LCD monitor na hraní her.

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Marek Lučin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 527
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

LCD monitor na hraní her.

Příspěvekod Marek Lučin » 17 kvě 2007 16:01

Ahoj, chci si pořídit nový LCD monitor a zajímalo by mne jestli stačí doba odezvy 5ms.
A jak přibližně by měly vypadat další parametry.
Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 17 kvě 2007 16:19

Já tvrdím, že 5ms je v poho, ale již jsem dostal za ucho, že je to prý moc. Tak si vyber :cry: Každopádně si vyber monitor s co největším kontrastem, to je snad nejdůležitější údaj od výrobce (tedy pokud nekecá), když bude kontrast příliš malý, pak i při světle lampičky, neuvidíš pomalu nic a to již nemluvím o slunečním světle...
Já mám LG, širokoúhlou 19, 5ms, 2000:1 a jsem maximálně spokojený.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Marek Lučin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 527
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Marek Lučin » 17 kvě 2007 16:24

Díky.

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 18 kvě 2007 00:26

Pokud nejsi progamer, 5ms je naprosto v poho. Tady předčasem proběhl test LCD určených pro hráče, tak tam mrkni, třeba ti to napoví. Já mám též 5ms (papírově) a absolutně žádný problém. Ani duchy. :wink:

Uživatelský avatar
jarod72pm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1747
Registrován: duben 05
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

re

Příspěvekod jarod72pm » 18 kvě 2007 09:11

mám LCDčko s odezvou 5ms a můžu ti říct že nic nepoznáš na hrách jede jak víno(to bych raději pil ale i tak dobré :wink: )
pro tyhle věci je tu dost vyhraněných názorů jedni preferují plochu -5:4 nebo 16:9 (já osobně 5:4 širokoůhlý bych bral kvůli prostoru zobrazení až tak od 21" jinak je to malá plocha i obraz!)
jedni preferují kontrast 1000:1 a více ( já osobně tvrdím že 700:1 je naprosto ideální doma i při lampičce furt všechno normal a NENÍ žádný rušivý element !!! - pokud to budeš tahat ven do přírody je to málo :lol: )
cena no pokud nenarazíš na nějakou akci tak těm nejlacinějším bych se vyhnul a hledal někde mezi 6000-8000 s dph.
značka- no a tady je to kámen úrazu v této cenové kategorii jsou dobré LG (pozor ať mají digital vstup na obraz) nebo i Samsungy i kladně hodnocené Benq a v neposlední řadě solidní Fujitsu siemens jo a málem bych zapoměl na HPčka jsou sice dražší ale kvalitní.
A vybereš si tak že si určíš 3 favority necháš si je na prodejně předvést a vybereš si podle SEBE ! jak se ti na to kouká atd tvůj prvotní dojem musí být rozhodující!
aby ti radil někdo nějakou spec. značku je volovina každý máme jinak "otevřené" oči na pohled!
takže vybírej a přeji ti šťastnou ruku 8)
AMD FX 8370 +Freezer i30,Asus M5A97 EVO 2.0,GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD,Kingston 2x8GB 1866MHz,case Zalman Z9,SSD 256GB Crucial MX ,WD Green 1TB 7200rpm SATA2,Zdroj Seasonic M12II 750W,Externí Seagate 1TB e-sata.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů