Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Guarana
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Příspěvekod Guarana » 30 črc 2019 12:52

Dobrý den,

rád bych si pořídil přenosný harddisk s co nejlepším poměrem cena/giga. Účel je prostý, šlo by o cold storage na zálohy, byl by velmi málo využíván, prostě jen jednou za čas bych nahrál nějaké fotky atd. a zase jej odpojil. Mým cílem je především co nejlepší poměr cena/GB, velikost by měla být cca 1 TB. Možná by byl přijatelný i klasický pevný disk, pokud by byl cenově výhodnější.

Z přenosných disků mne zaujal Verbatim Store 'n' Go 1TB, 2,5", USB 3.0.

Z těch běžných pevných disků potom WD 1TB, 3.5", SATA3 6Gbps, 7200rpm, 64MB, WD10EZEX.

Rychlost skutečně nehraje roli, hlavní je cena, protože jde jen o "skladiště." Moc tomu nerozumím, proto si rád nechám poradit od odborníků, mnou uvedené harddisky jsou pouze návrhy.

Předem děkuji za všechny rady, tipy a postřehy

Petr

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Příspěvekod atari » 30 črc 2019 12:57

Já to také tak dělám ale nepoužívám přenosný disk (ale klasický interní), protože je dražší a má větší pravděpodobnost poruchy. Výhoda je pak ta, že ten interní můžu dát do PC v budoucnu.

Pokud ti jde hlavně o cenu, tak rady nepotřebuješ. Ten nejlevnější si můžeš najít sám třeba na Heuréce. Já používám Ironvolf 1TB. Je dražší, ale dle statistik je z těch spolehlivějších.

Guarana
Level 1
Level 1
Příspěvky: 50
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Příspěvekod Guarana » 30 črc 2019 13:35

atari píše:Já to také tak dělám ale nepoužívám přenosný disk (ale klasický interní), protože je dražší a má větší pravděpodobnost poruchy. Výhoda je pak ta, že ten interní můžu dát do PC v budoucnu.

Pokud ti jde hlavně o cenu, tak rady nepotřebuješ. Ten nejlevnější si můžeš najít sám třeba na Heuréce. Já používám Ironvolf 1TB. Je dražší, ale dle statistik je z těch spolehlivějších.


Ale přeci jen jsi mi poradil - lepší je interní, protože je méně poruchový, to jsem nevěděl :P Ještě jedna - pro tebe asi hloupá otázka, ale dnes je SATA standard, že? Takže pokud bych si koupil zmiňovaný WD 1TB, 3.5", SATA3 6Gbps, 7200rpm, 64MB, WD10EZEX, neměl bych mít teoreticky problém s kompatibilitou ani se současným PC, ani v budoucnu, pokud bych upgradoval? Základní desku mám Asus M5A97.

Uživatelský avatar
TRNX
Level 3
Level 3
Příspěvky: 598
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Příspěvekod TRNX » 30 črc 2019 13:40

Problém s kompatibilitou určitě mít nebudeš ani v budoucnu. Navíc existuje redukce SATA > USB.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2447
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Příspěvekod Zivan » 30 črc 2019 13:48

Ja bych vzal klasicky 2,5" disk (asi nejlepe bez SMR) a dokoupil USB 3.0 ramecek (mam dobre zkusenosti s velkym USB konektorem). Vyhodou je, ze ho po zaloze odpojis a nebude tak trvale v elektrice.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o doporučení levného harddisku na občasné offline zálohy

Příspěvekod atari » 30 črc 2019 15:51

Guarana píše:- lepší je interní, protože je méně poruchový, to jsem nevěděl

To platí obecně o jakékoliv elektronice. Čím více obvodů, tím větší poruchovost.
A ten externí disk tam má další elektronické obvody včetně konektoru USB případně další.

Jak psal Zivan, taky dobré řešení. Když je rámeček a disk oddělený tak případná porucha rámečku není problém.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 59 vteřinách:
A další výhoda je ta, že pokud nastane porucha, tak se dá snadno zjistit, zda je vadný disk nebo rámeček. U externího disku je většinou složité zjistit, zda se porouchal disk nebo elektronika okolo. Výrobci to nedělají snadno rozebiratelné. Ani bych se nedivil, kdyby to začali lepit jako APPLE ..... šmejdi ...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Automatizování zálohy USB disku
    od Martab » 31 bře 2024 11:17 » v Vše ostatní (sw)
    15
    1719
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    01 dub 2024 18:40
  • Selhání Harddisku u notebooku Příloha(y)
    od Gudernatsch » 08 led 2024 19:15 » v Problémy s hardwarem
    7
    741
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:58
  • Občasné připojení TV
    od loucon » 04 lis 2023 21:33 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1097
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    05 lis 2023 03:58
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    3061
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Doporučení hry na PS3, auta, volná jízda
    od pikaso.andreas » 01 srp 2023 12:48 » v Hry
    4
    2270
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    01 srp 2023 14:41

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů