SDD

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

sr5
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

SDD

Příspěvekod sr5 » 22 lis 2021 19:21

Ahoj borci,
vím, že mám starší sestavu Intel i7-3770 3,4 GHz,Deska MSI Z77 MPOWER - Intel Z77,8 GB ram,NViDIA GeForce GTX 760

Ale uvažuji, zda bych mohl vyměnit SSD za vetší a nevím , který zvolit v mé sestavě. Zda pořídit nějaký řadič m.2 a k tomu SSD 1 TB nebo jít do modelu 2,5´´
Pak bych chtěl zvětšit RAM z 8 GB alespoň na 16 nebo i víc.

Nějaké tipy ? Děkuji moc

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SDD

Příspěvekod ITCrowd » 22 lis 2021 21:20

Ahoj,
deska by měla umět až 32GB RAM, takže navýšení možné je. Doporučuji vybírat z kompatibility listu.
m.2 řadič je problematičtější, je nutno ověřit, zda z něj lze bootovat - tedy pokud by se mělo bootovat z toho nového disku.
Koupi 1TB SSD do sata (2,5") nebrání nic.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

sr5
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SDD

Příspěvekod sr5 » 27 lis 2021 18:31

Děkuji za odpověď akorát kde najdu kompatibility list ? nějaký odkaz ?

Děkuji

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SDD

Příspěvekod ITCrowd » 27 lis 2021 19:38

MSI má na stránkách jen kompatibilitu procesorů pro tuto desku. Tak to budeš muset vyzkoušet.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pozoris94 a 32 hostů