Hot swap šuplík/rámeček

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Falterno
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Hot swap šuplík/rámeček

Příspěvekod Falterno » 19 kvě 2018 16:51

Dobrý den,
chtěl bych si pořídit rámeček pro interní pevné disky 3.5 palce do 5.25" pozice v PC skříni. Problém je v tom, že v různých internetových obchodech píšou, že tento rámeček podporuje funkci hot swap, ale jinde toto tvrzení vyvracejí. Co s tím? Dále by mě zajímalo, co je potřeba k tomu, aby hot swap fungoval. Jestli stačí, aby rámeček hot swap podporoval, či byla v něm tato funkce zabudována. Četl jsem totiž, že musí tuto funkci podporovat také základní deska, operační systém či snad disk samotný. Dále je nutné něco povolit v BIOSU. Tak nevím. Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hot swap šuplík/rámeček

Příspěvekod ITCrowd » 19 kvě 2018 17:46

V BIOSu musí být sata nastaveno na AHCI. Jestli to operační systém umí, poznáš to v systrayi - pod ikonou "odebrat zařízení" kde notmálně najdeš USB disk se ti zobrazí jako odpojitelné všechny disky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

MRC
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Hot swap šuplík/rámeček

Příspěvekod MRC » 19 kvě 2018 22:25

Pak mám pocit, že bývají v biosech kolonky "hot plug", tak kdyžtak toto taky mastavit


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Ikony mají velký široký rámeček Příloha(y)
    od jan l » 20 srp 2023 19:20 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1141
    od jan l Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 21:33

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ivanhoex, Seznam[Bot] a 37 hostů