Proud vzduchu v case

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Nut
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: listopad 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Proud vzduchu v case

Příspěvekod Nut » 09 dub 2014 12:53

Nedávno jsem měl možnost sledovat kompletní sestavení nového PC na vlastní oči. Nejsem odborník ohledně chlazení a rozpoložení,ale chci se zeptat zda toto sestavení je z hlediska vás odborníků v pořádku.
Bez názvu.png
- zadní větrák to nemá.
edit : přední větrák - pardon to si nepamatuju,nejspis dovnitř a ne ven jak je na obrázku.

Tower chladič s 120mm větrákem proud viz. obrázek. Foukat ohřáty vzduch herního PC od grafiky a i od processoru přes zdrojový větrák? Možností bylo mnoho a toto byl umysl ne poslední možnost.
Ptám se proto,protože jsem to viděl prvně a rád bych věděl zda je to OK.
Naposledy upravil(a) Nut dne 09 dub 2014 12:57, celkem upraveno 2 x.
Když něco nejde silou použij na to větší sílu.

Reklama
Uživatelský avatar
lubos123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1277
Registrován: září 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod lubos123 » 09 dub 2014 12:55

nejsem odborník ale ten přední větrák by asi měl foukat dozadu .

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod petr22 » 09 dub 2014 13:01

Moc OK to neni, ale muze to fungovat pokud se nejedna o vykonnou herni sestavu.

Chybi tam zadni vetrak, ktery odvadi vzduch od CPU (CPU vetrak by mel byt svisle, foukat odpredu dozadu)
Predni vetrak by mel nasavat vzduch.

V pripade osazeni vykonne grafiky bych dal dalsi vetrak pod grafickou kartu na zadni stenu misto zaslepek, aby foukal vzduch dozadu.

V pripade instalace vice disku bych dal na predni stenu dva vetraky, aby foukaly na vsechny disky. To je rozdil teploty disku i 10-20 stupnu kdyz vetrak fouka primo na nej.

Nut
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: listopad 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod Nut » 09 dub 2014 13:07

Jak jsem psal,PC je herní s 2 vetráky na grafice,nejsem si jistej ale nejspis to je GTX 660.

Já jen chci vědět,zda je to podle vás kravina nebo běžná praxe u herních PC.
Když něco nejde silou použij na to větší sílu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod petr22 » 09 dub 2014 13:13

Nejspis je to bezna praxe, ale soucasne je to podle me kravina

Protoze takhle se chladi procesor hokrym vzduchem od grafiky a tim jeste teplejsim vzduchem se chladi zdroj.

Osobne bych pouzil skrin ktera ma zdroj umisten dole, takze ventilator nasava studeny vzduch. U grafiky bych zaridil odvod vzduchu za skrin, pokud nema rozumne navrzene chlazeni od vyrobce (tzn tunel pres dva sloty). A za procesor bych dal ventilatr na zadni stenu, k tomu kvalitni chladic, pak neni potreba zadny ventilator primo na chladici.

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod IDVert3X » 09 dub 2014 14:21

Ako uz pisali, grafika zahreje vzduch, zohriaty vdzuch by mal chladit procesor, no on sa este viac zohreje a potom ma "chladit" zdroj, vysledkom bude "vyrhievany" zdroj, co rozhodne nieje dobre.
Horsi airflow som snad nevidel (no dobre videl, stare bedne nemali ziadny, skor random-shit). Pridal by som vetrak vedla grafickej karty na zadny panel bedne, aby fukal teplny vdzduch od grafiky prec a to iste pri procesore.
A tiez riadna kravina davat do herneho PC zdroj hore... No mas co robit, tato skrinka co tam mas fakt nieje stavana na vykonny herny PC...
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 20 srp 2019 14:51, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod tux » 09 dub 2014 14:34

Takhle se to dělá z jedinnýho důvodu. Některý chladiče na AMD jinak namontovat nejdou, třeba první revize gelidu nešla jinak než takhle přidělat.
Dávat větrák pod grafiku místo záslepek je podle mě kravina. Tak se akorát zredukuje studenej vzduch proudící zepředu ke grafice, větráky na grafice foukaj směrem nahoru, vzduch se odráží od chladiče, a ohřátej stoupá vzhůru. Tam ho vytáhne buď chladič CPU, nebo zdroj. Případně horní větráky, pokud je zdroj dole. Větrák pod grafikou by to nezlepšil, když už tak zhoršil.
Just Fucking Google It!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod ITCrowd » 09 dub 2014 15:09

V podstatě by to mělo bý nějak takto:
airflow.jpg

Je třeby si uvědomit, že teplý vzduch je lehčí než studený (fyzika) a přidávané ventilátory by tento běh měly podpořit. Tedy vyfukování studeného vzduchu zepředu skříně je hloupost.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Nut
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: listopad 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod Nut » 09 dub 2014 15:18

Dobrý obrázek,mně šlo spíš o postavení chladiče CPU a absence zadního větráku,chybu na obrázku ohledně předního větráku jsem popsal pod ním.
Když něco nejde silou použij na to větší sílu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod ITCrowd » 09 dub 2014 15:30

No to se u mě ptáš špatně. Já totiž žádné freezery a podobné potvory neuznávám. Ty totiž výborně chladí procesor, ale naprosto nefoukají žádný vzduch na základní desku, kde je třeba napájecí kaskáda, RAM paměti atd. Každý obyčejný BOX s tunelem (podle mě) má lepší výsledky. Podmínkou je minimálně výfuk ven (který ti chybí). (a s tímhle hodně lidí nesouhlasí :D )
Ve tvém případě:
- přední ventilátor otočit (studený vzduch dovnitř)
- zdrojový ventilátor - nechat tak. tam je celkem velká rezerva a navíc - čím vyšší teplota, tím rychleji se točí.
Osobně v téhle sestavě s min. náklady - přikoupit další ventilátor na výfuk zezadu a změnit orientaci chladiče na procesoru (pokud lze).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
tux
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9620
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proud vzduchu v case

Příspěvekod tux » 09 dub 2014 17:37

Nut píše:Dobrý obrázek,mně šlo spíš o postavení chladiče CPU a absence zadního větráku,chybu na obrázku ohledně předního větráku jsem popsal pod ním.


Odpověď si dostal.

tux píše:Takhle se to dělá z jedinnýho důvodu. Některý chladiče na AMD jinak namontovat nejdou, třeba první revize gelidu nešla jinak než takhle přidělat.
Just Fucking Google It!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC skřín a Airflow - proudění vzduchu
    od lukesky » 04 srp 2023 13:26 » v Vše ostatní (hw)
    0
    973
    od lukesky Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 13:26
  • Nová case + zdroj
    od Drifty » 30 bře 2023 23:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1091
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2023 12:32
  • PC CASE - rada výběru
    od showpayne » 07 srp 2023 16:06 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1417
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 09:47
  • CZC.Gaming Lantern Case - pomoc
    od showpayne » 18 srp 2023 02:16 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    928
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 srp 2023 12:58
  • Výběr case MSI Z360 carbon
    od gutik » 31 bře 2023 20:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    622
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    02 dub 2023 08:38

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 25 hostů