Repro k PC do 1000Kč Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Repro k PC do 1000Kč  Vyřešeno

Příspěvekod michal84 » 21 led 2023 20:35

Ahojte, prosim Vas potrebujem k PC kupit repro, necakam od nich nejaky super zvuk v zmysle na poslouchanie hudby alebo filmov (viz cenovy limit ktory to asi vystihuje :-) ).
Rozmyslam nat tymito Logitech Z200:
https://www.czc.cz/logitech-z200-cerna/136660/produkt

Co si o nich myslite? Mate nekdo skusenost? Nebzuci napriklad pocaz behu pocitaca?

Diky za nazory

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod mmmartin » 22 led 2023 00:05

To spíš záleží na tom počítači.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod Karrex » 22 led 2023 00:25

Logitech mám s BT v práci, doma bez.

Nebzučí, za ty peníze si nejde stěžovat.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod michal84 » 22 led 2023 11:36

mmmartin píše:To spíš záleží na tom počítači.


Co tim myslis?

Dodatečně přidáno po 3 minutách 29 vteřinách:
Karrex píše:Logitech mám s BT v práci, doma bez.

Nebzučí, za ty peníze si nejde stěžovat.


Dakujem ti za skusenost. Myslim teda ze budu v pohode. Jak som psal na poslouchani hudby a pozeranie filmov to nemam takze myslim ze budu stacit :-) Sem tam nejaka hra pre maleho syna (ja mam sluchatka) a bezny provoz.
A zaroven nechci nejake poutove svetielkujuce bedynky za 500 :-)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod Karrex » 23 led 2023 16:55

V práci mi z nich na pozadí hraje hudba celý den a i tak se to dá poslouchat.
Doma jsem je potřeboval, protože nynější monitor už nemá repro (na hry, nějaký youtube videa) a taky se to dá. Pokud chci něco poslouchat, mám receiver s bednami.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod michal84 » 24 led 2023 12:49

Mám to tak samo, velké bedny se zesilovačem v obývačke takže hudba a filmy iba cez to. PC v pracovni a tam budú stačiť tieto malé PC repro. Povodne som uvažoval kúpiť nejaký bazarový zosilovač + stojanové repro myslím a napojiť do toho PC (takto som to mal dlhé roky v obývačke kým som nemal pracovnu) ale aktuálne sa mi do toho takto vrážať nechce, aj tak by som to nevyužíval. Takže berem tieto Logitechy :thumbup: ďakujem ti za vlastnú skúsenosť.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod michal84 » 29 led 2023 16:45

Tak mam repro doma a som trochu v rozpakoch ... hraju hodne zastrene, nejsou tam poradne vysky. Jako jasne, uz od pohladu je jasne ze typicky vyskac tam neni, stare repro som tam ale mal nejlevnejsi genius za 200 s jednym reprakem a tie vysky tam jsou tak som mysle ze budu aj u tych logitechov. Skusal som ich nechat trochu zahoret (ak sa o tom da u takychto repro hovorit :-) ) a mozno sa trochu rozohraly ale stale je ten zvuk pre mna moc zastreny.
Rozmyslam ze ich asi vratim a skusim nieco ine. Sice som psal ze na hudbu a filmy to nemam ale ta zastrenost ma stve :-)

Uz mi leze po rozume ze by som mohol navysit limit do coho sa mi povodne nechcelo :-)

Uvazujem napr nad tymto:

https://www.mironet.cz/creative-gigawor ... +dp223727/

https://www.czc.cz/creative-labs-gigawo ... 28/produkt

https://www.czc.cz/bose-companion-2-iii/131982/produkt

remkren
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod remkren » 29 led 2023 17:54

V téhle cenové kategorii jednoznačně doporučuju studiové monitory KURZWEIL KS-40A https://kurzweil.com/ks-40a/. Osobní zkušenost víc než dobrá, skvělý zvuk a rozhodně lepší než většina plastových chrastítek k PC, které jsou běžně k dostání ve stejné cenové kategorii jako reproduktory k počítači. Jsou to už hezkých pár let vyráběné reproduktory a pořád dobré. Jak jsem se tak koukal na současnou cenu, tak ta je něco kolem 2700,- kč.

michal84
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod michal84 » 30 led 2023 11:45

Ďakujem za tip. Vypadajú zajimavo aj keď je pravda že je pár vecí ktoré nie sú z užívatelského hladiska úplne ideálne. Prvá vec je tlačítko vypínania zozadu čo je trochu nepraktické to takto zapínať/vypínať pokaždé keď usadnem k PC, za druhé a to som najskor nemal úplne jasne že by som to takto chcel je konektor na sluchatka vpredu čo je celkem praktické. Za tretie to je len dohad ale k takým repro už by to možno chcelo kúpiť lepšiu zvukovku :-).
Nebudem hovoriť že ma ta cesta neláka, už som sa aj díval na inú variantu zobrať bazarový zosilovač a repro ale v tej chvíli som si uvedomil povodný zámer a všetky tieto investice by vlastne nedávaly zmysel protože by som to nevyužil.

No a v tom ma napadlo poladiť equalizer a vida, hneď repráčky ožily, trochu tým výškam dopomocť a je to, v tom momente z nich spadla plachta :-)
Nechápu že ma to nenapadlo dřív :oops: asi som si myslel že to nevedia, že tam nesahá kmitočtový rozsah, nakoniec ale práve toto pomohlo celkem dosť. Ešte raz upozorňujem, nejedná sa o žiadny hudobný zážitok, použitie na skype, občas youtube ... na poslouchani hudby by som ich nedoporučoval aj keď vo výsledku na repro za tu cenu by som čakal že to bude horšie :-)

Akurát teda musím nejak nastaviť ten ekvalizér, zatial som to skúšal iba v aplikaci prehrávača. Nejaký tip na aplikaci?
Možno ma ešte napadá pozreť nejaký ovladač ke zvukovke na doske.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod mmmartin » 31 led 2023 16:40

Nejlepší aplikací pro nastavení ekvalizace reproduktorů jsou uši. Nastav ekvalizaci tak, aby zvuk vyhovoval tobě. Pokud nad zvukem bude někdo ohrnovat nos a bude mít desítky hraběcích rad, nech ho být, on to poslouchat nebude.

Ber to tak, že vnímání zvuku je subjektivní záležitost, stejně tak jako třeba vnímání chuti. Každému chutná něco jiného a pokud někdo ohrnuje nos nad tím, co tobě chutná, je to hlupák, který není schopen akceptovat názor někoho jiného.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
peta501
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2861
Registrován: únor 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod peta501 » 01 úno 2023 00:47

z200 jsem mel doma, po pul roce jsem je dal pryc za me bohuzel stezi prumer... a to nejsem narocnej.
poridil jsem creative peebles a musim rict ze hodne pozitivne prekvapily, jasne nemaj tak silnej prostorovej zvuk ale jinak znatelne lepsi nez z toho logitechu....

pokud zvuk tak bud bose a nebo creative no :-(
Core i7 9700KF, MSI Z390A Pro, 32GB RAM , 3070, 1TB, 650W Corsair, Creative X-fi Windows 7 HP
O2 VDSL 16MB

Xbox One

Uživatelský avatar
vitabrno
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: září 20
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Repro k PC do 1000Kč

Příspěvekod vitabrno » 01 úno 2023 14:36

michal84 píše:Uvazujem ... Creative Gigaworks T20 Series II

Mám tyhle několik let a můžu jen doporučit. Tenkrát mi je taky někdo doporučil na nějakým fóru a sem naprosto spokojenej.
Zkoušel jsem nedávno 2.1 v podobné cenové kategorii, hned sem je vracel a zůstal u Creative.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Repro k NB
    od Riviera kid » 22 led 2024 18:02 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1000
    od Riviera kid Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 12:07
  • Repro k PC - DNB,techno,rap 1500 - 3000 Kč
    od Speedhack » 20 kvě 2023 13:03 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1731
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 13:46

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: GrandTheftAuto29, Zivan a 27 hostů