PC výhradně na hru Rocket League

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

xbladee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: duben 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbladee » 26 led 2019 20:31

Zdravím vás, rád bych se na vás obrátil s prosbou o informace a případné sestavení počítače který bude sloužit na hraní hry Rocket League. (Na konci dotazů přikládám hardwarové požadavky hry) Stačilo by mi aby se hra dala hrát na střední požadavky. Ale důležitým faktorem pravděpodobně bude že chci hrát na monitoru který bude mít 1080p a buď 144hz nebo 240hz.

Zároven bych se vás chtěl zeptat na názor jestli se vůbec vyplatí kupovat 240hz monitor. Chtěl bych aby mě PC vyšel co nejlevněji přesně jenom na to k čemu si ho vůbec chci pořídit. Nevadí mi si připlatit za 240hz monitor ale trochu se mi honí hlavou zda to má vůbec význam a předpokládám že cena počítače bude mnohem vyšší na používání 240hz monitoru. (velice by mě zajímalo o kolik).

Předem Vám všem děkuju za pomocnou ruku. :)

Here are the Rocket League System Requirements (Minimum)
CPU: Info
CPU SPEED: 2.4 GHz Dual core
RAM: 2 GB
OS: Windows 7 or Newer
VIDEO CARD: NVIDIA GTX 260 or ATI 4850
PIXEL SHADER: 4.0
VERTEX SHADER: 4.0
FREE DISK SPACE: 5 GB
DEDICATED VIDEO RAM: 512 MB
Rocket League Recommended Requirements
CPU: Info
CPU SPEED: 2.5+ GHz Quad core
RAM: 4 GB
OS: Windows 7 or Newer
VIDEO CARD: NVIDIA GTX 660 or better, ATI 7950 or better
PIXEL SHADER: 5.0
VERTEX SHADER: 5.0
FREE DISK SPACE: 5 GB
DEDICATED VIDEO RAM: 2048 MB

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbs » 26 led 2019 21:12

kolik je max rozpočet na bednu? dle zkušeností 240Hz oproti 144Hz těžko poznáš, ale asi záleží na kvalitě zraku každýho jednotlivce...

Voky0077
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod Voky0077 » 26 led 2019 21:25

Na hrani v 1080p pri 144Hz a na nejvyssi detaily staci grafika na urovni GTX 1060.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbs » 26 led 2019 21:29

stačit to bude takhle, ale pokud tě chytnou pozdějš ňáký jiný (náročnější) hry, tak bude slabšim článkem procák, grafárna taky, a bude zapotřebí víc paměti...

https://www.czc.cz/219330,251306,247772 ... 22548/kody + https://www.itage.cz/partno/112660420G

xbladee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: duben 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbladee » 26 led 2019 21:35

Tak mě teda bude stačit ten 144Hz monitor. No, chci aby hra byla co nejvíce plynulá a tak trochu jsem doufal že kolik to bude stát se dozvím od tady. Zkrátka mi jde pouze o to že na tom stroji mám pouze v plánu hrát tuhle hru online a chci aby to PC pěkně vzladal ale zároveň aby nebyl zbytečně moc dobrý když to vlastně ani nebudu potřebovat.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod Azmir » 26 led 2019 21:37

Rocket league mi jede na 150 fps na phenomu x4 a radeonu 6850, ta hra je opravdu nenáročná a rozjedeš to na téměř každé 5+ leté šunce bez prbolémů, takže bych spíš zmínil něco náročnějšího, co máš třeba v plánu do budoucna nebo tak a doted si třeba neměl možnost nebo kterým směrem to táhne. Pokud bys to budoucna plánoval třeba FPS hry, intel by byl asi vhodnější, vše se bude odvíjet ale hlavně od toho kolik máš peněz.

Když si na sestavě od xbs budeš chtít zahrát pak nějaké jiné novější hry nebo náhodou hry typu pubg, call of duty, fortnite, battlefield, rust atd tak pak by tohle pc nestačilo a musel bys kupovat nový, takže si to dvakrát rozmysli, jestli to je opravdu jenom na rocket league a nic jiného, abys třeba za půl roku neskládal nový pc za 20-30 ;-)
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

xbladee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: duben 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbladee » 26 led 2019 21:44

Hele já na nové hry mám Xbox One. A do budoucna plánuji koupit už jen nové generace konzolí. Ale každopádně si cením vašich názorů, máte samozřejmě pravdu ale PC bude sloužit pouze na Rocket League a na obyčejný surfování na internetu. :) Děkuju moc za sestavení počítače.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbs » 26 led 2019 21:52

případně eště takhle o něco dráž na Intelu, kerej hodí pár desítek FPS navíc oproti Ryzenu...

https://www.czc.cz/223205,234211,247772 ... 22548/kody + https://www.itage.cz/partno/112660420G

https://www.youtube.com/watch?v=0eQymyeUddU

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53614
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod petr22 » 26 led 2019 21:57

Zrovna na Xbox One je tech novych her docela pomalu a vubec bych se nedivil,
kdyby se to Microsoft rozhodl zabalit definitivne. Jen si srovnej prodeje PS4
a XBOXu a jake na PS4 vychazeji hry. Navic PS4 ma vyrazne vykonnejsi grafickou
kartu nez XBOX One.

Ostatne uvidis sam ze PC verze her diky mnohem vykonnejsimu hardware nez maji
konzole vypadaji o dost lepe.

XBOX One = AMD FX-4100 + Radeon 260, to PC co ti tu sestavujeme je 2-3x vykonnejsi
nez konzole, pouze XBOX One X je na tom srovnatelne.

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod Azmir » 26 led 2019 22:16

Tak jestli to chceš jenom na rocket league a net a nevíš co s penězma tak bych to klidně takhle koupil. Jinak bych šel radši cestou bazaru, pc co rozjede rl v klídku koupíš klidně do 5 tis. Jinak proč nehraješ ten rl přímo na xboxu?
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbs » 26 led 2019 22:22

pokud chce 200FPS+ na rozumný detaily, tak to zas na gdejaký šunce nerozjede...

xbladee
Level 2
Level 2
Příspěvky: 181
Registrován: duben 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC výhradně na hru Rocket League

Příspěvekod xbladee » 26 led 2019 23:04

Hehe, rozhodně to zase není tak že nevím co s penězmi. Jde o to že jednak potrebuji nějaký zařízení na kterém se normálně podívám na internet a podobný věci. A Rocket League je dá se říct jediná hra kterou poslední tři čtvrtě rokuhraju. Pracuju od rána až do večera a každý den se nemůžu dočkat chvíle kdy si k tomu před spaním zase sednu a odreaguju se.

Ale především na Xboxu je obnovovací frekvence uzamčena mezi 30-60 fps. Dále mě naštvaly Xbox One ovladače, koupil jsem si ovladač a zjistil že levá páčka je jemně vychýlena do prava a když si člověk nastaví ve hře mrtvou zónu na hodnoty nižší 0,15 (a člověk ji chce mít co nejnižší protože ono to je doopravdy poznat) tak auto samo zatáčí do prava. Tak jsem tedy ovladač prodal na internetu, koupil nový a hned po rozbalení zjišťuju že je na něm ten samý problém, dám ho tedy reklamovat, servis mou reklamaci uzná a pošle mi nový, opět ten samý scénář. Odstoupím tedy od smlouvy a koupím ovladač jinde. A zas. Asi mám hroznou smůlu ale podle mě je za tohle Xbox těžký odpad. Příští konzolí si koupím už PS. K počítači si pořídím nový DualShock4 ovladač.

A nejhorší na tom je že na Xboxu ty ovladače nemůžu ani nijak nakalibrovat. Zkouseli jsme to i spravit ale nic nepomohlo. Proto chci PC abych na něm mohl hrát svou oblíbenou hru na které jsme s přáteli vyhráli už 4 menší turnaje. Já vím že mnohem chytřejší by bylo si připlatit a rovnou koupit nejaky lepší PC, ale já nechci do počítače vrazit nějakých 30-35 tisíc. Sestava kterou jste mi zde sestavili je pro mě finančně optimální a já vám tady věřím že na téhle sestavě mi pojede to co chci tak jak má. :)


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů