Výběr RAM do 3k a monitoru do 5k na hraní

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MadBoyCze
Level 2
Level 2
Příspěvky: 208
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr RAM do 3k a monitoru do 5k na hraní

Příspěvekod MadBoyCze » 14 kvě 2021 14:11

Zdravím, vybírám pro kamaráda komponenty na hraní. Jelikož si chce kupovat počítač až za rok nebo dva a chtěl si koupit nějaký komponent co mu pomůže, tak jsem mu minimálně zvolil RAMky. Nejlepší by bylo koupit nový PC, ale chtěl utratit do pár tisíc a monitor. Jeho soustava:
https://www.czc.cz/czc-pc-gaming-skylak ... 64/produkt

Paměti už jsem vybral, chtěl by je mít doručené ještě během víkendu a zmínil se že je na Alze Black Friday:
https://www.alza.cz/hyperx-16gb-kit-ddr ... 300649.htm

Zatím má v počítači jen 8GB, deska mu frekvenci bohužel shodí na 2133MHz, na druhou stranu jsou levné a když si bude stavit počítač přibližně za rok, tak mu tyhle postačí. Jestli je něco lepšího na Alze, sem s tím.

Monitor by měl mít 24'' či 23.8'', FullHD a 144Hz s co nejmenší odezvou. Rozpočet na monitor je do 5 tisíc. Měl by sloužit na hraní her. Kvůli jeho PC si ani nejsem jistý, jestli má 144Hz smysl. Momentálně hraje Destiny 2 na nejmenší detaily, přemýšlel jsem spíš opět do budoucnosti, aby utratil co nejmíň a vystačilo mu. Monitor nemusí být z Alzy.

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr RAM do 3k a monitoru do 5k na hraní

Příspěvekod Michael850 » 14 kvě 2021 15:06

Za rok dva budeš stavět herní PC spíš na Alder Laku nebo pak možná i na Zen 4 a tam ti budou v obou případech DDR4 už celkem k ničemu, standard už budou DDR5, takže shánět teď v tomto případě takhle do budoucna RAM mi připadá zbytečné.
A navíc ten nynější PC upgrade z 8GB na 16GB stejně už nijak nespasí, protože vše bude brzdit slabá grafika.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 30 hostů