Výběr komponent PC (> 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše) = uzavřeno * recenze, testy, zkušenosti ...

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 16 srp 2016 03:02

Andrew98: tahle vypadají ty Lian Li dvojčata, uznej že na přesun to nebude :lol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod satik » 16 srp 2016 08:50

X píše:Tím ostatním mě ani nepřekvapuješ, všiml jsem si, že radši dáváš přednost svým dojmům a preferencím (značek - toto preferování a vyhýbání se určitým výrobcům mám v krvi
také, přesto si se zájmem přečtu jakoukoli recenzi, zvážím jakékoli video a přemýšlím nad jakýmkoli návrhem). Dřív jsem se o hardware tolik nezajímal, ale poslední dobou jsem si tě všímal více, protože jsem z oblasti hardware sledoval cokoli se šustne. Takže jsem si i všímal, jak radíš ostatním lidem. A po nepříliš hluboké analýze (v této oblasti prý mé schopnosti nejvíce excelují (indukce, dedukce, syntéza), dle odborníků s IQ testy, na rozdíl od paměti, kde si prý pamatuji hlavně to, co mě zajímá) jsem si všiml, že lidem radíš spíš takové sestavy, aby nepředstihli tvou, i když někdo chce koupit PC za více peněz, tak se jim to snažíš osekat, že na to uvedená komponenta "bude v pohodě stačit s prstem v nose." Nebo že je to zbytečné a rozdíl nepozná (dokud se o opaku nepřesvědčíš sám, ale pochybuji, že jim budeš radit cokoli, co bys mohl závidět).



Jinak pro ostatní, lépe řečeno pro ty, pro koho to platí (nebudu specifikovat): nemůžu necítit, že tu panuje závist. Mě když se někdo zeptá na komponenty a chce do toho vrazit více peněz, klidně mu poradím dle svého nejlepšího názoru a je mi putna, že si koupí lepší a výkonnější sestavu než mám já. Tady ale panuje závist, která je skoro hmatatelná. To že jsou ostatní lidé slepí a věří ostatním, cokoli řeknou, to na mě neplatí. Já si každé vyřčené / napsané slovo snažím ověřit činy. Na Netu to jde hůř, přesto když začne psát cosi o zbytečnosti, postrádání smyslu, nesmyslech a má ubohé argumenty nebo mi nabízí vykuchanou mikrovlnku ;) Prostě na mě to neuhrajete, prozrazujete se mnoha maličkostmi!

A nejen že mám tvrdou hlavu, nejdu ani se stádem a ani mě nikdy nerozhodí, že má třeba většina lidí jiný názor. To ještě neznamená, že má pravdu. A ani neskrývám, že lidi nemám rád, nejen kvůli takovým výšplechtům a závisti, co tu zazněla. Komu se to nelíbí, ať jde dělat něco užitečného a nepíše sem názory, kterým se stejně vysměji! Jsou to mé peníze a já si udělám, co se mi zlíbí! A rozhodně si na tom, že budu mít relativně PC dělo zgustnu a těm co kupují každou chvíli šunku nezávidím ...[/align]


Už několikrát jsem si v diskuzích všiml, že máš nejspíš nějakou psychickou poruchu - možná nějakej Asperger nebo tak něco - pokud víš jakou, tak nám to řekni, může to usnadnit komunikaci ostatních s tebou.

Tu tvoji narážku na Vulvu jsem vůbec nepochopil, hned v prvním reakčním příspěvku v týhle diskuzi máš nástřel slušnýho počítače, tam není moc co vymýšlet...

Ohledně těch zdrojů - pro i7 a GTX 1080 s rezervou stačí 500W, utáhl by to i kvalitní 400W zdroj. Pokud chceš mít rezervu do budoucna, můžeš vzít ten 650W Corsair RMx, ale cokoliv vejš nedává pro tebe vůbec smysl (pokud neřešíš hlučnost).
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 16 srp 2016 09:08

satik: nevím, asi máš osobní zkušenosti s psychickými poruchami, já nemám. Ale za to se nemusíš stydět, každý jsme nějaký. Všiml jsem si toho už kdy ses zuby nehty držel, že málo RAM bude stačit (kolik že to bylo, 8 GB?) na vše i do budoucnosti, že by inspirace Gatesem?

Fakt? Tak co ti brání do ní jít? Mateřská deska je základ, podvozek všeho. Tam není nic moc. Já ji mám sice přestřelenou, ale stejně bych dal kolem 8 000 Kč, takže jsem si dopřál luxus. Jen nedokážu pochopit, že musím pořád dokola opakovat stejné věci! Někdo tu má asi dlouhé vedení ...

RMx je mi na 2 věci, protože jen Corsairy s "i" jsou pro moji case vhodný, když nemáš nastudováno, tak neraď ;)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod satik » 16 srp 2016 09:47

Pokud si to dobře pamatuju, tak tam byl celkem našponovanej rozpočet a v tý době ještě byly RAM dražší, takže 8 GB dávalo smysl.

To s tou poruchou neměla být urážka, toho si musel všimnout v diskuzích s tebou asi každý, jinak jedním z příznaků je i to, že si to dotyčný neumí přiznat :)

Fakt? Tak co ti brání do ní jít?

Do čeho? Do tý sestavy? Já už počítač mám a kromě GTX 1080, která mi má zítra dorazit, upgrade neplánuju.

Mateřská deska je základ, podvozek všeho. Tam není nic moc. Já ji mám sice přestřelenou, ale stejně bych dal kolem 8 000 Kč, takže jsem si dopřál luxus. Jen nedokážu pochopit, že musím pořád dokola opakovat stejné věci! Někdo tu má asi dlouhé vedení ...

A někdo nedokáže pochopit, že kupovat takovouhle desku nemá moc smysl. Druhý extrém je pak dávat pod procesory desky s nedostatečnou napájecí kaskádou, ale tohle je opačný extrém...

RMx je mi na 2 věci, protože jen Corsairy s "i" jsou pro moji case vhodný, když nemáš nastudováno, tak neraď

Z jakého důvodu? Téma jsem prolítnul jen hodně zběžně, je tu moc textu :) .
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 16 srp 2016 10:08

Hele, do svých psychických poruch mě netahej. Když jsem nyní mrkl na Wiki, tak je to asi jinak pojmenovaný Autismus, moc jsem to nezkoumal. Ale kdybychom se setkali my dva, tak bych ti jí brzo lískl, až bys měl tvář červenou. Pochybuji, že jsou autisty tak ukecaný, drzý a oprsklý jako já. A peníze tam byli, jen ty jsi pořád mlel, že tolik RAM nepotřebuje. A nešlapejte mi na mé kruhy, tedy desku :P Však já ji zapřáhnu, až se z ní bude kouřit. Víš proč mě ta deska ukousne z RAM 2 GB? A s tím "i" ti napovím: zdroj nahoře.

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod satik » 16 srp 2016 10:17

Nevím, jestli by sis troufl, nejsem zrovna nejmenší :)

Pokud jsem to pořád mlel, asi k tomu byl nějaký důvod, klidně tu diskuzi můžeš najít, abysme se podívali, já už si to nepamatuju :) .
Proč ta deska ukousne 2GB RAM netuším.

Bedny se zdrojem nahoře jsou už dneska dávno překonaný, je to zbytečný zahřejvání zdroje, pokud máš bednu se zdrojem nahoře, vyměnil bych i bednu.
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 16 srp 2016 11:04

Já si troufám i na partičky a ožralkové se mi tu už vyhýbají z cesty. Mám skoro 2 metry. Tak takových výběrů komponent do nové sestavy je tu každý den 3 Ɛ. Samozřejmě to není kvůli iGPU, ale kvůli něčemu, co z milisekund udělá mikrosekundy, neboli 2 GB RAMdisk. A takových vymožeností má ta desku řadu, neříkám, že využiji úplně vše, ale plno serepetiček a rozhraní, co právě má tato deska nejvíc proti slabším ROG deskám (prostě jim tam vždy něco chybí).

No a právě to já neudělám, protože je solidní - nepotřebuji vyšperkovanou vzhledem, ale funkčností, protože mi skoro nepřijde na oči, a pozor, to je právě luxusnější, než si v místnosti postavit nějakou vyšperkovanou, protože o moji ani nevíte (když je v jiné místnosti) a neprodukuje mi ani špetku tepla a hluku (a to klidně s hlučnými komponentami, za které nemusím solit že jsou tiché a můžu si vše pustit na plné pecky - přetaktování, chlazení) do mé místnosti - to je ten pravý luxus ...

A právě zdroj nahoře = Corsair "i" = možnost ovládat ventilátor zdroje z programu Corsair Link (jinak se ventilátor vypíná). A proč by měl zdroj šetřit ventilátor, když už ho má a hluk neřeším? A i když má case prachový filtry, tak stejně nějaký prach projde, a dole je prachu nejvíc. Takže zdroj dole = solidní vysavač. A bednu jsem kupoval tak, aby dlouho vydržela. Já bych řekl, že vydržela asi 10 let, vydrží dalších 10 a nejspíš i poté dalších 10. Proč bych měl pořád utrácet za něco, co už mám (ale samozřejmě ji nyní vylepším o filtry a ventilátory, s vydrží prý 17 let, jak pravý Noctua a dává na ně 6 let záruky). A zdroj má záruku 10 let.

Až to potom přivezu a dám trochu do kupy (software), tak už se těším na testování terminálů po celým rodinným domku, 1 Gb/s LAN by na to snad mohla stačit, ne? Jen zatím nevím, jak Win 7 přinutit zobrazovat více kurzorů myší a vstupů různých klávesnic pro různé programy? Bylo by zajímavý provozovat několik náročných úloh na 1 serveru (hry, soft) a výsledek mít na méně výkonném hardwaru: staré PC, tablet, mobil, hodinky ;)

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod satik » 16 srp 2016 11:26

Na RAMdisk nepotřebuješ desku, to umí i spousta free programů.

A koukám, že tohle vlákno má špatný název, protože ty si tu vůbec nechceš nechat poradit, ale...
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod X » 16 srp 2016 11:40

To samozřejmě vím, ale když to jede přímo z desky je výhoda. Tohle všechno už mám promyšlené, objednané a většina hardware přijde tento pátek, maximálně v pondělí, v úterý se bude stavět a tím pádem budu mít skoro 14ti denní lhůtu, kdyby něco zahaprovalo a já to musel vrátit - doufám že maximálně něco pro úpravy case. Škoda že v celé ČR se nedá sehnat metráž prachového filtru, v cizině stojí 2 x 3 m na naše 125 Kč (jestli si dobře pamatuji) a tady seženu velký rozměr jen s magnetickým rámečkem (který v tomto případě nevyužiji) a celé to vystřihnu. A šílený prachy za to. Ale tahat to z ciziny, proclívat a další šaškárny okolo, do toho se mi moc nechce ...

Uživatelský avatar
Eldan
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 691
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod Eldan » 16 srp 2016 13:47

Nechcete se držet víc tématu?
Jestli má tohle téma sloužit jako reference pro lidi co si chtějí něco podobného pořizovat (třeba mě), tak pochybuju že někdo bude chtít procházet X stránek diskuse o tom kdo složil víc počítačů a kdo je jak vysokej :)

Back on topic: K desce stejně dostaneš software, který ten RAMDisk bude vytvářet, takže to vyjde nastejno. Ale jinak souhlasím že u top-of-the line desky můžeš bezpečně očekávat určitou build kvalitu a úroveň QC který jinde nenajdeš (teda alespoň u ASUSu tomu tak bývá). Osobně bych klidně vzal desku o úroveň nižší, třeba HERO, ale whatever.
Materiál na prachový filtr se v ČR sehnat dá, akorát ho neprodávají v obchodech s počítači, nýbrž v těch pro kutily - možná dokonce i OBI/Hornbachu, ale tam si nejsem jistý. Každopádně hledej spíš tímhle směrem.
Ohledně cla: za 125kč ti clo účtovat nebudou, navíc to bude stejně dost malá zásilka. Když připočítáš poštovné tak za 250-350kč máš filtry doma, což vzhledem k ceně tvé sestavy není nic hrozného. Pokud teda nechceš prohledávat OBI.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod Pic » 16 srp 2016 15:06

Doporučuji autorovi tématu toto uzavřít, protože jen obhajuje svoje řešení a je rozhodnut jej realizovat. Místy se diskuze dostává až k osobním narážkám, což nikam nevede, ani nic neřeší. Díky za pochopení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového PC (± 30 000 ► > 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše)

Příspěvekod Michael850 » 16 srp 2016 16:30

Podle toho jak to tak delší dobu pozuruji (jen jsem to později už jen tak zběžně projížděl jedním okem a myslel si své), jsem dospěl k závěru, že tady nejde o funkčnost, ale spíš se s tím bude vytahovat v hospodě u piva a měřit si tak kdo má většího pindíka s ostatními. Za několik let po tom neštěkne ani pes, protože na tom nebude nic aktuálního a to co dnes koupíš za XYZ tisíc, můžeš příště koupit i třeba za polovinu jako bězný standard.
Např. jsem vůbec nepochopil ten SSD, k čemu tam je jako Intel 750????? Jestli mi něco ušlo, tak mne prosím poučte, protože jsem si na 99,99% jistý z toho co jsem nějak vstřebal, že stylem použití potenciál tohoto SSD vůbec nevyužije a rozhodně to nehodlám jíst celé poctivě od začátku do konce - než bych to celé přečetl, zapomněl bych, co bylo vlastně na začátku a mohl bych číst znova.
A jak se tady furt omílá dokola jak to je jako příručka i pro ostatní, BFU chce jednoduchou, krátkou a věčnou radu a ne slohovou práci.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů