Mikrofon k PC na mluvené slovo

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

hllava
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Mikrofon k PC na mluvené slovo

Příspěvekod hllava » 05 bře 2019 10:55

Ahoj,

chtěl bych dobrou kvalitu do 3,0-3,6k. Líbí se mi docela Rode NT-USB, Blue Yeti, co jsem koukal po internetu. Jde o to, že na sluchátkách, co mám teď mi mikrofon odchází (Sennheiser 320) a koupil jsem si na poslech muziky A-T AVC500, takže než dávat 2,2k za sluchátka s mikrofonem tak raději koupím samotný dobrý mikrofon. Mikrofon by se využíval na hraní (když internet dá), při vytváření YT s návody pro uživatele CADovských programů nebo GIS programů a partnerka pro namlouvání pohádek, příběhů a dalších věcí.

Výše zmíněné mikrofony jsem už zkoumal na internetu a každý má něco RODE má lepší zvuk, ale zase kvalita trojnožky je dost slabá i možnosti. Blue Yeti má horší zvuk, ale zase má lepší podstavec a možnosti na mikrofonu.

Žádnou zvukovku koupenou nemám.
Pokud by někdo měl nějakou kombinaci jinou nebo dokázal doporučit nebo i řekl, že je to zbytečně drahé a bude stačit úplně mikrofon za menší peníze, kde kvalita zvuku i provedení je stejná - rád si nechám poradit.

Chtěl jsem jít na forum pro zvukaře, ale po pár tématech jsem zjistil, že jsou s penězi za mikrofony úplně jinde a někdo tam psal, že pod 3k je úplně jedno, co koupím a pod 2k že to je "parodie" na mikrofon.

Děkuju pěkně.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nacenění PC + monitor a mikrofon
    od elfin52 » 09 srp 2023 21:38 » v P: Hardware
    2
    1944
    od elfin52 Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 16:19
  • Permanentně zaplý mikrofon Příloha(y)
    od MachrCZ » 06 říj 2023 18:22 » v Windows 11, 10, 8...
    13
    4422
    od MachrCZ Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 16:00
  • Přestal mi fungovat mikrofon s kamerou
    od Minapark » 23 úno 2024 19:07 » v Problémy s hardwarem
    4
    713
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 20:30
  • Výstupní zvuk zaznamenává mikrofon i systém
    od Beyourself » 04 srp 2023 12:15 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1846
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 18:11

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů