Notebook Apple vs Microsoft

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Zdeněk Pohunek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Notebook Apple vs Microsoft

Příspěvekod Zdeněk Pohunek » 18 zář 2007 13:00

Zdravím všechny. Potřebuji poradit ohledně notebooku. Toto téma jste jistě již probírali, avšak já nejsem ohledně světa PC moc zkušený. Kamarád mi poradil konfigurátor VBI a druhý kamarád mi chce prodat notebook Apple, v obou případech je integrovaná grafická karta GF 8600 GT, procesor Core 2 2,4 MHz a 2 GB RAM. Notebook chci samozřejmě i na gamesky (v rámci možností notebooku samozřejmě), Apple je ale neporovnatelně dražší, stylovější, přičemž má být prý výkonější než od notebook VBI.

Otázky:

- jaký Váš pohled na tuto situaci, klasický notebook nebo notebook od Apple?
- když budu mít Apple, půjdou mi tam instalovat hry a porgramy?
- poběží bez problémů?
- musí se naistalovat windows místo operačního systému Apple a pudou pak programy fungovat a instaovat stejně jako na normálním notebooku od jakékoliv jiné firmy?
- popřípadě mi popište tento problém.
- jak může být notebook od Apple výkonější, když mají v podstatě stejné tzv. střeva?

Děkuji za pomoc.
Zdenda

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 18 zář 2007 14:01

Apple bude opravdu výkonnější, neboť OS je poněkud více hospodárnějším správcem systémových prostředků, oproti WIN. Pokud chceš zažívat vše co my, obyčejní smrtelníci, včetně her a programů, pak musíš Apple obejít obloukem. Pokud chceš pracovat převážně s multimédii a nevadí ti obtížnější (dražší) přístup k SW, pak je Apple tou pravou alternativou.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 18 zář 2007 14:47

výkon bude úplně stejný - stejný HW stejný výkon

Jak už tady napsal karlos hlavní síla Apple je v Mac OS.Jinak je to úplně stejný NTB jako jiný.Nevím jak ty ale já už jsem se dávno naučil ovládat Win do té míry že mi jako pracovní nástroj vyhovují.U Apple zaplatíš navíc za každý program a za design.Ani jedno z toho podle mě nestojí za to - osobně se Applům vyhýbám obloukem - jejich nekompatibilita s čímkoliv je otřesná.
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Zdeněk Pohunek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Zdeněk Pohunek » 18 zář 2007 16:14

Ano v tom máš pravdu. K MacOS jsem nikdy nepřičuchl. Ovládat (v rámci možností ) umím windows. Skutečně chci zažívat to co Vy skuteční smrtelníci :D (ten apple není přímo z prodejny, ale od kamaráda, který si jej koupil cirka za 69000 před dvěma měsíci, ale již jej nechce, prý chce jablko na stůl, může si to dovolit, ale nezávidím, mně to prý prodá s cirka 20000 slevou a na roční splátku, takže jsem stejný jako Vy, smrtelník). Teď kapánek vážně. Chci si pořídit notebook a když mi ukázal appla, tak se mi opravdu líbil, neboť je to fakt stylovka. Jenže vím, že používá jiný operační systém. Tudíž normální gamesky na něm prý nejdou a když, tak s emulátorem, nebo po nainstalování windows a to by zajímalo. Když na něm bude Windows půjdou hry a programy normálně? Jinak výběr notebooků je strašná spousta a je težké si něco vybrat. V podstatě chci jako prioritu hry (vrámci možností notebooku) a internet, poté dodělávání práce, kterou nestíhám v pracovní době (většinou psaní kravin jak to tak bývá). Bez ohledu na uvedený apple bych do (normalního) notebooku investoval 35.000,-

Jinak díky za názory

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 18 zář 2007 16:25

tady ti poradím opět jinak - pořiď si na hry PC a na kancl si pořiď kancelářskej noťas - notebooky jsou na práci - hraní na nich je spíš pro zlost.Myslím že se s obojím do 35k vejdeš

pokud by si na tom ovšem trval pak doporučím IBM R60 - má ho kolega a je luxusní
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Zdeněk Pohunek
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: září 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Zdeněk Pohunek » 19 zář 2007 14:07

V tom je ten problém, stolní počítač jsem musel dát pryč kvůli místu pro postýlky na dvojčátka (malý byt). Z tohoto důvodu je moje jediné řešení notebook (nebo koupit novej barák :smile: ) Jelikož zas tak moc PC nerozumím, tak mě zajímalo, co s sebou nese pořízení notebooku od Apple a zda na něm poběží programy. Jinak díky za odpovědi. Asi si koupím klasickýho notebooka a budu mít klid, ačkoliv Apple vypadá libově :shock:

MeSiL
Level 2
Level 2
Příspěvky: 199
Registrován: březen 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod MeSiL » 05 říj 2007 15:26

Kompabilita Maců dnes není žádný problém!...PC je spíše na hry...mac na práci, foto, video atd. Jinak k programům... k Mac OS X dostanete tolik programů už při koupi, takže nemusíte téměř nic přikupovat jako u PC. (krom PS atd)

(mám PC, ale MACům rozumím...mít teď cca 60t jdu do MacBooka Pro 2,4)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Apple Music vs Spotify
    od ShadowWord:Pain » 25 zář 2023 22:11 » v Vše ostatní (sw)
    7
    3120
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 20:58
  • Optimalizované nabíjení 80% - Apple iPhone 15 Pro
    od Zabral68 » 03 dub 2024 17:36 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1978
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 dub 2024 10:52
  • Microsoft Office - One Note
    od Søren » 12 dub 2024 21:40 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1111
    od Søren Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 17:06
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2882
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1384
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 37 hostů