Proč si (ne)koupit Macbook ?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Zakk » 14 říj 2017 20:16

Ahoj, vybírám si notebook do školy viz tohle téma viewtopic.php?f=40&t=192517 a jelikož mi tam nikdo neodpověděl a tohle je si myslím téma samo pro sebe, tak jsme si dovolil vytvořit nové vlákno.

Čím dál víc mám pocit, že macbook https://www.iwant.cz/Apple-MacBook-Pro- ... 17--p18000 pro by mohla být správná volba.
Líbí se mi nízká váha, výdrž baterie, zpracování, display (jednak jeho kvalita a taky mi víc vyhovuje méně širokoúhlý poměr stran u tak malého displaye) a hlavně je to stroj, který prostě vydrží a ještě za pár let snad bude dobře fungovat a bude mít ještě nějakou hodnotu ( jakýkoliv notebook s Windows už bude každej za tu dobu brát s nadsázkou jako "starej kepl" s téměř nulovou hodnotou a "apple fanatici" zaplatí slušný peníze i za starej macbook). A designově je opravdu nádherenej :D

Odrazuje mě vysoká cena, absence USB(3.0) portu ( vím, že si můžu dokoupit hub/redukci.. ale to už není tak pohodlné), Apple vyznavači sice tvrdí, že do dvou let bude usb-c standard, ale bude tomu skutečně tak ?? Potom rozložení klávesnice by mi mohlo dělat problémy A hlavně mám trochu obavy ze systému.. na jednu stranu mě i láká, je to dobře optimalizovaný systém, otevře se mi nový svět ( budu moct používat aplikace, které jsou jen pro MacOS.. a zároveň i aplikace pro windows na stolním pc, kde mám Windows nebo i tady přes např. virtuální widle, kdeždo, kdybych měl jen Win. pc tak apky pro Mac prostě nerozjedu) a taky beru jako plus, že se naučím pracovat s dalším operačním systémem ( což se mi jakožto možná/snad budoucímu "ajťákovi") může hodit. Jsem ale člověk od narození "odkojený" Windows a zvyklí na jejich filozofii a jsem s nimi spokojený a vyhovují mi. Takže se bojím toho, že se mi v MacOS nebude vyhovovat a taky toho, že když budu ve škole pracovat na Macbooku a pak doma na stolník pc s Woknama, tak to neustále střídání systémů pro mě bude "schýza", ale zase si říkám, že jsem ještě ve věku, kdy to můj mozek dokáže pobrat :lol: Taky mám obavu, že na MacOS nerozjedu všechno co budu potřebovat/ chtít i když to pro mě nejdůležitější vím, že tam půjde. Taky bych si tam hodil Windows jako druhý systém ať už čistě přes Bootcamp nebo virtuálně přes např, Paralers, ale to už beru spíš pro "případ krize" pro něco co by mi tam doopravdy nešlo rozjet a nepoužíval bych to moc často.... možná nějakou hru bych si tam sem tam zahrál, s tím taky počítám a beru to jako další nevýhodu, že Mac na hry vhodný není (ať už kvůli slabší grafice nebo právě potřebě druhého OS) ale je to i výhoda, že budu mít víc času na učení :lol: a zahrát si můžu doma na stolním pc.

Zvažoval jsem různá pc s Windows, ale vždycky když je porovnám vedle sebe, tak co se týče kvality obrazu, zpracování atd.. tak ten Mac je jiná liga. Ještě Microsoft Surface laptop/book mi přijde na podobné úrovni, to už jsem ale na stejné ceně a za pc s windows tolik peněz dávat nechci, protože jak už jsme psal o hodně rychleji tu hodnotu ztratí ( alespoň si to myslím).

Takže bych od vás chtěl vědět... s jakými nepříjemnostmi bych ještě měl počítat při koupi Macbooku ?? A doporučili byste mi ho na základě toho co jsme psal ?

Předem díky za rady :-)

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod atari » 14 říj 2017 21:36

Já jsem odchovanec DOSu a následně Windows a už nikdy to nechci měnit. Proč ztrácet čas zkoumáním jiného systému, když Win už znám a umím s ním. A ještě k tomu na Win je daleko větší podpora a software. Možná je Mac lépe vyladěný ale to mě tak moc nevzrušuje.

Pokud jsi ajťák a chceš se naučit další systém, tak to je ideální příležitost si to koupit, a jet oba systémy současně. Pokud chceš kvalitnější železo vyladěné se systémem a nevadí, že to je předražené, tak to je taky důvod pod MAC.

Prostě je to na Tobě co preferuješ.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Karrex » 14 říj 2017 21:48

Na Vánoce jsme kupovali macbook, já jakožto přizpůsobivý, co se týče softwaru, tak ano, pěkný obraz, svižný, ale jinak systém úplně na h*vn*.

Už ho nemáme :-) .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod petr22 » 14 říj 2017 23:03

Ve chvili kdy si zvyknes na OS X, uz nikdy nechces videt Windows. BIOS, registry, instalace programu, padajici ovladace, udrzba systemu ? Pffffff.

