Jakou zvukovou kartu - má-li to vůbec cenu

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

HarryS21
Level 2
Level 2
Příspěvky: 208
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jakou zvukovou kartu - má-li to vůbec cenu

Příspěvekod HarryS21 » 07 čer 2023 20:14

Ahoj, potřebuji zapojit zvuk z pc do domácího kina yamaha. V jiném vláknu jsem řešil problém se zpožděným zvukem oproti obrazu. To bylo mimochodem způsobeno tím, že zatímco obraz šel rovnou z pc do tv, tak zvuk šel z pc do tv a pak do avr. Logicky vzniklo zpoždění. To jsem vyřešil tak, že jsem vedl další kabel z grafiky přes redukci hdmi-dp zapojený do avr a vedl tak jenom zvuk. Problém se zpožděným zvukem vyřešen. Obraz rovnou z pc do tv přes hdmi. Zvuk z pc do avr.

Řešil jsem pak ale takové pro mě v tu chvíli neznámé problémy v podobě toho, že si pc myslel, že jsou k němu zapojeny dva monitory a myší se šlo pohybovat za "hranicí obrazovky" a obraz problikával (něco podobného jsem zažil se špatným hdmi kabelem). Po chvíli googlení jsem zjistil co a jak nastavit - nastavit v zobrazení duplikovat obraz a zdánlivě bylo po problému. Nicméně se teď potýkám s problémy, které jsem předtím neměl. Pc do půl minuty po zapnutí zamrzne na cca 5 vteřin a v nastavení zobrazení ve w10 mi zmizela možnost zapnout si HDR. Takže hry, které se mi před tím automaticky spustili v HDR se spouští v SDR. Nicméně u her, kde to jde zapnout v nastavení hry to funguje normálně. Nechápu.
Určitě to má spojitost s tímhle zapojením, že z grafiky jde ještě jeden kabel, protože před tím to rozhodně všechno fungovalo.

Takže, zkrátka chci vést obraz jako dosud pc - tv a zvuk vést úplně mimo gk, tedy přes zvukovku.
Dále proč jsem zmínil ten dodatek v předmětu "má-li to vůbec cenu" jedná se mi totiž o to, že sice mám zvuk 5.1, ale když ve hře je například výstřel za mnou, slyším to z předních repro stejně, jako kdyby byl předemnou, akorát to hraje ze všech repráků.. tak se ptám, jestli by se zvukovou kartou tenhle problém vyřešil. Pokud by to zvukovka neřešila, tak se asi s výše zmíněnými problémy naučím žít než vyhazovat peníze za zvukovku..Zas tak moc se neděje. Tak jak to mám zapojený teď ale nejde nastavovat vůbec nic, max když se do toho hrabu, přestane mi jít zas něco jinýho..


Zvukovku chci určitě s optickým výstupem, abych mohl propojit s avr, který má opticky vstup. A samozřejmě 5.1. Chci ji zapojit přímo do desky, ne nic přes USB apod. Můžete doporučit zvukovou kartu na hry?

Díky

Reklama
Tint
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: červen 12
Bydliště: V žádným případě
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou zvukovou kartu - má-li to vůbec cenu

Příspěvekod Tint » 07 čer 2023 20:29

Ahoj
Podle popisu digi výstupu tak mně napadla tato

https://www.czc.cz/axagon-ada-71-soundb ... 32/produkt

HarryS21
Level 2
Level 2
Příspěvky: 208
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou zvukovou kartu - má-li to vůbec cenu

Příspěvekod HarryS21 » 07 čer 2023 21:40

Jo to vypadá dobře. Mělo by to zvládnout všechno, co chci. A jestli to opravdu funguje tak jednoduše, že se to jenom píchne do usb.. Fajn, vyzkouším. Díky


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    784
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26
  • Vypnutí GPU při neaktivitě - je to vůbec možné?
    od tux » 02 kvě 2023 21:08 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1372
    od tux Zobrazit poslední příspěvek
    07 kvě 2023 16:29
  • Dotaz na cenu
    od spartane » 17 úno 2024 18:07 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    813
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 úno 2024 21:25
  • Klonovanie HDD na CF kartu
    od Narex » 08 pro 2023 18:11 » v Problémy s hardwarem
    4
    1329
    od Narex Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 21:56
  • Jakou GPU?
    od helpmeboys » 14 pro 2023 17:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    894
    od helpmeboys Zobrazit poslední příspěvek
    15 pro 2023 00:05

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 19 hostů