Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Airen
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod Airen » 19 bře 2022 12:13

Ahoj,

doufám, že dotaz není uplně mimo, ale byl bych rád kdybyste nějak zkritizovali komponenty jedné hotové sestavy o které uvažuji.

(Například tuším, že daný výrobce grafické karty je na českých fórech v nelibosti, ale je to opravdu tak špatné? Je třeba "nejlepší" verze vanila 3070 lepší než tato 3070ti?)

https://www.tsbohemia.cz/barbone-game-r5-3070-ti_d400438.html

Monitor mám 1440p 144hz Gsync, fps mi u nových her stačí 60-90 fps na rozumně zvolené high deatily.

Je sestava uplně mimo nebo se o ní dá uvažovat?

Děkuji za komentáře :)

Reklama
kachnak
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 125
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod kachnak » 19 bře 2022 12:30

Vetsina se tu shodne, ze by to postavili jjnak. Ale k veci..

Skrin nic moc,ve predu pro me nepochopitelne perforovana jen pulka.

Zdroj bych dal jiny ale asi dejme tomu.

Deska celkem fajn.

Procak v pohode.

Chladic fajn ale dal bych jiny.

Ram by mohly byt rychlejsi ale dejme tomu.

SSD WD Blue bych nedoporucoval.

Grafika proc ne,kdyz budes pocitat s tim ze je hlucnejsi nez nejake drazsi edice. Sam doma provozuji dve 1660ti Ventus a kdyz mam sluchatka tak mi to nevadi,teplota okolo 64 stupnu v plne zatezi.

Airen
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod Airen » 19 bře 2022 12:44

Děkuji mnohokrát, upřímně nečekal jsem tak rychlou a hlavně věcnou odezvu.

Osobně nechápu proč u herních sestav musí být ty skříně vždy tak škaredé (i když tohle je ještě v rámci možností ok) - asi se to líbí mladým, škoda. Ale když člověk nechce stavět sám, tak si prostě nevybere.

Původně jsem mířil na 3060ti, protože jsem se chtěl vlézt do 40k a překvapilo mě, že jsem našel nějakou, podle mého názoru "poměrně rozumnou", sestavu s 3070ti za 45k.

Jinak hluk u mě není žádný rozhodující faktor. No ještě budu koukat dál a přemýšlet, ale jsem mírně nalomený.

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod negror » 19 bře 2022 14:07

Hlavní chyba je, že člověk nechce stavět sám. Když si to poskládám sám, zjistím, že mám lepší komponenty za 40 tisíc...

GPU 21100 3070Ti Ventus Suntech
CPU 6300 5600X CZC
CPUC 750 Fera 5 CZC
MB 3250 MSI GAMING PLUS CZC
RAM 2000 Balistix CL16 3600 Alza
SSD 2400 A2000 1TB CZC
PSU 2200 EVGA 750 GA Alza
CASE 1800 beQuiet Pure Base 500 + Arctic F140 Silent CZC

Suma sumárum mám přes pět tisíc, které můžu dát do lepšího chladiče grafiky (ASUS TUF), pokud chceš tak lepšího chladiče procesoru (beQuiet Dark Rock), i když 5600X je hodný drobek co tolik nežere, barvičky (jiný kit RAMek ve stejné frekvenci a časování), pokud o ně stojíš a tak dále....

A složení počítače není žádná raketová věda, návodů je bambilión a zvládneš to i s návody u komponent. Zvaž to ještě :)

kachnak
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 125
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod kachnak » 19 bře 2022 19:09

Taky se priklanim ke stavbe.
Opravdu to neni tak slozite a aspon pochopis topologii PC.
Nejzdradnejsi cast muze byt osazeni procesoru, ale kdyz budes opatrny a budes koukat na znacky a vyrezy,nemuze se nic stat.
Ke stavbe staci krizovy sroubovak,stahovaci pasky a nuzky nebo stipacky na odcvaknuti zbytku pasek.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2450
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod Zivan » 19 bře 2022 19:48

Vyhoda hotove sestavy je pri problemech. Zacne po roce tuhnout sestava, tak ji zaneses na pobocku a at se staraji. A pri sestaveni to nekdo zkontroluje.

Kdyz si to sestavis sam, tak se muze stat, ze ti to vubec nefunguje. Mas stary BIOS nebo je vadna deska, zdroj. A kazda vec je z jineho eshopu. Shanis jine nebo zkousis reklamovat. Kdyz ti zacne PC tuhnout po roce, tak to same.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Uživatelský avatar
BL!zZard
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 351
Registrován: červen 13
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod BL!zZard » 19 bře 2022 20:08

Jak píše Zivan, mělo by se říkat i B. Jedna věc je PC sestavit a druhá diagnostikovat problém v případě závady. Zvláště pokud BFU u sebe nemá další HW na testování a neví vlastně vůbec jak zjistit závadu. Občas není sranda zjistit, jestli je problém v desce nebo třeba zdroji. Měl jsem takový problém a musel jsem nahradit obě součástky pro 100% jistotu. Nestabilita jen jednou za 14 dnů a deska s jiným zdrojem a zdroj s jinou desku bylo v pohodě. A to mám u sebe desítky HW na testování. A takových pikantních závad může být více, ne vždy je to jednoduché zjistit.
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod petr22 » 19 bře 2022 21:34

V tom pripade je treba rict i C a D, napr. ze do sestavy nesmis provadet zasah jako vymena hw a nebo
ji nemuzes rozebrat a pouzit kazdy komponent jinde (aspon to tvrdi prodejce).

Hypoteticka moznost spatne resitelne zavady, ktera nastane tak u 1 sestavy z desitek nestoji za
jistotu ze v sestave je to, co chce prodejce prodat a ne to, co zakaznik chce koupit.

Proto se to stavi z osvedcenych komponent, aby se minimalizovalo riziko nekompatibility nebo jineho
podobneho problemu - pouzivaji se komponenty, ktere staci slozit dohromady a mely by fungovat.
Staci se podivat na forum kolik bylo doporuceno pocitacu ke slozeni (stovky) a kolika lidem nasledne
ten pocitac nefungoval (jednotky).

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod negror » 19 bře 2022 21:38

Co to znamená po roce tuhnout sestava? To je jiné pojmenování pro: chovám se k tomu jako pakůň a ty obchodníku se teď starej?

Předpokládat závadu způsobenou nekompatibilitou je fakt divný, zvlášť když se tady dopředu ptá, jak to poskládat a jednou z věcí, co člověk kouká jako první je kompatibilita... Suma sumárum aby po mě chtěl někdo víc než desetinu ceny za to, že se mi v tom bude 30 dní vrtat, když se něco posere, tak to dík, to si radši sednu na odpoledne a najdu si, v čem asi tak může vězet problém, nehledě k obrázkům, v jakém stavu přišly sestavy borcům ze servisu zpět... Tohle fakt není argument, to je jen výmluva těchto prebuilt lepičů, co se tak zbavují nechtěného zboží.

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod Fox_25 » 21 bře 2022 03:52

negror
Jak v běžných domácích podmínkách spolehlivě identifikuješ vadný zdroj, paměť, desku, GPU a nebo CPU? Tuhnoucí PC může třeba znamenat i vadný spoj pod BGA který se projevil až po roce a nejen SW problém.

Samozřejmě souhlasím s tím že je lepší si PC postavit, když si ho nechá postavit třeba v CZC tak bude mít i výhodu servisu, ale jestli se nezlepšili tak stejně bude potřebovat někoho kdo to při převzetí zkontroluje.

Airen
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod Airen » 21 bře 2022 15:28

Ahoj,

tak včera jsem koukal na hodinové video na yt a opravdu to nevypadlo až tak hrozně, navíc bych z toho měl asi i dobrý pocit. Jen teda ten cable management nevim nevim :D
Tak jsem si zkusil něco sestavit na TS Bohemia s přihlédnutím na vaše návrhy a sestavil jsem něco takového:

TS Bohemia 45.313 Kč

Myslíte že je sestava vyvážená a že k sobě jednotlivé komponenty sednou?
A druhá věc - když mám momentálně na svém starém PC Windows 10, tak půjde z nich nějak dostat licence na nový PC (a rovnou na Win 11)?

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zkritizujte komponenty hotové sestavy (TS Bohemia)

Příspěvekod negror » 21 bře 2022 19:01

Fox_25 píše:negror
Jak v běžných domácích podmínkách spolehlivě identifikuješ vadný zdroj, paměť, desku, GPU a nebo CPU? Tuhnoucí PC může třeba znamenat i vadný spoj pod BGA který se projevil až po roce a nejen SW problém.

Samozřejmě souhlasím s tím že je lepší si PC postavit, když si ho nechá postavit třeba v CZC tak bude mít i výhodu servisu, ale jestli se nezlepšili tak stejně bude potřebovat někoho kdo to při převzetí zkontroluje.



Já snadno, už se v tom nějakou dobu vrtám a pár PC už jsem troubleshootoval. Ale opět, tohle není argument, když se ti něco vysere, tak se to vysere v prebuiltu i v sestavě a je prostě blbost předpovídat, že se to stane.

K sestavě, přidej ještě Arctic F14 Silent dopředu jestli chceš, za těch pár korun ještě zlepšíš průtok vzduchu :-) Jinak to bude super zvířátko, vše sedí. Osobně bych ale WD disk nebral a vzal raději Samsung/Crucial/Kingston, ale to je fakt rejpání a osobní preference. (https://www.tsbohemia.cz/samsung-ssd-98 ... 73152.html)

Bude to o dost lepší, než ten prebuilt, skvělá práce :)

K Winu, doporučuji novou instalaci, ale jde to... Vezmeš disk starého PC, naklonuješ dsik na nový, starý zformátuješ a použiješ jako druhý disk nebo vyhodíš. Win bude asi řvát, zapiš si někam aktivační klíč... Pak by se musela kontaktovat podpora. Víc o tom najdeš tady na fóru mnohokrát.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů