu nebo nástrojů, dáte vlastní a ikonu přetáhnete. Pro změnu musíte kliknout na ikonu a po dokončení změn (editace) zase znovu na ikonu kliknout.
A kde to stáhnu ?

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod mike007 » 04 kvě 2009 12:12

vstepik: Tobě nestačí odkaz na konci příspěvku? :roll:
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
vstepik
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod vstepik » 04 kvě 2009 12:15

Sorry já ho neviděl moc se omlouvám.


Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti