Instalačka Win7 na USB flashku

...

Moderátor: Mods_senior

DavidKloucek
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Instalačka Win7 na USB flashku

Příspěvekod DavidKloucek » 05 srp 2016 21:38

Zdravím, dneska mi začal blbnout HDD a budu kupovat nový, jenže nemám instalačku Windowsu 7 (Home Premium 64bit CZ SP1). Na stránkách MS jdou stáhnout, ale ne pro mou OEM, tak jsem si ji stáhnul u jednoho úložiště, podle reputace by měla bejt funkční. Po několika hodinovym stahování mi to ve stahování v Chrome ukázalo "Chyba sítě", já dal ale pokračovat. Mohlo se stát, že to instalačku nějak poškodilo? Zkoušel jsem ji spustil ve VirtualBoxu a funguje.

Jenže mam problém jí dostat na flashku. Dělam to pomocí Windows 7 USB/DVD Download Tool a na konci dostanu hlášku "We Were Unable To Copy Your Files. Please Check Your USB Device And The Selected ISO File". Antivir je vypnutej a nepomáhá ani tohle http://www.intowindows.com/fix-we-were-unable-to-copy-your-files-please-check-your-usb-device-and-the-selected-iso-file-error-in-windows-7-usbdvd-download-tool/. Může to bejt vadnou instalačkou nebo flashdiskem?

Vypálit to nemůžu, mechanika je zaseknutá od posledního rozebírání, ale pokud to nepude na flashku, mrknu se do toho.

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6507
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalačka Win7 na USB flashku

Příspěvekod RIKI22 » 05 srp 2016 22:08


DavidKloucek
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalačka Win7 na USB flashku

Příspěvekod DavidKloucek » 05 srp 2016 22:23

Tak nakonec se mi podařilo to udělat pomocí programu ISOtoUSB. Když to spustim ve VirtualBoxu, tak to nabootuje normálně. Mam teda dotaz - jestliže by byla tim stahovánim instalačka poškozená, poznal bych to? Bojim se, aby pak neselhala instalace na nějakym bodu :D ve VB jsem to teda zatim neinstaloval, jen spouštěl.

Mam k dispozici jen tenhle komp a jestli nefachá mechanika, tak nemůžu ani žebrat půjčení CD od někoho :D

Ještě dotaz, dá se odhadnout, jak dlouho tohle ještě vydrží? https://s31.postimg.org/8u50jnne3/disk.png? Mam zkušenost, že sice s potížema ale třeba ještě několik měsíců předchozí disky šlapaly. Teď se mi vlastně stalo, že Windows se načetl až po 3.

schmirgel
Level 2
Level 2
Příspěvky: 157
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalačka Win7 na USB flashku

Příspěvekod schmirgel » 05 srp 2016 22:33

Vzhledem k údajům SMARTU bych neváhal a OKAMŽITĚ zálohoval a měnil HDD.
A propříště - obrázky patří do příspěvku.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53748
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalačka Win7 na USB flashku

Příspěvekod petr22 » 05 srp 2016 22:39

Otazka jak dlouho disk vydrzi je bezpredmetna ve chvili, kdyz uz ted nelze precist cast dat ulozenych na disku.

Takze odpoved jak dlouho disk vydrzi je ze ta doba skoncila pred nekolika mesici.

DavidKloucek
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalačka Win7 na USB flashku

Příspěvekod DavidKloucek » 06 srp 2016 12:05

Tak zjišťuju, že ve VirtualBoxu jde nabootovat jen to původní ISO. Tomu co jsem změnil formát (nebo co, nerozumim tomu) ISO+JOLIET+UDF přes ImgBurn, abych to mohl hodit na USB zařízení, nejde. Odzkoušeno z flešek i z disku.

Dodatečně přidáno po 4 hodinách 13 minutách 39 vteřinách:
Teď mam na jedný flešce Ubuntu a na druhý Win 7. Ve VirtualBoxu nejde spustit ani jedno, dostávam hlášku Fatal No bootable medium found, přitom nastavení je takový:
ubuntu.png
Jinak Ubuntu i Win7 ISO z disku virtualizovat normálně jdou. Ubuntu se mi ještě podařilo spustit pomocí MobaLiveCD.

DavidKloucek
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Instalačka Win7 na USB flashku

Příspěvekod DavidKloucek » 08 srp 2016 00:29

Nakonec vyřešeno vypálenim instalačky na DVD. Díky za odpovědi.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Instalace win7
    od jarek3202 » 27 led 2024 21:53 » v Windows 11, 10, 8...
    15
    3263
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 09:14
  • WIN7 nefunguje uprava jasu
    od Bary-Jan » 08 říj 2023 14:02 » v Windows 11, 10, 8...
    16
    6417
    od Bary-Jan Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 09:53

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů