PC Zostava od maja 2023 do leta 2026 Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PC Zostava od maja 2023 do leta 2026  Vyřešeno

Příspěvekod Mindflayer » 04 bře 2023 19:26

Tato zostava ma sluzit do roku 2025 maximalne 2026, potom sa ten pocitac necha rodine alebo sa preda / vymeni za nejaky laptop.

Ucel zostavy:

World of Warcraft: Wrath of the Lich King na serveri Warmane
Team Fortress 2
League of Legends
CS 1.6
CS:GO
Metin 2
GTA V
Rocket League

Popripade ine online hry, single-player tituly uz nehrajem, i ked si mozno raz prejdem od znova tituly ako su napr Wolfenstein vsetky styri a taktiez mam rad seriu Far Cry 3 a 4, Battlefield a Call of Duty tiez. Prosim skuste nieco vyspekulovat, penazi je dost, no nechcem na dva a pol roka do toho hodit vsetko...treba z niecoho aj zit :D

Podmienka: Vsetky hry okrem GTA V to musi ist na maximalne detaily nad 60FPS. Procesor nesmie v ziadnom pripade byt elektraren jadrova ako to bolo u R7 5800X Chernobylskeho a taktiez nechcem mat problem natrepat PSU do skrine, nakolko niektore skrine maju uzky priestor na PSU a PSU prichadza s hrubymi tazko pohyblivymi kablami, ktore ja potom neviem strcit tam kde maju byt....

CPU: intel/amd do sumy 200 euro, realne tie procesory dnes su na inej urovni a netreba mi nieco za 400 euro, ked to nevyuzijem.
GPU: do sumy 300 euro, moze to byt aj menej,
MB: 16GB alebo 32, neviem, cokolvek, kde bude mat ramka aspon 3600MHz, neviem ci sa oplati stavat DDR5 a musi byt ATX, ziadne mATX a podobne srandy, potom sa tam tazko chladic montuje
RAM: 16 si nie som isty ci bude stacit na 1440p 2K hranie
CASE: Mid-tower, ktora bude mat prachove filtre, pretoze zijem v domacnosti kde je pes, macka, vtak
PSU: kvalitne, ktore mi nevybuchne po prvom zapnuti
CPU cooler: nieco jednoduche na montovanie, mal som raz be quiet dark rock pro a montovanie bolo najhorsie, ktore som zazil
Fans: urcite chcem vetranie kvalitne, nech to ma prijemne teploty

Monitor: aspon 144Hz, 1ms, VA alebo IPS i ked som VA nikdy nemal a vraj ma krasne farby, 27", bude vyuzivany aj s mojim macbookom na programovanie


Otazky na ktore neviem odpoved:


Je zle ak mam v hre 60FPS na 144Hz monitore? Asi tazko dosiahnem s lacnou zostavou 144FPS...tak?
VA alebo IPS?
16 GB RAM alebo 32 GB RAM?

Reklama
Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC Zostava od maja 2023 do leta 2026

Příspěvekod Mindflayer » 05 bře 2023 18:13

100 vzhliadnuti, ziadna odpoved, neviem ci som napisal nieco zle alebo proti pravidlam

Dodatečně přidáno po 1 minutě 40 vteřinách:
Mal by som ale predsa len otazku, mam MacBook a mozno by mi bolo dobre pouzit monitor 4K na pracu s PC / videa / youtube a tam by asi aj stacilo 60Hz, alebo je lepsie ist jednoducho 2K a nahodit tam 144Hz?

neviem ci taka grafika do takej sumy utiahne 4k hry aj tie vymenovane...

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC Zostava od maja 2023 do leta 2026

Příspěvekod meda2016 » 05 bře 2023 18:34

Žádná odpověď, protože mnoho podmínek dělá požadavek nepřehledný - kdo by se tím chtěl zabývat?

Otázky pro odpověď:
Není. Ano, tak.
Kvalitní IPS (32GP850-B; 31.5'' LG UltraGear monitor IPS)
32GB.

Ještě poznámka- Grafika do 300€ na max detaily? Ta to nedá.
Naposledy upravil(a) meda2016 dne 05 bře 2023 18:41, celkem upraveno 1 x.

Mindflayer
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 112
Registrován: únor 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PC Zostava od maja 2023 do leta 2026

Příspěvekod Mindflayer » 05 bře 2023 18:38

32" je na 2K vela, velakrat sa pisalo, ze max 27" inak tie pixely budu viditelne tak ako rozlisenie 1920x1080 na 27"


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů