Výběr druhého monitoru okolo 3000

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

moky
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výběr druhého monitoru okolo 3000

Příspěvekod moky » 19 lis 2021 23:03

Zdravím, prosil bych o radu ohledně výběru monitoru. Bude se jednak o druhý monitor k notebooku s grafickou kartou 1050 ti. Notebook je značky Dell, 15 palců. Monitor bude využíván k práci s Wordem, Inventorem, občas nějaký film. Žádná grafika ani hry náročné na FPS. Notebook bych měl rád společně s monitorem na držáku, tak jak je na obrázku. (využití na vysokoškolských kolejích)
drzak na monitor a notebook.png

Velikost monitoru bych viděl na klasických 24 palců, ale samozřejmě si rád nechám poradit.
Upřednostňuji rovnou obrazovku, ale i zde si případně rád nechám poradit.
Cena ideálně kolem 3 000 +- pár stovek. Strop 4000 pokud to bude fakt stát za to a vyplatí se to.
Zatím jsem se díval na tyto monitory:
Acer VG240Ybmiix
Samsung F24T350
Asus VA24DQ
Samsung S24F350
Dell S2421HS
Doufám, že jsem popsal vše podstatné, případně se mně prosím doptejte, pokud jsem na něco zapomněl.
Děkuji za Váš čas.

Reklama
negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr druhého monitoru okolo 3000

Příspěvekod negror » 20 lis 2021 00:01

Mám ten acer, a ač nejsem zrovna fanoušek té značky, tenhle monitor je fajn, takže jsem ho koupil i tátovi na sledování formulí :)

moky
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr druhého monitoru okolo 3000

Příspěvekod moky » 20 lis 2021 21:11

Škoda toho (pro mě) ošklivého hranatého "herního" designu. Nebýt jeho, už bych ho asi dávno vzal. Každopádně pokud s ním máš takhle dobrou zkušenost, dám na tvé doporučení. Moc díky

moky
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: listopad 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr druhého monitoru okolo 5000

Příspěvekod moky » 26 lis 2021 20:58

Nakonec jsem se rozhodl navýšit budget. Cenu bych si teď představoval okolo 5000. V této cenovce je asi nejvíc chválený AOC G24U.
Narazil jsem ale na tento monito:
https://www.alza.cz/23-8-asus-tuf-gamin ... 713519.htm
Oproti AOC by měl mít údajně barevnou hloubku 8 bit. Ale je to VN panel a nejsem si jistý, jestli bude v této cenovce kvalitní.
Navíc nehledám vyloženě "herní" monitor. Chci jen hezké barvy a plynulý obraz.
Je to dobrá volba nebo se pořád víc vyplatí AOC G24U? Případně jakýkoliv jiný monitor.

lukas222
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: leden 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr druhého monitoru okolo 3000

Příspěvekod lukas222 » 27 lis 2021 09:47

pokial ti ide o farby ber IPS ko, dalsie + pri nom budu pozorovacie uhly oproti VA, ktore ich ma zle a vlastne asi to mi tak najviac vadi na tomto monitore.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů