Reinstalace Ms Outlook (vyřešeno) Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

BraDoN
Pohlaví: Nespecifikováno

Reinstalace Ms Outlook (vyřešeno)

Příspěvekod BraDoN » 07 srp 2004 10:54

Čau lidi, potřeboval bych radu :? Po dlouhé době jsem si konečně zprovoznil Ms Outlook a stáhnul jsem si všechny maily z mojí pošty (550).

Jenže pak mi došlo, že Outlook není česky ale německy...sakra, zřejmě jsem to instaloval ze špatnýho CD. Teď mám připravenou už českou verzi Outlooku, jenže je otázka jak ho reinstaloval aníž bych přišel o svoje maily??? ..........vím že má Outlook mít maily v souboru s příponou .pst jenže já dal hledat v celým PC a žádný .pst jsem nenašel....musí tam bejt vždycky?? Kam by se měla ukládat?

díkReklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod miras » 07 srp 2004 11:14

To pst-čko se opravdu někde válet musí, ale než ho hledat je mnohem jednodušší dát v Outlooku Soubor->Import a Export, vybereš Exportovat do souboru, pak úplně dole vybereš "Soubor osobních složek(.pst)", pak si zvolíš co všechno chceš zálohovat (nezapomeň zatrhnout "Včetně vnořených složek") a pak už jen zadáš, kam ten soubor poslat.
Aby ses přesvědčil, že si zazálohoval opravdu všechno, můžeš si soubor prohlídnout když dáš v Outlooku Soubor->Otevřít->Datový soubor aplikace Outlook.
Tenhle postup je psanej podle Office 2k3, ale co si pamatuju, tak u XP i 2000 je to buďto úplně stejný, nebo velmi podobný

BraDoN
Pohlaví: Nespecifikováno

díky

Příspěvekod BraDoN » 07 srp 2004 11:47

Ahoj, díky za radu - moc jsi mi pomohl ...to byla celkem rychlost :)

Udělal jsem to jak jsi psal a už je to OK....nedalo mi to a hledal jsem ten soubor .pst dál..no, nakonec jsem si všimnul, že mám v mých XP v hledání nezaškrtnuté "hledat v skrytých složkách"..a ten outlook.pst zrovna v jedné ze skrytých složek byl...no nic.

Áá, měl bych ještě jeden menší problémek.....mám 2mailové adresy, každá s úplně jinou tématikou, takže do jednoho Outlook profilu to všechno stahovat nechci. Teď je otázka, jak založit nového Usera....prostě profil. Nikde to tu nemůžu najít, thx a lot

BraDoN
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod BraDoN » 07 srp 2004 11:49

Jo jinak ten outlook.pst byl v
C:\Documents and Settings\<username>\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6508
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Ltb » 07 srp 2004 13:18

Jakou máš verzi Ms Outlooku??

V jakém běží módu (v jakém módu je nainstalovaný)??

Spusť Ms OUtlook a klikni na nápovědu, pak dej O aplikaci Ms Outlook..
zobrazí se ti nové okno, kde je napsaná verze Outlooku + pod tím je mód ve kterém běží. Ten může být např.
- Podniková nebo pracovní skupina
nebo
- Pouze pro poštu sítě Internet

...až zjistíš, napiš.

BraDoN
Pohlaví: Nespecifikováno

..

Příspěvekod BraDoN » 08 srp 2004 09:38

Tak jsem tu zas:) Co jsem se díval, tak v tom Outlooku je psáno
Ms OUtlook 2000
Pouze pro poštu sítě Internet

..

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod miras » 08 srp 2004 21:05

Pátral sem po tom, jestli jdou někde v Outlooku vytvořit identity jako v Outlook Expressu, ale nic podobného jsem nenašel. Nicméne napadl mě ještě jeden způsob, jak rozlišit příchozí poštu.
Ještě bych doplnil, že u Office 2003 (a myslím že i 2002) už režimy "Pošta sítě internet" a "Pracovní skupina" neexistují.
Takže: Mohl by sis vytvořit pravidla pro příchozí poštu. Dáš Nástroje->Průvodce pravidly->Nové->Kontrolovat zprávy po jejich příchodu->Pokud bylo přijato prostřednictvím účtu zadaného uživatelem, dole vybereš první účet, dáš další, zadáš přesunout do složky zadané uživatelem, vytvoříš si složku, do které se budou přesouvat zprávy přijaté na zadaný účet, vyjímky nebudeš zadávat asi žádný, dáš dokončit a je to. Pro druhý účet vytvoříš ještě jedno pravidlo a pak ti zprávy z jednotlivých účtů budou chodit do zadaných složek. Akorát teď nevím, prostřednictvím kterého účtu bys zprávy odesílal. Musel bys to vyzkoušet. Nejspíš to ale ten výchozí, že? :P Nevím to jistě, ale možná by mělo jít před odesíláním zprávy jít vybrat, prostřednictvím kterýho účtu bude odeslána.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6508
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Ltb » 09 srp 2004 00:37

Ahoj všem,

postup napsaný Mirasem je super:-) Třídit to přímo do složek je asi nejlepší cesta, jak si nechat posílat do 1 profilu maily z více míst.

Vytvoření další identity v Outlooku by se dalo použít nejspíše v situaci, kdy by jsi s někým dalším sdílel svůj computer+profil.
Přesto bych dokončil to, co jsem měl zpočátku v úmyslu. Dle info od Mirase se v novějších verzích Outlooku módy nevyskytují. Asi to tak bude, na Microsoftu jsem našel info o módech jen u MS Outlook 2000.
Ten na svém PC mám a novou identitu jsem nemohl založit do té doby, dokud jsem měl Outlook spuštěný v módu Pouze pro poštu sítě Internet.

Na jiný mód Outlook přepneš velice jednoduše: v hl. menu klikni na Nástroje, pak Možnosti - tam najdi složku Poštovní služby (nebo něco podobného) a klikni na tlačítko Překonfigurovat podporu pošty - vyber si Podniková nebo pracovní skupina. Možná bude zapotřebí restart PC - každopádně po této akci by jsi měl být schopen přes ovládací panely - pošta přidávat/ubírat identity Outlooku.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod miras » 09 srp 2004 06:38

Po přepnutí módu Outlooku není restart PC zapotřebí (bohudík :P ), ale musíš restartovat Outlook. V módu pro podnikovou poštu opravdu dou přidávat profily(thx Ltb, taky sem to nevěděl) - V ovládácích panelech, dáš Pošta a tam je tlačítko Zobrazit profily.
Ale proč tohle hlavně píšu. Zkoušel sem jestli de při odesílání vybrat účet, prostřednictví kterýho to odejde. De to :D Zrovna nemám O2k, ale v 2k3 přibude na panelech nástrojů (při psaní zprávy) tlačítko Účty - jednoduše si vybereš ten správnej.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6508
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Ltb » 09 srp 2004 09:54

Pro úplnost:
Zkoušel jsem v Outlooku 2000, jak lze při odesílání mailu vybrat ze které adr. to bude.
Při psaní nové zprávy v Nástrojích (hl. menu) se mi tlačítko Účty nezobrazilo, zato ale v nabídce Zobrazit je možnost zaškrtnout Od.
Po zaškrtnutí se zobrazí nad řádkem komu (v okně nové zprávy) možnost vepsání odesílatelovi adresy. Pokud se odesílatel nezadá, je to automaticky ta první emailová adresal, kterou jste do Outlooku zadávali.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod miras » 09 srp 2004 21:22

Tak bych tu měl teda pro úplnou úplnost ještě jedno doplnění :P :
Kdybys náhodou hledal zaškrtávací položku Od v nabídce Zobrazit marně, je to tím, že jedeš v módu "Pouze pošta sítě internet"
Takže popořadě:

Pokud se rozhodneš jet v režimu "Pouze pošta sítě internet" jedinou cestou jak rozlišit poštu chodící do jednotlivých schránek je filtrování(viz výše). Prostřednictvím kterého účtu pak bude odcházet pošta vybíráš v Soubor->Odeslat pomocí. Pozor, po kliknutí na účet zprávu rovnou odesíláš! Tlačítko Zobrazit->Pole Od není vůbec dostupné.

Kdybys jel v režimu pro podnikovou poštu, založíš si pro každej účet jeden profil a máš po starostech s příchozí i odchozí poštou. ALE!! Aby sis mohl číst poštu z druhýho profilu, musíš restartovat Outlook! Aby se ti při startu zobrazoval výběr profilu, musíš ještě v Nástrojích->Možnosti->Poštovní služby přepnout na Nabídnout výběr profilu. Standartně je jeden nastavenej natvrdo.

A poslední věc: Jak funguje pole Od(v režimu pro podnikovou poštu). Dejme tomu, že Uživatel1 s mailovou adresou uživatel1@něco.cz odesílá poštu a do pole Od zadá emailovou adresu třeba uživatel2@něcojinyho.cz. Ten, komu tato zpráva přijde pak v poli od vidí zhruba toto: "Uživatel1 [uživatel1@něco.cz] za uživatele uživatel2@něcojinyho.cz"

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž

Příspěvekod Rimmer » 10 srp 2004 00:14

Super, díky za info hoši :smile: (už se mi párkrát stalo, že jsem s profily v Outlooku bojoval)
Rimms


 • Mohlo by vás zajímat
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek
 • RAT a reinstalace Windows
  od WeeedyCZ » 18 bře 2019 22:24 » v Vše ostatní (bezp)
  4
  697
  od WeeedyCZ
  19 bře 2019 13:53
 • Reinstalace windows 10
  od rhsCZ » 13 čer 2019 16:36 » v Windows 10, 8, 7, Vista, XP…
  4
  364
  od JegenaJk
  13 čer 2019 20:18
 • Reinstalace Office 2016
  od Grander » 04 čer 2019 13:30 » v Kancelářské balíky
  9
  1029
  od Grander
  06 čer 2019 13:15
 • Reinstalace Win7 Pro OEM
  od rsn » 23 srp 2019 12:39 » v Windows 10, 8, 7, Vista, XP…
  7
  461
  od RIKI22
  25 srp 2019 14:11
 • Výměna hw - reinstalace windowsu?
  od filip12818 » 27 pro 2018 19:48 » v Vše ostatní (hw)
  1
  359
  od petr22
  27 pro 2018 19:51

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 3 hosti