Pomozte začátečnici s PC

...

Moderátor: Mods_senior

Dana
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pomozte začátečnici s PC

Příspěvekod Dana » 22 lis 2005 11:41

Když si stáhnu z netu nějakou hru, mám ji naistalovanou a chci si ji spustit na PC tak se mi blokne. Na obrazovce mám začátek hry, ale nejde s tím nic dělat. Co dělám špatně ? :x

Reklama
Uživatelský avatar
Jinx
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 116
Registrován: prosinec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jinx » 22 lis 2005 20:28

Nechces zkusit popsat svuj problem nejak vystizneji ? Takhle se dost spatne odpovida, pro zacatek zkus napsat jaky pouzivas operacni system, jaka je to hra, a dalsi veci ktere te napadaji v souvislosti s tou hrou :wink:

Dana
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Dana » 24 lis 2005 08:21

Díky za snahu pomoci, ale už je to vyřešeno tak, že jsem stáhnuté hry z netu vymazala a včera nainstalovala vypálené hry, které fungují.
Mám však ještě dva dotazy. Při zapnutí počítače ( a dále v pravidelně se opakujících snad 5min.intervalech)se objevuje na monitoru v modrém rámečku tato hláška :
For best picture qality change resultion to 1280 x 1024
1. Clear Message 2. Divable Message

Chápu dobře že to je upozornění na správné nastavení obrazovky ? Jestliže ano, tak nechápu proč se mi to zobrazuje, protože to právě tyto rozměry mám správně nastavené a to upozornění ( které samo zmizí) mně obtěžuje. :x .
Druhý dotaz se opět týká her. Jak jsem se zmínila včera jsem si nainstalovala do PC hry a zjistila jsem, že k nim jde stáhnout čeština ( jsem na angličtinu analfabet :oops: - ). Potřebovala bych polopaticky vysvětlit jak to funguje, jak se to do těch her dává ? Prostě postup. Díky moc !!! :D

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 24 lis 2005 08:33

Takže asi takhle: Z nějakého serveru, kde jsou ty češtiny např. Bonus Web si stáhneš tu češtinu, která odpovídá verzi té hry, kam ji chceš dostat. Stáhneš si ji do nějakého adresáře na disku(vytvoř si jej) a v něm ji projeď nějakým antivirem (pokud je zabalená, tak ji rozbal). Většinou je tam nějaký textový soubor, který tě navede, jak máš dál postupovat. Pokud tam není, dej sem vědět, o jakou hru jde a kde je ta čeština a zjistíme, jak se instaluje. :D

Dana
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Dana » 24 lis 2005 09:38

Díky moc za brzkou odpověď ! :smile: Momentálně jsem v práci, takže to doma vyzkouším

Dana
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Dana » 24 lis 2005 09:55

Ještě bych ale potřebovala pomoci s tím prvním problémem, kdyby náhodou někdo věděl jak na to :cry:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 24 lis 2005 11:03

Ta hláška mi přijde podezřelá. Můžeš napsat co máš za monitor? Nepodaří se ti udělat screenshot obrazovky s touhle hláškou? Až se ta hláška objeví, zmáčkneš klávesu PrintScreen (PrnScr). Je to nahoře nad šipkama. Pak otevřeš třeba malování, něbo nějakej podobnej prográmek a zmáčkneš klávesy Ctrl+V. Vloží se ti tam kopie obrazovky. Uložíš si to někam na disk a nahraješ sem do Galerie.
Na kterou možnost klepeš? :)

Dana
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Dana » 24 lis 2005 11:43

Díky za odpověď. Pokusím se řídit podle Tvé rady a děj se vůle Boží :evil: . Obrazovku mám LCD 17", ale jaký je to druh si nepamatuji ) teď nejsem doma).
A ještě - nemohu klepat na žádnou možnost. Nejde to. Zkoušela jsem zmáčknout i číslice a nic :mad:

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 25 lis 2005 00:39

K té hlášce:
For best picture qality change resultion to 1280 x 1024
1. Clear Message 2. Divable Message

A) z čeho soudíš, že používáš rozlišení 1280 x 1024 ???
B) stiskneš-li ovládací tlačítko 2., měla by jsi tuto hlášku vypnout (disable message)

K fóru:
v případě nových (zcela odlišných) problémů prosím zakládej nová témata

Dana
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Dana » 25 lis 2005 22:35

Soudím to z toho, že v pravé spodní části obrazovky mám ikonu "obrazovka 1280x1024.Teď jsem si tam ale zadala toto upozornění vypnout a už se neukazuje POUZE : když spustím hru, tak tam ta mrcha, modrá tabulka vleze, chvíli tam zůstane (nejde ji ničím odstranit) po chvíli zmizí a zase za chvíli svítí. Je fakt, že ty hry se mi zdají rozostřené. Co s tím nevím. Prosím prosím, smutně koukám, kde zase dělám chybu ? Kdo to ví odpoví :lol:

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 27 lis 2005 09:26

Je to trochu neduh LCD monitorů, s tím, že neumějí dost dobře pracovat v jiném než nativním rozlišení, se musí při jeho koupi počítat...
LCD displeje jiná rozlišení (než ta pro která byly vyrobeni) musejí dopočítávat. Záleží i na značce/modelu, kterou jsi si pořídila.

Jak nastavit rozlišení ve hrách?? Většinou je to možné v tzv. Video settings (možná v Advanced Video Settings).

To, že ti hlásí displej nesprávné rozlišení i při spustění hry je dost divný :?(běžně nebývá) Zkus zapátrat v menu displeje, podle mě by to mělo jít vypnout.
Rimms


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů