Sekání her

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Pos
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sekání her

Příspěvekod Pos » 23 srp 2005 14:24

Zdravím všechny,
mám problém,sekají se mi vždycky po určité době hry.Nepomůže CTRL Alt Del,musím na tvrdo restartovat.Seká se mi Age of Emp., Carmagedon...Mám Win XP,konfigurace dostačující,ovladače graf. karty bez problémů.Přes Win Update jsem stáhl všechno co mi to nabídlo, ale nepomohlo.
předem díky...

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 23 srp 2005 17:23

A sekají se jenom některé hry (co jsi napsal), anebo všechny, které jsi zkoušel?
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 23 srp 2005 17:52

a jakou máš grafárnu vůbec? nebo je možný, že se ti komp přehřívá a zasekne. hry jsou největší nápor na počítač... kdyžtak bych zkusil (i když tohle už tě taky určo napadlo) vyjmout při hraní boční stěnu a nechat na to proudit trochu vlažného vzduchu :smile:

Pos
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pos » 23 srp 2005 17:59

mikel píše:A sekají se jenom některé hry (co jsi napsal), anebo všechny, které jsi zkoušel?


Právě že všechny, stopnou a konec.Tzn. Age of Myth., Ssoul Reaven...
Nemám stažený SP, ale nevím jestli to něco řeší.

Pos
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pos » 23 srp 2005 18:04

besst píše:a jakou máš grafárnu vůbec? nebo je možný, že se ti komp přehřívá a zasekne. hry jsou největší nápor na počítač... kdyžtak bych zkusil (i když tohle už tě taky určo napadlo) vyjmout při hraní boční stěnu a nechat na to proudit trochu vlažného vzduchu :smile:


Ne e.To nebude ono.Bednu mám i bez čelního panelu a zkoušel jsem i různé zátěžové testy a v poho.Jinak pro upřesnění přešel jsem z W98 SE,formátováním a instalací XP Pro.(ted disk byl hrozně zaflákaný).JO a systém souborů mám FAT32, teda pokud to XP nepřevedly automaticky na NTSF.

Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

wokna

Příspěvekod Petr Škorec » 23 srp 2005 21:34

Řekl bych že to bude windowsem...jakou máš HW konfiguraci? XPéčka prej potřebujou minimálně 1 ghz... jinak to blbne je to pomalý jak ve hrách i ve woknech...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 24 srp 2005 08:48

Tak začneme tradičně od teplot. Nainstaluj si SpeedFan a zkontroluj si teploty jak v klidovém stavu, tak při hraní her.
Taky napiš přesnější hardwarovou konfiguraci.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Pos
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pos » 24 srp 2005 13:08

Teploty jsou dobré,ta konfigurace:
PIII 866MHz
256 RAM
je to Dell Optiplex GX 110

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 24 srp 2005 13:35

Pamatuju si, že nějaké problémy s tímto kompem se řešily už tady. Můžeš zkusit stáhnout nejnovější ovladače grafárny a pro jistotu i BIOS, ale mám silné podezření, že problém je ve stáří "mašiny".
Ta konfigurace je podle mě silně nedostačující pro XP a hraní her (aspoň těch novějších). AoE je dost stará s malýmy nároky, takže ta by měla jet v pohodě, ale u ostatních nevím, nevím ... :-(

Podle mne je příčina v nestabilitě systému s XP kvůli slabé konfiguraci.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Pos
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pos » 24 srp 2005 18:54

Tak jsem nakonec vyhodil XP a nainstaloval 98SE a vypadá to že hry budou v pohodě.Jenom mi teď pro změnu nejede zvuk.Ovladač jsem stahl z dell.cz ,ale nefunguje.Instalace proběhne normálně, ale po restartu je všechno tiché a ve Správci zařízení mám pořád Multimedia audio device s otazníkem.Zkoušel jsem i přeinstalaci se zadáním přesného umístění ovladače, ale nic.Poradíte někdo???

Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Petr Škorec » 24 srp 2005 22:32

mikel píše:Pamatuju si, že nějaké problémy s tímto kompem se řešily už tady. Můžeš zkusit stáhnout nejnovější ovladače grafárny a pro jistotu i BIOS, ale mám silné podezření, že problém je ve stáří "mašiny".
Ta konfigurace je podle mě silně nedostačující pro XP a hraní her (aspoň těch novějších). AoE je dost stará s malýmy nároky, takže ta by měla jet v pohodě, ale u ostatních nevím, nevím ... :-(

Podle mne je příčina v nestabilitě systému s XP kvůli slabé konfiguraci.


Všechny hry který uvedl by na tom měli jít úplně v pohodě, ale ne pod XPéčkama. Tyhle hry si vystačej i s Pentium I 233 mhz....

Pos
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pos » 24 srp 2005 22:57

Petr Škorec píše:
mikel píše:Pamatuju si, že nějaké problémy s tímto kompem se řešily už tady. Můžeš zkusit stáhnout nejnovější ovladače grafárny a pro jistotu i BIOS, ale mám silné podezření, že problém je ve stáří "mašiny".
Ta konfigurace je podle mě silně nedostačující pro XP a hraní her (aspoň těch novějších). AoE je dost stará s malýmy nároky, takže ta by měla jet v pohodě, ale u ostatních nevím, nevím ... :-(

Podle mne je příčina v nestabilitě systému s XP kvůli slabé konfiguraci.


Všechny hry který uvedl by na tom měli jít úplně v pohodě, ale ne pod XPéčkama. Tyhle hry si vystačej i s Pentium I 233 mhz....


jo,jo, to už jsem vyřešil,ale ten zvuk ne,kua.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nová GPU - větší sekání her
    od lakcod » 23 úno 2024 18:26 » v Problémy s hardwarem
    9
    1016
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 16:54
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1161
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů