FTP

...

Moderátor: Mods_senior

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

FTP

Příspěvekod Kremda » 03 lis 2005 22:07

Zdarec chlapáci,
pořídil jsem si vysokorychlostní internet přes WI-FI. Mám to zapojené přes router, abych mohl mět přístup ke dvěma počítačům nezávisle. Problém však je, že když si zřídím ftipko, tak se na mne nemůže nikdo připojit. kamarád mi říká, že je to tím, že jsem připojený za routerem. Je to tak nebo se to dá nějak obějít. Díky moc :idea:

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 lis 2005 11:34

Kamarád má pravdu, je to routerem. Do internetu je vidět router, nikoliv tvůj comp. A na routeru žádný FTP neběží, to běží na tvým compu. Mělo by se to nechat obejít ručním přesměrováním portu tuším 21 na tvůj comp.

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 05 lis 2005 11:56

Miras ma pravdu a de to udelat presmerovanim toho portu. I kdyz si taky nejsem jistej jestli to je 21cka. Zkusim se po tom podivat...

UPD: Jo je to tak 21cka je pro ridici spojeni a port 20 pro datove spojeni :)
Obrázek

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Dík za radu

Příspěvekod Kremda » 16 lis 2005 09:32

Dík kluci za radu, hned jak přijedu z kolejí, tak se na to mrknu a dám vědět, jestli to valí ; zatím čus a ještě jednou díky moc :D :bigups:

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak přesměrovat port 21

Příspěvekod Kremda » 20 lis 2005 15:53

No jo - ale nevím, jak to mám přesměrovat; ptal jsem se kamoša, ten taky neví, tak ještě když tak poraďte; dík :bigups:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 lis 2005 16:55

To se nastavuje přímo na tom routeru. Bude mít nějaký webový rozhraní, kde se tohle dělá. Prvně potřebuješ znát jeho IP, tu zadáš na compu do prohlížeče a můžeš si hrát s nastavením. Potřebuješ najít položku port forwarding. Každopádně to bude popsaný někde v manuálu. Jestli můžeš zjistit přesněj typ routeru co máš, mrknem po návodu a napíšem přesněji.

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Kremda » 20 lis 2005 19:30

Jasné - zjistím; teď jsem však už bohužel na kolejích, takže až přijedu - cca čtvrtek, pátek, tak to sem hned napíšu; tak zatím ahoj a dík :bigups:


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů