Jaký mate nazor na čistící programy?

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod Oxxid » 25 čer 2015 22:32

StrakerCZ píše:Kerish Doctor 2015
Stara se o opravu Windows a opravuje trhliny v nem a chrani dulezity soubory pro funkci Windows. Umi smazat rozreseni prohlizece, ktery normalne smazat nejdou. Odstrani soukromy (cache, historii). Docasne soubory z TEMP.

Je hezky, ze tady neco placas o oprave trhlin ve Windows, ale vsechno to je bez jedineho existujiciho prikladu.

Jaky trhliny? Mas vubec poneti kolik roku vyvoje je za WinNT, potazmo i za aktualni verzi Windows? Ty firmy na cistici nesmysly zamestnavaj lepsi programatory nez Microsoft? Spravu rozsireni v prohlizeci snad zvladne i ten nejdebilejsi antivir... A odstraneni soukromi? Vyborne, k cemu soukromy, ehm soukromi, ze ano? Nebo si spis myslel cookies co? To zvladne i prohlizec sam, neni k tomu treba instalovat ptakoviny. A umi odstranit docasne soubory z TEMP, tak to je fakt narez, to je funkce asi tak o jednom radku.

Skoda ze prevazna cast nazoru v teto diskuzi je od lidi co nemaji poneti jaky efekt tyto programy (ne)maji.

Ja snad nekdy stahnu nekterej z tehle balastu a udelam benchmark pred a po.


P.S.
Emulator Xbox360 na XOne, to nebude asi tak easy co? Jina architektura a XONE ma na svoji dobu jeste mizernejsi vykon nez mel X360... A na emulovani jina architektury (x86 vs. PowerPC) je potreba cca 10x vic vykonu.
http://www.xbox.com/en-us/xbox-one/back ... patibility

Reklama
Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod StrakerCZ » 26 čer 2015 00:17

Jako, že je těžký si o tom něco zjistit a musím to tu rozepisovat a dělat vědeckou analýzu,benchmarky ? :D

Mám tyto programy vyzkoušený, nikdy se mi nic s PC/Windows nestalo a pouze jsem doporučil lepší programy než ten blast Advanced System Care.
Jinak si stačí přečíst někde na začátku můj názor a je sice hezký, že si to člověk dokáže odstranit sám, ale lidi co mají potřebu se ptát "Jaký mate nazor na čistící programy?" asi s tím moc zkušenosti nemají a čistění pc je nezbytnost pokud v PC není SSD.

Co se týče Kerish Doctor 2015 tak, oprava trhlin znamená, že program nabízí pár zabezpečovacích nástrojů jako třeba identifikuje chyby zabezpečení a možná rizika. Vyhledává přítomnost škodlivých programů. PC chrání před malwarem a potenciálními hrozbami a podle mě plní svojí funkci ve všech věcech na výbornou.

Je to taková základní multifunkční věcička a člověk nemusí používat dalších 10 programů.
Podle mě by si to lidi jako Oxxid měli prvně vyzkoušet a pak tu moralizovat o hodnotách programu. Stejně tak by mohl usoudit, že takový malwarebytes je blast a má funkce asi tak o jednom radku protože kde jaký antivir dokáže to samy. (inzultace)
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Uživatelský avatar
jerabina
člen Security týmu
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3647
Registrován: březen 13
Bydliště: Litoměřice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod jerabina » 26 čer 2015 07:13

Zdravím!

Po chvíli rozmýšlení se tedy také přidám do této diskuze.

Za mě čistící programy rozhodně NE! Ani Advanced System Care, ani Wise registry cleaner a další podobné ptákoviny.
Jediný program ze kterého nemám strach je CCleaner, který když se použije pro odstranění TEMP, cookies, cache apod. tak doopravdy pomůže.

Pro rychlý chod počítače bohatě stačí dodržovat pár následujících rad:

1) Udržovat aktuální Windows(nejnovější SP, aktualizace)
2) Udržovat aktuální ovladače(grafiky ...)
3) Čistit dočasné soubory např. přes CCleaner
4) Defragmentovat disk např. programem Defraggler
5) Udržovat plochu pod velikost max. 200MB
6) Povypínat zbytečnosti při startu počítače(skype apod.)
7) Jednou za čas si odvšivit počítač např. u nás v sekci HiJackThis

Z mé vlastní zkušenosti občas tyto programy způsobují víc problémů a větší zpomalení počítače než viry, které v počítači byly. Po virech nikde ani stopa, počítač pořád jede blbě, ale poté co se odstraní tyto programy, tak vše začne šlapat zázračně rychle ... A ještě taková zajímavost, i po odinstalování IObitu z něho pořád nějaké součásti běží na pozadí, jako služba a modul, takže to se musí vymazat ručně.

To MiliNess: to by mohlo být zajímavé, podložit to fakty, třeba by pak ty věční propagátoři zjistili, jak to je doopravdy
Když nevíš jak dál, přichází na řadu prostudovat manuál!
HJT návod

Pokud neodpovídám do vašich témat v sekci HJT když jsem online, tak je to jen proto, že jsem na mobilu kde je studování logů a psaní skriptů nemožné. Neberte to tedy prosím jako ignoraci.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28592
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod Martab » 26 čer 2015 07:48

Mně se líbí, jak někteří nadávají, že jim Ccleaner znefunkčnil PC při čištění registrů a kolik s tím bylo práce, ale už napíšou že si neudělali tu zálohu co Ccleaner nabízí, než začne mazat. Prostě je to ochraná písnička, největší nebezpečí a nejslabší místo každého PC je to mezi klávesnicí a židlí... Pokud se povede eliminovat tento problém, budou PC hned o mnoho spolehlivější, bezpečnější, atd.

Ale tím nechci říct, že všechny ty programy jsou OK, jsou některé které potřebují odborný dohled aby něco nepovedly a jiné jsou schopné fungovat skoro samy, ale VŽDY je třeba uživatel, který tomu aspoň trochu rozumí a může ten program kontrolovat...

Odesláno z mého HTC Desire 500
Naposledy upravil(a) Martab dne 26 čer 2015 07:54, celkem upraveno 1 x.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53787
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod petr22 » 26 čer 2015 07:50

Nema cenu se hadat.

Ten, kdo pouziva cistici programy a nema problem bude presvedcen, ze ty programy skutecne funguji, i kdyz by pocitac bez nich fungoval naprosto stejne.

Kdyz dojde ke zpomaleni pocitace tak v tom ma temer vzdy prsty samotny uzivatel (nainstaluje nebo provede nejakou hloupost) nebo vada hardware (pocitac startuje 20 minut - fuj, zly Microsoft! - a pritom je vadny disk).

A kdyz dojde na prusvih, jsem presvedcen ze v naproste vetsine pripadu je v tom uzivatel, ktery spustil a pouzil neco, co nema tuseni jak funguje - proste to spustil, klik, klik, restart --- jeeeeeeeeee ono je rozbite. A krome snad jednoho pripadu kdy se uzivatel priznal ze je trotl (jeho slova) za to muzou tamti dva (budto Vono a Samo nebo Samo a Seto).

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod StrakerCZ » 26 čer 2015 12:24

Ono ani Defraggler není moc dobrá volba, mě po pár čištění takhle odešel disk. Navíc po Defragmentovat bývá otvírání některých aplikaci pomalejší.
Defraggler bych nepoužíval nebo maximálně jednou za rok.

Největší chyba a příčina zpomalení PC, bývá v tom, když člověk začne mazat registry a prefetch nebo si špatně nastaví daný program.
Nejlepší možná volba je investovat do SSD a když k tomu přidá dobrý Firewall a antivirus má po starosti.
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 26 čer 2015 13:27

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 21 srp 2019 12:48, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
MiliNess
člen BSOD týmu
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9112
Registrován: říjen 09
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod MiliNess » 26 čer 2015 16:41

Již jsem někde psal, že registr Windows je databáze.
Správce konfigurace, což je množina rutin jádra, které regitr obhospodařují, je optimalizován na práci s touto databází, tedy velkým množstvím položek.
Klíče se řadí abecedně, používá se binární vyhledávání a pod.
Než začnete mazat klíče nebo hodnoty registru, zamyslete se nad tím, jestli smazání např. 200 klíčů z 50 000, může nějak urychlit vyhledávání v registru. A samozřejmě nemám na mysli urychlení v řádu pikosekund.

Ale jinak je mi to celkem jedno, tyhle nepodstatné věci už mi nějak nestojí za hádku :-)
-každý má svou pravdu a ta se nemusí vždycky shodovat s tvou vlastní
-naše problémy jsou pouze v naší hlavě
-okolní svět není ani dobrý ani špatný, je mu zcela lhostejné, jestli existuješ
-nejdůležitější v životě je láska. Všechno ostatní jsou zbytečnosti

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod Oxxid » 26 čer 2015 22:36

@Miliness: Jaka hadka prosimte, toto je diskuze na urovni. Neco jako v poslanecke snemovne.

P.S.: Ja mit 200 prebytecnych zaznamu v registru Win tak mam strach, ze zitra uz nenabootujou :smile:

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3224
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod atari » 26 čer 2015 23:48

jerabina píše:Jediný program ze kterého nemám strach je CCleaner, který když se použije pro odstranění TEMP, cookies, cache apod. tak doopravdy pomůže.
Souhlas

petr22 píše:Kdyz se chci o neco neustale starat, tak si poridim Tamagoci a ne pocitac. O pocitac se neni potreba starat, ten funguje roky sam od sebe pokud s tim uzivatel nedela ptakoviny jako neustala instalace kdeceho co kde najde.
S tím zásadně nesouhlasím. Pokud se o PC uživatel nebude starat, tak si počítač zahltí souborama a zpomalí, a časem mu to zaplní disk do posledního MB. VIz můj příspěvek v tomto vlákně z 18 Čer 2015 21:44.

Přikládám níže obrázek - výpis z CCleaneru kde je 19 položek, které CCleaner vymaže. Chtěl bych vidět někoho, kdo si to bude pořád mazast sám a ručně. A hlavně naprostá většina uživatelů, ani neví kde by těch 19 složek hledalo. Většina uživatelů zvládne vysypat koš, a že jsou nějaké tempy a historie, o tom už většinou nemají ani ponětí, a o zbytku ani nemluvě. A pokud se někdo považuje za "osvíceného" a zapne ve WIN vyčištění disku, tak si pomůže jen trochu. Tato funkce maže nedokolnale, a spoustu toho na disku nechá.

StrakerCZ píše:.... a čistění pc je nezbytnost pokud v PC není SSD.
Ano, čištění je nezbytnost, ale i když je v PC SSD. A pokud je SSd malé kapacity, tak naopak čištění je ještě důležitějsí, aby se zbytečně neopotřebovával.

Martab píše:Mně se líbí, jak někteří nadávají, že jim Ccleaner znefunkčnil PC při čištění registrů a kolik s tím bylo práce, ale už napíšou že si neudělali tu zálohu co Ccleaner nabízí, než začne mazat. Prostě je to ochraná písnička, největší nebezpečí a nejslabší místo každého PC je to mezi klávesnicí a židlí... Pokud se povede eliminovat tento problém, budou PC hned o mnoho spolehlivější, bezpečnější, atd.
:thumbup:
Mě se zálohy registrů dělají automaticky každý den. A už se mi to několikrát vyplatilo. doporučuji každému.

StrakerCZ píše:Největší chyba a příčina zpomalení PC, bývá v tom, když člověk začne mazat registry a prefetch nebo si špatně nastaví daný program.
Nejlepší možná volba je investovat do SSD a když k tomu přidá dobrý Firewall a antivirus má po starosti.
To je další nesmysl. Nasazení SSD nezbaví starostí. Naopak přibudou, protože u SSD je potřeba větší péče (pravidelně čistit, a zabráňovat zbytečným častým zápisům kvůli životnosti).
Přílohy
CCleaner.png

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod StrakerCZ » 27 čer 2015 00:57

Čistě off topic, když už to tu napsal. (neberu to jako hádku)
Pokud je na SSD Windows tak, zbytečným častým zápisům kvůli životnosti nejde zabránit. Windows pořád něco zapisuje a je hloupost se ohlížet na životnosti a bát se tam něco udělat. Znám lidi co zapisují každý den víc jak rok a SSD jede dál normálně. Já používám SSD už delší dobu a čištění mu na rychlosti nepřidá. Pokud se udržuje 15% volný kapacity je mu to prasklicky jedno. Čistění u SSD je jen na uvolnění místa.

Jinak chápu, že někdo má potřebu placebo efektu v podobě zvýšení výkonu za účelem vyčištění PC. Myslím, že je to zbytečný dál řešit. Vše co chtěl o čistících programech vědět tu má.
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3000
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jaký mate nazor na čistící programy?

Příspěvekod Akrej » 27 čer 2015 14:43

1) Udržovat aktuální Windows(nejnovější SP, aktualizace)
2) Udržovat aktuální ovladače(grafiky ...)
3) Čistit dočasné soubory např. přes CCleaner
4) Defragmentovat disk např. programem Defraggler
5) Udržovat plochu pod velikost max. 200MB
6) Povypínat zbytečnosti při startu počítače(skype apod.)
7) Jednou za čas si odvšivit počítač např. u nás v sekci HiJackThis


Myslím si že tohle je duležíté sedmero přikazaní který by mohl člověk s počítačem dělat - chudací pak v sekci HiJackThis ti nebudou moc stíhat
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stažení stream videí - programy
    od forspin » 25 zář 2023 23:26 » v Programy ke stažení
    1
    3080
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 11:34
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1184
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » 18 dub 2024 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    2170
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 12:58
  • Zachovat otevřené programy po zavření notebooku - Windows 11 Příloha(y)
    od orfan » 14 bře 2024 11:10 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    2376
    od orfan Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:26
  • Prosim o nazor ne tento pc ci sa oplati kupit.
    od mandes » 27 dub 2024 00:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    24
    6525
    od mandes Zobrazit poslední příspěvek
    02 kvě 2024 14:03

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 8 hostů