Co se tyce predrazenosti, je to hardware a sluzba dohromady. Coz u Windows nikdo neposkytuje, blizi se tomu jen Google s Androidem.

Pochopitelne muzes koupit Macbook a vratit ho do 14 dnu.

Taky muzes stahnout upraveny OS X pro ne-Apple pocitace a vyzkouset si ho doma.

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Speed_dead » 15 říj 2017 10:39

Výhoda i nevýhoda při používání výrobků od Apple je ta, že ti nedovolí uhnout ani o kousek z přesně nalajnované trasy a díky tomu je stabilnější. Někomu to může vyhovovat, někomu ne. Záleží na tvých preferencích, co od toho očekáváš.
Naposledy upravil(a) Speed_dead dne 15 říj 2017 15:06, celkem upraveno 1 x.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 10:41

Hlavne OS i hardware je od jednoho vyrobce.

Coz ale napr u HP zpusobuje problemy, kdy monitory, notasy, kabely a dokovacky od HP funguji vseljak.

Uživatelský avatar
SALi
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod SALi » 15 říj 2017 11:22

Nesmysl ten výkon za tu cenu stojí za prd, je to drahý jenom kvůli té značce, tohle si kupujou jenom lidi co na to mají peníze a jak řikam je to drahý jenom kvůli značce výkon je o *****
AMD A8-4500M 1.90 GHz, 4GB ram, AMD Radeon 7640G 7600M HDD 298 HDD Acer laptop

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 11:28

Tak vsechno si kupuji jen lidi co na to penize, protoze pokud na to nemaji, tak kradou a jsou to zlodeji :-)

Vykon - co je to vykon ? Na to, na co jsou ty notebooku urcene jsou vykonne az dost a maji napriklad podstatne lepsi displej, nez vetsina toho "nepredrazeneho" co muzes koupit.

Lacine notebooky muzes za par let vyhodit - mam jich v garazi asi 30 kusu na likvidaci. Macbook prekvapive ani jeden, asi ta vyssi cena neco znamena.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod atari » 15 říj 2017 12:08

Mac je vyladěný soft a HW. Na druhou stranu WIN s různým HW mě zase poskytuje výhodu, že mám spoustu procesů pod svojí kontrolou. Můžu do těch WIN zasahovat, upravovat jejich chování, a mít spoustu procesů pod kontrolou, a prováděl různé zálohy i samotného nastavení WIN. (např: https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-window ... -telemetry ). Předpokládám, že u MAC bych toto nemohl. Ovšem tato výhoda WIN je pro drtivou většinu uživatelů nevyužitelná.

Pokud se chceš živit IT, tak znalost obou systémů ti přinese výhodu, že můžeš své služby poskytovat většímu spektru zákazníků. Na druhou stranu specializace zase přináší také výhody. Kdo dělá všechno nedělá nic pořádně.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2017 12:19

Kdyz chces, muzes se klidne vrtat i v OS X - vzdyt je to jen upravene BSD, coz je z hlediska principu "neco jako Linux".

Upravene tak, aby si lamy nemohly tak snadno rozdrbat system jako to umi Advanced System Care nebo treba CClceaner kdyz uzivatel nevi co macka.

Dokonce to podpioruje takove vychytavky, ze se daji propojit dva pocitace kabelem a instalovat OS X na disk toho druheho pocitace nebo jen provest opravu systemu.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod atari » 15 říj 2017 12:51

Jasně, možná OS X umožňuje kouzlit se systémem jako to umožňuje WIN. Neznám ten systém, takže nemohu hodnotit. Ale z mého pohledu, když chci kouzlit s WIN, tak podporu najdu zde a všude jinde na netu. Takhle rozšířenou podporu asi OS X nemá.
To ať si tazatel sám rozhodne co preferuje.

Uživatelský avatar
SALi
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: září 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod SALi » 15 říj 2017 13:06

Nesmysl, tohle si můžou dovolit kupovat jenom piráti, kterým nezáleží na penězích ale že je to značka apple, jasně má to vynikající vzhled ale radši bych si koupil https://www.alza.cz/msi-gs43vr-7re-084c ... 647965.htm
s Intel Core i7 grafickou kartou 6GB a ram 16 GB na tom rozjedeš klidně 10 her najednou než předraženej mac book a machrovat že je to apple :geek:
AMD A8-4500M 1.90 GHz, 4GB ram, AMD Radeon 7640G 7600M HDD 298 HDD Acer laptop


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový MacBook
    od Downylol » 17 lis 2023 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1013
    od Downylol Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 22:48
  • MacBook cas a datum
    od ShadowWord:Pain » 01 říj 2023 19:47 » v Vše ostatní (hw)
    3
    2219
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 20:16
  • Proč je na WIN 7 Firefox ESR?
    od atari » 18 črc 2023 11:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1891
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 črc 2023 13:06
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5063
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Proč už se do sluchátek nedává NFC?
    od Grander » 21 čer 2023 14:57 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1937
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 12:43

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů