IE6 obrázky

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

jachym
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

IE6 obrázky

Příspěvekod jachym » 27 úno 2004 10:15

Asi laický dotaz, ale proč na některých stránkách se mi místo obrázku ukáže malý obdélníček s křížkem. Je nutné někde něco nastavit?
Diky J. :wink:

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

obrázky

Příspěvekod Ltb » 27 úno 2004 13:56

Ahoj, pokud obrázky na jiných stránkách fungují, rozhodně nic nastavovat nemusíš. Zkus si schválně na ten "obdelníček" kliknut pravým tlačítkem myši a zvol vlastnosti, v řádku Adresa: bude něco jako
http://1.im.cz/szn/img/hp/email-koule.gif .....jestli by jsi to mohl zkusit a poté nám sem ten kód napsat. Podle toho se dá poznat lecos - také to, jestli je chyba na serveru nebo u tebe.
(připojený k internetu jsi přes co?)

jachym
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

IE6

Příspěvekod jachym » 27 úno 2004 15:24

Jsem připojen prostřednictvím WiFi.
Tvůj odkaz se mi zobrazí dobře (e-mail seznam). Momentálně jsem ale narazil na stránce http://www.nsoem.com/nsoem.htm na řadu odkazů, které se tak chovají. Ve vlastnostech vlastně až tak moc není: Obecné - není k dispozici, Protokol Adresa URL: Protokol HTTP, Typ: Dokument HTML....
Tady soudím, že chyba není na mém přijímači, i když..... tolik odkazů (34)mají chybně?
:?

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 27 úno 2004 23:33

To co se ti zobrazuje jako křížky nejsou obrázky jako takové, ale jakési Java Apllety (odhad). Jen tak mimochodem - stránka je dosti ošklivá a rozhodně bych si nezalamoval hlavu její nefunkčností.
Pokud by jsi přecijen chtěl uspět, možná by ti pomohlo stáhnutí instalační sady Java na http://www.java.com
Rimms

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod Návštěvník » 29 úno 2004 15:43

A tobě se ta "ošklivá" stránka zobrazuje stejně jako mě? Já ji uvedl jen jako okamžitý příklad. A tvůj názor ke "křížkům"?
1. Programátor ignoruje obvyklé možnosti IE.
2. Na stránce jsou chyby - nedodělky?
3. Je předpokládán jiný prohlížeč?
Promiň, že tě tak zpovídám

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 01 bře 2004 08:50

Minule jsem zapomněl ještě jednu důležitou věc >> spusť si IE a podívej se jakou máš jeho verzi (nápověda - o aplikaci IE) . . . je dost pravděpodobné, že 6.1 to nebude.
Ale ikdyby byla, navštiv stránky Microsoftu
http://www.microsoft.com/downloads/sear ... laylang=cs a stáhni si Service Pack 1 pro IE, nainstaluj a mělo by být po problému.

Jinak mě se stránka zobrazuje naprosto vpořádku, jen to trvá malinko déle, než se načtou ty APLLETy - jsou to tlačítka. Řekl bych ale, že to autor stránky nezvolil příliš "šťastně", jelikož tlačítka se dají udělat daleko "elegantnějším" způsobem.

To že se ti ta tlačítka nezobrazí může být způsobeno buď starou verzí tvého IE nebo tím, že ti chybí zmiňovaný JAVA modul, který by se ale při instalaci IE měl nainstalovat (pokud ho z instalace neodebereš)
Rimms

jachym
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jachym » 01 bře 2004 14:53

Tak jsem z toho trochu jelen. Od MS stahuji pravidelně všechny aktualizace. Mám IE6.0.2800.1106 a aktualizace SP1 a 6 dalších, poslední (sice ne KB?) Q832894. Ve vlastnostech IE mám zaškrtnuto Povolit scriptování apletů v jazyce Java. Nic jsem při instalaci nezakazoval, ani neodinstalovával (vědomě) a přesto tu mám něco blbě, když se to nezobrazuje tak jako tobě.


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů